15.01.2019 17:57

BBP GENEL SEKRETERİ TUNÇ VE GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YELİS'DEN 'YEREL SEÇİMLER VE İTTİFAK' AÇIKLAMASI...

Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri Üzeyir Tunç ve BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis, Genel Merkez Binasında bir basın toplantısı yaptı.

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Tunç, bugün Ak Parti Genel Merkezinde AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ile gerçekleşen görüşme ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, AK Parti Genel Merkezinde yapılan görüşme ile ilgili olarak, 31 Mart 2019 'da yapılacak Yerel Seçimlerde İttifakların söz konusu olduğunu hatırlattı ve; "Bilindiği gibi, Büyük Birlik Partisi, 16 Nisan 2017 Referandumu ve yapılan genel seçimlerde Cumhur İttifakında oldu.. yaklaşan yerel seçimlerde de İttifakın bileşeni konumunda. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ahmet Yelis'le Ak Parti Genel Merkezinde, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ile önümüzdeki seçimlerde ne yapabiliriz..BBP olarak İttifak içerisinde neler yaparız? diye bir araya geldik. Ve kendilerine daha önce verdiğimiz liste üzerinde konuştuk. Olumlu bir görüşme gerçekleşti. Gelinen nokta, AK Parti yöneticilerinin 'bu sonucu', sayın Cumhurbaşkanına arzetmeleri bizimde Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici'ye arzetmemizdir." dedi.
Üzeyir Tunç konuşmasının devamında görüşmenin sıcak ve olumlu geçtiğinin altını çizdi.
Bir gazetecinin; "Taraflarca, 'Yerel seçimlerde de İttifaka yeşil ışık yakıldı' diyebilirmiyiz?" sorusunu cevaplandıran BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, "Biz, Büyük Birlik Partisi olarak, 'Referandum' ve 'Genel Seçimler'de olduğu gibi, Cumhur İttifakına azami bir şekilde, nasıl bir katkı daha sunarız onu düşünüyor, ona çalışıyoruz" şeklinde cevap verdi.
Bir başka soru üzerine de Tunç, "30 Büyükşehir üzerinde görüşmelerimiz devam etmekte..Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Genel Başkanımızın bir araya geleceği görüşme sonunda konu belli olacak, açıklık kazanacak" diye kaydetti.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN