29.10.2019 00:17

BİZ BİRLİK OLMAK ZORUNDAYIZ

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Biz birlik olmak zorundayız. Birlik olursak fitnenin, ülkeye, devlete, millete karşı gerçekleştirilen saldırıların üstesinden ancak böyle gelebiliriz" dedi.

 Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Biz birlik olmak zorundayız. Birlik olursak fitnenin, ülkeye, devlete, millete karşı gerçekleştirilen saldırıların üstesinden ancak böyle gelebiliriz" dedi.

Sakarya İl Başkanlığımızı ziyaret eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte sanayici ve esnafla bir araya geldiklerini söyledi. Genel Başkanımız Mustafa Destici, üreticileri desteklemek zorunda olduklarını, üreticilerin desteklenmesi halinde katma değer üreteceklerini ve istihdam sağlayacaklarını kaydetti.
"Düşmanlıkları, Türkiye bu oyunu bozdu diye"
ABD ve Rusya Federasyonu ile yapılan mutabakatlara değinen Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Suriye'nin kuzeydoğusundan, Fırat'ın doğusu dediğimiz bölgeden PKK/PYD/YPG'li unsurların çekilmesini bekliyoruz. Şayet verilen saatler içinde çekilmezlerse Türkiye Cumhuriyeti'nin kahraman ordusu operasyonlara kaldığı yerden devam edecek. Adeta kendi göbeğini kendisi keserek bölgeyi teröristlerden temizleyecek" ifadelerini kullandı.

Suriye'de rejim askerlerinin boşalttığı bölgelere önce DEAŞ'ın, daha sonra da terör örgütü PKK/YPG/PYD unsurlarının girdiğini dile getiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle devam etti: "Geldiğimiz noktada biz bunun bir danışıklı dövüş olduğunu düşünüyoruz. DEAŞ'ı da IŞİD'i de yöneten, kuran hangi güçse PKK/YPG/PYD'yi kuran, destekleyen güç aynı güçtür. Bunda zerre kadar şüphemiz yoktur. Dolayısıyla 'DEAŞ'la mücadele ediliyor' palavrasını artık yutmuyoruz. Şu anda ABD kendi askerlerini, PYD'yi, YPG'yi alıp Suriye'nin güneyine gidiyor. Orada petrol kuyuları var. Derdinin petrol olduğunu bizzat ABD Başkanı Trump'ın ağzından duyduk. Dertleri ne demokrasi ne barış ne insan hakları ne Suriye'de iç savaşın sona erdirilmesi değil, petrol bekçiliğinden öte bir vizyonları ya da amaçları olmadığını da görmüş olduk."

ABD'nin derdinin Suriye'nin kuzeyinde terör devletçiği kurmak olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bütün amaç ve gaye bu, ikinci bir İsrail. Şimdi düşmanlıkları, Türkiye bu oyunu bozdu diye. Barış Pınarı Harekatı'nın bir işgal girişimi olarak gösterilmeye çalışılmasının da arkasında bu var" dedi.

"Toplum artık uyandı"
Genel Başkanımız Mustafa Destici, yazar Aslı Erdoğan'ın Belçika'da bir gazeteye verdiği demeci eleştirdi.

"Türkiye düşmanlarıyla iş birliği yapan, ne soyu ne sopu ne de inancı ve mezhebi, kimliği, halktan olmayan, toplumun önüne siyasetçi, sanatçı koyulmuş insanlar yüz yılı aşkın süredir toplumu yönlendirdi." diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları ifade etti: "Toplum artık uyandı. Herkesin kimliği de ortaya çıkmaya başladı, herkesin kimliği ortaya çıkınca hainliğinin, düşmanlıklarının sebebi de ortaya çıkmaya başladı. Biz bunlara aldırmadan yolumuza Türk, Türkmen, Çerkez, Boşnak, Laz, bir ve beraber olarak kardeşçe yürüyeceğiz. Biz birlik olmak zorundayız. Birlik olursak fitnenin, ülkeye, devlete, millete karşı gerçekleştirilen saldırıların üstesinden ancak böyle gelebiliriz."

"İnşallah bu birlikteliğimizi devam ettireceğiz"
Harekata ilişkin Meclis'te HDP hariç siyasi partiler arasında birliğin sağlandığını ve ortak bildiri yayımlandığını anımsatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "İnşallah bu birlikteliğimizi devam ettireceğiz çünkü içinden geçtiğimiz süreç en çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğumuz süreçtir" görüşünü paylaştı.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN