20.10.2020 16:50

COŞKUYLA, 'BİRLİK VE BERABERLİKLE' "İDDİAMIZ BÜYÜK BİRLİK, İDEALİMİZ BÜYÜK TÜRKİYE"

Keçiören Taha Akgül Spor Salonu'nda düzenlediğimiz partimizin 11. Olağan Kurultayı, Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin delegelerimizi selamlamasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını Teşkilat Başkanımız Ali Keser'in yaptığı Divan Başkanlığını ise, Genel Sekreterimiz Üzeyir Tunç'un yaptığı kongremizde Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Büyük Birlik Partisinde, 'Yönetim farklı düşünüyor ama Genel Başkan böyle istedi' denilebilecek tek bir karar yoktur. Hırslarını akıllarının önüne koyup, evimiz bildiğimiz, emanetçisi olduğumuz partimizi taşlayanlara değer vermemizi de kimse beklemesin." dedi.

Kurulduğu günden bugüne Büyük Birlik partimizin milletimizin inançlarının ve değer yargılarının zırhı olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici; BBP'nin Siyasetin karanlık koridorlarında hiçbir zaman dolaşmadığını dile getirdi.

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, "Biz, siyasetin kirli pazarlıklarının içinde hiç olmadık. Milletin sırtına basarak yükselenlerden hiç olmadık. Hiçbir vesayet odağının, hiçbir sermaye grubunun, hiçbir lobinin, hiçbir uluslararası projenin partisi olmadık, olmayacağız. İşte en çok bunun için milletimizin Büyük Birlik Partisine ihtiyacı var." diye konuştu.

Türkiye'de ve dünyada gündemin birinci sırasında yeni tip koronavirüsün (Kovid 19) bulunduğunu, tüm dünyada ağır sosyal ve ekonomik şartların yaşandığını belirten Genel Başkanımız Destici, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, tedavi gören tüm hastalara şifa diledi.

"AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZ HAKLARINI KORUYORLAR"
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Azerbaycan'ın Ermenistan'ın saldırılarına karşı kendini koruma ve işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesini desteklediğimizi söyledi.

Azerbaycan'ın topraklarını işgal eden bir devlete karşı savaştığını söylemenin gerçekleri tam ve doğru bir şekilde ifade etmeye yetmeyeceğini aktaran Destici, "Azerbaycan, arkasına birden fazla devleti almadan sesini bile yükseltemeyen, Taşnak çetelerinden hiçbir farkı olmayan devlet görünümlü Ermenistan çetesiyle mücadele ediyor. Azerbaycanlı kardeşlerimiz haklarını koruyorlar. Kardeşlerimiz haklılar. Kardeşlerimiz kazanacaklar." ifadesini kullandı.

Azerbaycan'da işgal edilen toprakların işgalcilerden temizleneceğini, sonrasında iki devletin masaya oturabileceğini kaydeden Genel Başkanımız Destici, Türkiye ve Türk milletinin her zaman, her şartta Azerbaycan'ın yanında olduğunu vurguladı.

Doğu Akdeniz'deki meselelere de değinen Mustafa Destici, "küresel emperyalizmin Ege ve Doğu Akdeniz ile ilgili en büyük probleminin, Türkiye'nin, kaynaklarını, Batılı devletlerin vesayeti olmadan değerlendirme gücüne sahip olmasından kaynaklandığı" değerlendirmesinde bulundu.

Destici, "Yunanistan'ın Ege'de ve Akdeniz'de hak iddia ederken Türkiye'nin Ege'de adalar dışında sahip olduğu 2 bin 805 kilometre ve Akdeniz'deki 1577 kilometrelik kıyı uzunluğunu yok sayması hukuksuzluktur." dedi.

"PARTİMİZİ TAŞLAYANLARA DEĞER VERMEMİZİ KİMSE BEKLEMESİN"
Büyük Birlik partimizin genel başkanı Mustafa Destici, kongre öncesinde arkadaşlarımıza yöneltilen hakaret düzeyindeki suçlamalara sessiz kalmayı tercih ettiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Konumumuz gereği, cevap verecek olsak, insan içine çıkamayacak olanların, bizlere yaptığı iftira ve suçlamalara sessiz kaldık. Bir noktadan sonra, partimizi temsil etme noktasındaki bütün arkadaşlarımız, temsil ettiğimiz yapının hukukunu korumak adına, mensubu olduğumuz partinin kurumsal kimliğini koruma adına, evimiz bildiğimiz, rahmetli şehit liderimizin cümlesiyle 'çocuklarımızın süt parasından keserek evimiz yaptığımız teşkilatımız'ın huzurunu koruma adına birkaç cümle de olsa söylemek zorunda kaldık. İstisnasız her kararımızı istişare ile aldık. Büyük Birlik Partisinde, 'Yönetim farklı düşünüyor ama Genel Başkan böyle istedi' denilebilecek tek bir karar yoktur. Hırslarını akıllarının önüne koyup, evimiz bildiğimiz, emanetçisi olduğumuz partimizi taşlayanlara değer vermemizi de kimse beklemesin."

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun emanetini taşıdığımızı kaydeden Genel Başkanımız Destici, Büyük Birlik gayesi ve büyük Türkiye hedefi ile yola çıkan partililerimizi, camiaya, davaya, mücadeleye katkı vermeye çağırdı.

Siyasi konuşmaların ardından geçilen oylama sonrası Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı ezici bir çoğunlukla güven tazeleyerek tekrar genel başkan seçildi.

"BÜYÜK TÜRKİYE HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Teşekkür konuşması için kürsüye gelen genel başkanımız konuşmasında, "büyük birlik" idealleri ve "büyük Türkiye" hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam edeceğimizi söyledi. 

Türkiye'de yaşayan her etnik kökenin umudu olduğumuzu dile getiren Genel Başkanımız Destici, sorumluluklarımızın farkında olduğunu belirtti.
Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Destici, devleti yönetenlerin doğru yaptıkları işlerde yanlarında olacağımızı, yanlış yaptıklarında ise uyarmaktan geri durmayacağımızı dile getirdi. 

Partimizin fedakar - cefakar delegelerine ve Kongre hazırlığında emeği geçenlere, emniyet teşkilatına teşekkür eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, konuşmasının ardından gençlik teşkilatı ve Alperen Ocakları üyelerimizle "Çırpınırdı Karadeniz" türküsünü söyledi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN