19.04.2017 02:04

“ÇANAKKALE RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Çanakkale ruhuna ihtiyacımızın olduğunu söyledi.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ÇANAKKALE RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Çanakkale ruhuna ihtiyacımızın olduğunu söyledi.

 

 

 

 

Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye'nin savunmasında önemli yeri olan, ecdadın gözü gibi esirgediği ve farklı konseptlerle koruduğu Çanakkale Boğazı'nın, 102 yıl önce emperyalistler tarafından geçilmek istendiğini ifade etti.

Genel Başkanımız Mustafa  Destici “Emperyalizmin bugün de benzer saldırılar içerisinde olduğu gerçeğini hatırdan çıkarmamalıyız. Çanakkale bizim ruhumuz, Bedri’miz ve güç kaynağımızdır. Millet olarak bu ruha her zaman ihtiyacımız vardır.” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, düşmanın dün silahlarıyla ve askerleriyle yapamadıklarından daha fazlasını, bugün kültür emperyalizmi ve ekonomik istilayla gerçekleştirmeye çalıştığını belirterek, "Tarihi iyi bilmezsek, tarih tekerrür eder.” diye konuştu.

  Çanakkale Zaferi'nin, Türk çocuklarına satır satır ezberletilmesi gereken bir destan olduğunu, Türkiye'nin bugün Çanakkale ruhuna her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Çünkü düşman Çanakkale'den geçemedi, Çanakkale'den sonra önümüze bir Sevr dayatıldı. O Sevr'de, Anadolu'da Türklerden başka devletlerin oluşturulması vardı. Biz kahramanlığımızı sadece Çanakkale'de göstermedik. Türk'ün yenilmezlik şuurunu, özgürlük ve hürriyeti için neyini verebileceğini Çanakkale'de ortaya sunduğumuz gibi, yanılanlara, 'bu bir tesadüftür' diyenleri İstiklal Harbi'nde bir kere daha tokatladık.” diye konuştu.

  Türklerin güçlü ordulara karşı göğsünü siper edecek neferlerinin her zaman olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici; “Türk'ün anası, kızı, delikanlısı, yaşlısıyla bir teki kalmadan düşman ayağı bu toprağa basmaz. Bunu tüm cihan böyle bilmelidir, biliyorlar da. İşte, bunu bildikleri için başka bir istilayı gündeme getirdiler. Bu istila; ekonomik, kültür, çocuklarımıza kadar indirilen fuhuş ve uyuşturucu sektöründe beyinlerimizi işgal hareketidir. Şimdi korkuyorum ki, dün silahlarıyla ve askerleriyle yapamadıklarından daha fazlasını kültür emperyalizmi, ekonomik istilayla gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Bu noktada daha başarılı olacaklarını düşünüyorum. Çünkü milletimizin refleksleri maalesef bu noktada yeterli değildir. Cehennem taşları iyi niyet taşları olarak dizilirmiş. Onun için kısaca tarihi baktığımızda, işte kabına sığmayan, coğrafyamızın almadığı, o yenilmezlik şuurunun cihana yayıldığı, Türk'ün iradesiyle oluşmuş olan cihan devleti Osmanlı'yı yıkılış noktasına getiren, bize bir Çanakkale zaferini vermeye mecbur eden İstiklal Harbi sürecini iyi tahlil etmek zorundayız.

  "1915’te omuz omuza vererek vatanı, milleti, devleti ve hürriyeti için mücadele edip şehit düşenlerin bugün çocuklarını çeşitli fitnelerle bölüp parçalamaya uğraşanlara en ibretli cevap Çanakkale destanında saklıdır" diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici; Türk milletinin her türlü yokluk ve acılar içinde dahi milli birlik ve beraberliğiyle neler başarabileceğini gösteren kahramanlık örnekleriyle dolu büyük bir zaferin adının Çanakkale olduğunu ifade etti.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Allah, peygamber, din, vatan ve millet düşmanları şunu iyi bilsinler ki; Büyük Birlik Hareketi'nin yürütücüleri ve müdavimleri olan bizler milletimizi, devletimizi, cumhuriyetimizi ve değerlerimizi korumak uğrunda asla atalet içinde olmayacağız. Kutsal değerlerimizi yaşayacak ve yaşatma mücadelesi vermeye devam edeceğiz. Asla taviz vermeyeceğiz ve başaracağız.” şeklinde konuştu.

Allah bizi Çanakkale Ruhu’ndan ayırmasın’ diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici mesajına şöyle devam etti: “Bu zaferin şeref payı ne şunun, ne bunun, tamamen aziz Türk milletinindir. Çanakkale’de bir hesap-kitap uzmanlığı yoktur; o, ölüm-kalım savaşı veren bir milletin, ‘kalım’dan ziyade ‘ölüm’e ayarlı bir şahlanışının eseridir. Bu destansı eserin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Dün Çanakkale’de yedi düvele karşı nasıl direnmişsek, bugün de bölenlere, böldürenlere ve her türlü emperyalist planlara karşı yine yiğitçe direneceğiz. Bize düşen görev bugünlere gelmemiz için canları pahasına savaşıp bu topraklara kanlarını döken şehitlerimizi yâd etmek ve onları asla unutmamak ve gelecek nesillere bu kahramanlıkların anlatılmasını sağlamaktır. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi hürmet ve rahmetle yâd ediyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN