15.10.2018 11:54

BİZİM İÇİN SİYASET ÖNCELİKLİ OLARAK DEVLETİMİZİN BEKASI VE ÜLKEMİZİN BÜTÜNLÜĞÜDÜR.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Demokrasi anlayışımız, siyasi manada millet iradesinin üzerinde hiçbir iradenin tanınmamasını esas almaktadır. Partimizin ilkesi özetle; dik duracağız, düz yürüyeceğiz ve doğru söyleyeceğiz şeklinde ilke edinilmiştir."

İstanbul 12. Olağan İl Kongremiz Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin katılımıyla Bağlarbaşı Kültür Merkezinde yapıldı. Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanımız Yaşar Sayan, İstanbul'da partimizi en yükseklere çıkartmak için il yöneticilerimiz ve ilçe başkanlarımız ile gece gündüz çalışacaklarını ifade etti.

Daha sonra kürsüye çıkan Genel Başkanımız Mustafa Destici ülke ve dünya gündemini değerlendirdi.

 "Son dönemde Türkiye gündemini meşgul eden konulardan birinin de ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson olduğunu söyleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, mahkeme kararını, hukuki bir karar olduğu inancıyla saygıyla karşıladıklarını belirtti. 

Genel Başkanımız Mustafa  Destici, şunları kaydetti: "Lakin, rahip Brunson'un tutuklanmasından bugüne kadar yaşanan siyasi gelişmeler, söylenen sözler, dile getirilen ifadeler maalesef ki bu kararın toplum nezdinde büyük yaralar açmıştır. Şayet, bu karara siyasiler hiçbir şekilde müdahil olmamış olsalardı bugün verilen karar tamamen hukuki bir karar olarak toplum tarafından da algılanacak ve dolayısıyla da toplumda birtakım rahatsızlıklara, adalete olan güvensizliklere yer açmasına vesile olmayacaktı. Onun için bu sürecin bize, devletimizi yönetenlere herkese büyük bir örnek olması lazım."

Genel Başkanımız Mustafa DESTİCİ'nin  İstanbul İl Kongresi Basın Metni:
 Demokrasi anlayışımız, siyasi manada millet iradesinin üzerinde hiçbir iradenin tanınmamasını esas almaktadır. Partimizin ilkesi özetle; dik duracağız, düz yürüyeceğiz ve doğru söyleyeceğiz şeklinde ilke edinilmiştir.
Büyük Birlik Partisi siyasi bir hareketten önce, vicdani bir harekettir. Bu ilkeler doğrultusunda “Hedef 2019 Yerel Seçimleri”ne hazırlıklarımızı başlatmış bulunmaktayız. Büyük Birlik Partisi, büyükşehirlerden beldelere kadar her yerde il il, ilçe ilçe aday gösterecektir. Bu konuda hiçbir çekincemiz yoktur.
Büyük Birlik Partisi Olarak Bu Seçimde Sesimiz Her Yerden Yükselecektir.
Partimizden, vatandaşlarımızdan gelen her öneriye her fikre açık olup, eğrisini doğrusunu birlikte bulacak, hatamız varsa birlikte düzelteceğiz. Ne bugün ne yarın büyük birlik olarak, hiçbir zaman başarının birlikten doğduğunu unutmamaktayız.

26 yıldır yanımızda olan, yan yana yürüdüğümüz, sırt sırta verdiğimiz, tüm zorluklar karşısında birbirimize siper olduğumuz dava arkadaşlarımızla ve vatandaşlarımızın desteğiyle, Allah’ın izniyle bu yerel seçimleri başarı ile sonuçlandıracağız.
Büyük Birlik Partisi Vicdanların Sesidir.
Büyük Birlik Partisi, Türk ve İslam Coğrafyası’nın çığlığı, sessizlerin haykırışı, vicdanların sesi; Büyük Birlik Partisi bir siyasi parti olmanın ötesinde bir dava hareketidir. Bu seçimlerde Büyük Birlik Partisi gücünü gösterecek ve yeniden yükselişe geçecektir. Çünkü biz bu milletin ne zorluklarla bugünlere geldiğini iyi bilmekteyiz. Zira Büyük Birlik Partisi, bu bedellerin en ağırını ödemiş, Muhsin Başkanımızın kurucusu olduğu bir partidir.
Yüce Rabbim’in adaletiyle millete hizmete talip olduğumuzu göstermek için, var gücümüzle çalışacağız. Gençlerimizle, Alperenlerimizle yani; değerlerini aklından çıkarmayan taptaze ruhlarla el ele yürüyeceğiz.
İdam Teklifi Gazi Meclisimize Sunuldu
1 Ekim tarihinde “idam teklifimizi” Gazi Meclisimize sunmuş bulunmaktayız. Bundan sonra da yasalaşması için teklifimizin takipçisi olmayı asla ve kat’a bırakmayacağız. Büyük Birlik Partisi her daim mazlumun, mağdurun yanında olmaya devam edeceğiz.

ADALET, HAK VE İNSANLIK İÇİN
İslam Coğrafyası’ndaki yangın hepinizin malûmu. Ancak, onlarca yıldır süren ve artarak devam eden Doğu Türkistan’daki yangın, diğer bölgeler kadar ülkemizin gündemini meşgul etmemektedir. Bütün bu insan hakları ihlâlleri gerçekleşirken, dünya uluslarının, özellikle Türk ve İslam Dünyası’nın sesi çıkmamaktadır.
40 milyon Doğu Türkistan Türkünün; dillerini öğrenme, inançlarını yaşama, evlenme ve çocuk sahibi olma gibi en doğal insan haklarından mahrum edildiklerini; kendi toprağında işsiz bırakılıp, sürgünde köle gibi çalıştırılıp ve toplu katliamlara maruz kaldıklarını, “Eğitim” adı altında milyonlarca Doğu Türkistanlı kardeşimizi kamplarda yaşamaya mahkûm ettiklerinin görmezden gelinmesi oldukça rahatsız edicidir.
Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız. Uğruna atılan her adımın; adalet, hak ve insanlık için atılmış sayılacağı bir davadır Doğu Türkistan. Adaletsizliği azaltmak isteyen, Kısacık hayatına daha fazla anlam katmak isteyen, zulmü, baskıyı ve acıları engellemek isteyen ve en önemlisi de “Türk Kardeşine” sahip çıkmak isteyen kim varsa bu davayı desteklemelidir.
Son yıllarda ülkemiz üzerinde artarak devam eden baskılara hep birlikte şahit olmaktayız. Güneydoğu’da hendekler, Suriye’deki terörist İşid, Pkk/Pyd ve türevlerinin saldırıları, darbe girişimi ve ekonomik saldırılar…
Bunlar olacaktır. Bunlar olmaya devam da edecektir. Yüzlerce yıldır olduğu gibi Türk ve Müslümanlarla uğraşmaya devam edeceklerdir. Bu noktada, Büyük Birlik Partisi olarak bizlere düşen en önemli görev ise; yıkmadan, gözleri kör ederek olaylara yaklaşmadan ve devletimize küsmeden, yapıcı muhalefet olarak, gerçekleri ve olması gerekenleri anlatmaktır.
Gerekirse de haykırmaktır.
Türk ve İslam Alemi’nin; tabiri caizse, lokomotifi durumunda olan ülkemizin tökezlemesinin, milyonlarca Türk’ün ve Müslüman’ın sıkıntı çekmesine sebep olacağının, her daim farkında olarak hareket etmemiz gerektiğini ifade etmek isterim.
Yoğun sıkıntılarla boğuştuğumuz bu dönemde, verdiğimiz bu savaşta, nice evladımızı toprağa verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Suriye’de, “devriye” adı altında bizleri oyalayan ABD, Pkk/Pyd terör örgütüne silah ve para yardımına devam etmektedir. Bunun yanında, “rahatça hendek kazmaları” için de iş makinaları göndermektedirler. Türkiye olarak zaman kaybediyoruz. Terör örgütlerine karşı yurt içinde başarıyla yürütülen operasyonları devam ettirmemiz için, Ermenistan üzerinden ülkemize doğu Karadeniz’den Pkk sızmalarını, gerekirse Ermenistan içlerine operasyon yaparak müsaade etmemeliyiz. Ayrıca Fırat’ın Doğusu’na operasyon yapmamız zorunlu hale gelmiştir. Bugün bu konuda gerekli adımların atılmaması, ileride daha büyük sorunlar olarak karşımıza çıkacaktır.

Bunun yanında; yine bizi yakından ilgilendiren ve Suriye’den daha sorunlu bir bölge olacağı şimdiden belli olan ve gündemimizi pek meşgul etmeyen Kıbrıs ve Doğu Akdeniz konusu üzerinde de durmak istemekteyiz. Dünyanın en büyük doğalgaz ve hidrokarbon rezervlerine sahip olan bu bölge, tüm emperyalistlerin iştahını kabartmış vaziyettedir.
Rum Kesimi’nde ve bölgeye yakın ülkelerde üs kapma çabaları, donanma sayılarını bu bölgelerde artırmaları, İsrail, Mısır, Yunanistan ve Rum Kesimi’nin adeta bu bölgede bir pakt kurmuş gibi hareket etmeleri, Rusya, ABD gibi ülkelerin bölgeye uçak gemilerini yollamaları,
Avrupa’nın, Rus gazı bağımlılığından kurtulma çabaları, sorunun büyüyeceğinin işarettir.
Bu bölgede, “Türkiye’siz” hareket etmek için de tüm planları devreye sokmaları da an meselesidir. Bunun için, ülkemizin ve milletimizin ulusal çıkarlarına göre hareket etmeli ve Suriye’de yapılan hataları asla tekrar etmemeliyiz.
Büyük Birlik Partisi’ne gönül verenlerle birlikte bizler 26 yıldır davamız için, vatan için, millet için mücadele etmekteyiz. Ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam Alemi içinde doğru bildiklerimizden şaşmayacak, mazlumun, mağdurun yanında olmaya devam edecek ve
bize gönül veren, bize inan vatandaşlarımızın bize ve davamıza olan inancını, güvenini asla sarsmayacağız.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN