07.07.2020 12:02

BU TÜR FABRİKALARDA RİSK HER ZAMAN VARDIR

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, "Bu tür fabrikalarda risk her zaman vardır. " dedi.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, Sakarya'da havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin, "Bu tür fabrikalarda risk her zaman vardır. " dedi.


Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Havva Çelik ve Sebahattin Tepeçınar'ın Akyazı ilçesindeki cenaze törenine katılan Genel Başkanımız Mustafa Destici, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamada hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi. Kayıp vatandaşların sağ bulunmasını temenni eden Destici, yaralılarla görüştüğünü ve bazı taleplerinin olduğunu iletti.

''AYNI FABRİKADA TEKRAR PATLAMA OLMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR''

Aynı fabrikada daha önce de benzer patlamaların ve can kayıplarının yaşandığını aktaran Genel Başkanımız Mustafa Destici, olayın tekrarlanmasının acı ve düşündürücü olduğunu kaydetti.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, bir an önce olayın aydınlatılması ve mesulü olanlar hakkında cezai işlemlerin kısa sürede başlatılması gerektiğini dile getirdi.

"Bu tür fabrikalarda risk her zaman vardır. Önemli olan en üst düzeyde, tedbirler alınmış mıdır, en son teknoloji kullanılmış mıdır, çalışma koşullarına uyulmuş mudur? Bunlar önemli, bunlar belirlenecektir." diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları kaydetti:

"Havai fişek fabrikalarının Türkiye'de, bu bölgelerde olmasını şahsen doğru bulmuyorum. Türkiye bunları çok rahat bir şekilde dışarıdan temin edebilir. Aynı zamanda bir de havai fişek döneminin kapanması gerektiğini düşünüyorum. Artık droneler, lazerler var. Bunlar onun yerini almış vaziyette. Bence devletin bu duruma el koyması, kapatması lazım."

Genel Başkanımız Mustafa Destici, yaşanan acıyı herkesin paylaşması gerektiğine değinerek, vatandaşları konuya duyarlı olmaya davet etti.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN