24.10.2018 16:21

CUMHUR İTTİFAKI'NA SADIĞIZ VE CUMHUR İTTİFAKI'NIN YANINDAYIZ.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'na, siyasi partilerin değil, milletin karar verdiğini belirterek, "Biz Büyük Birlik Partisi olarak, Cumhur İttifakı'na sadığız ve Cumhur İttifakı'nın yanındayız" dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici Genel Merkez Binamızda düzenlediği basın toplantısı şehit olan askerlerimize rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar diledi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun davasıyla ilgili olarak, "Yarın arkadaşlarımızla birlikte Kahramanmaraş adliyesinde olacağız. Rahmetli Şehit Liderimiz Muhsin Başkanımızın ve onunla birlikte şahadete yürüyen arkadaşlarımızın şahadet süreciyle ilgili devam eden mahkemeyi takip edeceğiz. Burada biliyorsunuz ki, Kahramanmaraş'taki ana soruşturmaya verilen takipsizlik kararı, bizlerin girişimi ve Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararıyla kaldırıldı. Dosya incelemeye alındı. Her iki dosyada tekrar soruşturulma aşamasına geçmiştir. Bizim beklentimiz artık sabırlar tükenmek üzeredir. Bu soruşturmaların bir an önce nihayete erdirilip, davaların açılması ve bu şahadet sürecinde kimlerin ihmali, hatası ve kusuru varsa ortaya çıkarılıp mahkeme huzurunda hak ettiği cezayı almalarıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar bu davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BASIN AÇIKLAMASI 

 Bildiğiniz gibi Türkiye, son 3 haftadır, vahşice işlenen Cemal Kaşıkçı cinayetini ve cinayetin altında yatan sır perdesini konuşmaktadır. Gündemi uzunca bir süredir meşgul eden bu cinayet, görünen odur ki bir süre daha sıcaklığını koruyacak gibi durmaktadır. Çünkü Cemal Kaşıkçı cinayeti, sonuçları bakımından yalnız Suudi Arabistan ve Türkiye’yi değil, tüm dünyayı ilgilendiren detayları içerisinde barındırmaktadır. ABD başkanı, meseleye dâhil olmuştur. Öyle ki konu Cemal Kaşıkçı olunca, Suudi Arabistan’ın basın sözcülüğü görevini bile yerine getirmiştir. İngiltere, soruşturmayı yakinen takip ettiğini beyan etmiştir. Almanya takiptedir. Fransa takiptedir. Kısacası, bizlere, bu işin içinde başka bir iş var dedirtebilecek tüm kadro, dikkatli bir şekilde süreci yönetmeye çalışmaktadır. 

SUUDİ ARABİSTANLI YETKİLİLER AÇIKLAMA YAPMAK İÇİN NEDEN 15 GÜN BEKLEDİLER?

 İşte bu sebeple hadise; gerek vahşeti, gerek batının ilgisi, gerekse diplomatik yönden büyük önem taşıması hasebiyle, Her açıdan titizlikle incelenmeli, sorgulanmalı ve analiz edilmelidir. ABD’den başlayıp, Suudi Arabistan’a kadar uzanan bu vahim cinayetin, kanlı zincirinin tüm halkaları ortaya çıkarılmalıdır. Büyük Birlik Partisi olarak bazı sorularımızı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Suudi Arabistan veliaht prensini ve mevcut yönetimi eleştiren yüzlerce muhalif yazar olduğu göz önüne alındığında, Neden Kaşıkçı öldürülmüştür? Cemal Kaşıkçı’yı hedef yapan, daha tehditkâr yapan unsur nedir? Suudi Arabistan’ın dünya kamuoyu tarafından meşru görülemeyecek ilişkilerini, bağlantılarını mı bilmekteydi? Bu vahşi cinayet neden Suudi Arabistan’ın ABD konsolosluğunda değil, İsviçre konsolosluğunda değil de Türkiye’de işlenmiştir? Neden Suudi Arabistanlı yetkililer açıklama yapmak için 15 gün beklemişlerdir? Ve son olarak eğer bunun bir cinayet ve ortada bir maktul olduğundan tüm dünya eminse, Şahsın cesedi nerededir? Bu sorular cevaplanmadan kamuoyunun bu konu hakkında aydınlatılabileceğini düşünmüyor ve Büyük Birlik Partisi olarak soruşturmayı dikkatle takip ettiğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. 

CUMHUR İTTİFAKI SİYASİ PARTİLERİN DEĞİL, MİLLETİN KARAR VERDİĞİ BİR BİRLİKTELİKTİR.

 Bir diğer önemli konu ise, dünkü grup toplantılarında AK Parti ve MHP’nin karşılıklı olarak yerel seçimlerde ittifak yapmayacaklarına yönelik gerçekleştirdikleri söylemler olmuştur. Kamuoyunda, yerel seçimlerde ittifak yapılmaması, Cumhur İttifakını da zedeleyeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Büyük Birlik Partisi olarak, altını çizerek ifade etmemiz gerekir ki, Bu süreç bizi son derece üzmüştür. Çünkü Cumhur İttifakı, siyasi partilerin değil, milletin karar verdiği bir birlikteliktir. 24 Haziran seçimlerinde de milletimiz, Cumhur İttifakına olan desteğini sandıkta ortaya koymuştur. Bu sebeple, yeni sistemin de kalıcı hale getirilmesi için Cumhur İttifakının mecliste birlikteliği olmazsa olmazdır. Bu ittifak, ülkemizin atlattığı en büyük badire olan 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra, milletimizin hızlıca toparlanmasını sağlayan en önemli unsur olmuştur. Ulusal güvenliğimizi tahkim etmek için gerçekleştirdiğimiz, cumhuriyet tarihinin en kapsamlı terörle mücadele sürecinin itici gücü olmuştur. Türkiye’nin bekası için, kalkınma için, büyümenin sürekliliği yönetimde istikrar temsilde adalet için hayata geçirilen yeni yönetim sisteminin dinamosu olmuştur. Bu sebeple, Türkiye’nin içinde bulunduğumuz ekonomik savaştan ve dış güçlerin entrikalarından daha güçlü çıkabilmesi için, Bu ittifakın bozulmasına içeride ve dışarıda kimlerin el ovuşturduğu, kimlerin sevindiğini hesaba katarak; İki partinin de bu süreci bir kez daha düşünmesi gerektiğine inanıyoruz. 

CUMHUR İTTİFAKI'NA SADIĞIZ VE CUMHUR İTTİFAKI'NIN YANINDAYIZ.

Biz Büyük Birlik Partisi olarak, Cumhur İttifakı’na sadığız ve Cumhur İttifakının yanındayız. Sorunların çözümü için de elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu sebeple, bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, Yerel seçimlerde ittifakın sonlandırılması kararını bir kez daha gözden geçirmelerini ve konuyu tekrar konuşmalarını arzu etme noktasında görüşlerimizi paylaşmak için randevu taleplerimizi ilettik. İnanıyorum ki değerli liderlerimizin birleştirici tutumuyla bu konuyu gündemden çıkaracağız. Biz de iki tarafla görüşüp, siz değerli kamuoyuyla konu hakkındaki kanaatlerimizi çok yakın bir süre içerisinde paylaşacağız. 

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR HAKLI OLDUĞU İÇİN ONLARI SAVUNUYORUZ.

 Son olarak, bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalardan beri, emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın sorunlarını yüksek sesle söylemeye ve kamuoyunun dikkatini bu konu üzerine çekmeye gayret ediyoruz. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz basın toplantısında, Sayın Cumhurbaşkanı’nın yaptığı, kanunun devlete yükünün 750 milyar TL olduğunu ifade ettiği konuşmanın gerçekçi olmadığını ifade etmiştik. Hatta Sayın Cumhurbaşkanı’nın yanlış bilgilendirildiğini ve bu yüzden bu konu hakkındaki kanaatlerinin hatalı olduğunu belirtmiştik. Çünkü yapılan hesaplamada, yasadan faydalanacak 6,5 milyon vatandaşımızın olduğu, bu insanların her birinin 38 yaşında emekli olacağı ve 78 yaşına kadar yaşayacağı ön görülmektedir. Yani dümdüz bir hesapla 750 milyarlık bir mali yüke bu şekilde ulaşılmaktadır. Bizim, EYT’ler için yaptığımız hesaplama ise; bu kanundan 1999 yılı öncesi işe başlayan yaklaşık 700 bin kişinin faydalanacağı ve çoğunluğunun, zaten önümüzdeki 5 yıl içerisinde emekli olacağı yönündedir. Emeklilik yaşı da herkes için 38 değildir. Büyük Birlik Partisi olarak bu konuyu çok önemsiyoruz. Çünkü emeklilikte yaşa takılanlar, 2008 yılında çıkarılan yasa yüzünden hakları ellerinden alınan vatandaşlarımızdır. Vicdani sorumluluğumuz, EYT’li vatandaşlarımızın haklarının iade edilmesini ve bu sorunun çözülmesini bizlere şart koşmaktadır. Biz EYT’li vatandaşlarımızı, hakları ellerinden alındığı için savunuyoruz. Biz 700 bin EYT’li vatandaşlarımızı, mağdur oldukları için savunuyoruz. İnşallah yasa teklifinin hazırlanması hususunda da gereğini yerine getireceğiz. Büyük Birlik Partisi, kamunun vicdanın sesidir ve öyle kalmaya devam edecektir. Kamu vicdanı bize neyi emrediyorsa, meclis kürsüsüne onu taşımaya devam edeceğiz. 

BİZİM FELSEFEMİZDE, DÜNYAMIZDA IRKÇILIĞA VE FAŞİZME YER YOKTUR

"Türkiye'nin fay hatları vardır. Dolayısıyla bu fay hatlarını kaşımanın gündeme getirmenin hiç kimseye bir faydası yoktur. Biz Türk, Kürt, Türkmen, Çerkez, Laz, Boşnak, Alevi, Sünni hepimiz bu büyük Türk milletinin efradıyız. Hepimiz 'Varlığım, Türk varlığına armağan olsun' diyen büyük Müslüman Türk milletiyiz. Bizim felsefemizde, dünyamızda ırkçılığa ve faşizme yer yoktur.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN