13.03.2019 17:11

DESTİCİ, NEVŞEHİR'DEN SESLENDİ: BÖLÜCÜ SİYASİ PARTİLERLE İŞ BİRLİĞİNE GİRMEYİN.

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı ve BBP Ankara Milletvekili Mustafa Destici Nevşehir'i ziyaret etti. Genel Başkanımız Destici’yi Nevşehir'de BBP Nevşehir İl Başkanı Yılmaz Osma, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bıyık ve Nevşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ahmet Bilgili ile partililer karşıladı.

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı , ilk olarak partimizin il başkanlığını ziyaret etti. Burada Belediye Başkan adayı Av. Ahmet Bilgili'ye destek isteyen Destici, 31 Mart seçimlerinin BBP için şahlanış seçimi olacağını ve bir çok belediyeye talip olduklarını ifade etti.

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici kendisine eşlik eden, BBP Nevşehir İl Başkanı Yılmaz Osma, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bıyık ve Nevşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ahmet Bilgili ile birlikte esnaf ziyareti yaparak, vatandaşlarla bir araya geldi, İl Başkanlığında yaptığı kısa süreli istişarenin ardından Nevşehir esnafını ziyaret ederek bol kazançlar dileyen Destici, beraberinde BBP Nevşehir Belediye Başkan adayı Av. Ahmet Bilgili ile birlikte vatandaşlara da hayırlı alışverişler temennisinde bulundu.

Genel Başkanımız Destici, Nevşehir'de çarşı ve esnaf ziyaretinin ardından gazetecilere yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, "31 Mart bir milattır, bir eşiktir, devletimizin bekası ve bu toprakların tüm değerlerinin korunması adına yapılacak önemli bir sınavdır." dedi.
Mustafa Destici, "Buradan tüm siyasi partilerimize, özellikle de bölücü siyasi partilerle örtülü iş birliği yapanlara sesleniyorum.Bu işten vazgeçin. Bu gizli bir tezgahtır. Bunlarla hiçbir yerde gizli ya da açık iş birliğine girmeyin. Girdiyseniz de bundan vazgeçin" dedi.

'PATATES İTHALATININ DURDURULMASINI İSTİYORUM'
Nevşehir'in patates diyarı olduğunu kaydeden Destici, 200 bin ton patates ithalatında gümrük vergisi alınmayacağını hatırlattı. Bu durumun üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Destici, "Türkiye tarımda ithalatı hak etmiyor. İthalat uygulamalarını doğru bulmuyorum. Patates ithalatı uygulamasının durdurulmasını istiyorum. Üreticilere büyük darbe vuracaktır. Her sıkışıldığında gümrüksüz, vergisiz ithalatın kapısı açılırsa patateste, soğanda, zeytinde, buğdayda üretici kaçar. İnsanlar başka alanlara yönelir. Yapılması gereken gümrüksüz ithalat kapılarını açmak değil, üreticiyi desteklemektir" diye konuştu.

'DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA ADAY GÖSTERMEDİK'
Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da HDP'nin 2014 yılında kazandığı veya bu yıl da kazanma ihtimali olduğu belediyelerde BBP'nin aday çıkarmadığını ve onların karşısındaki güçlü adayı destekleyeceğini belirten Destici, "Bizim güçlü olduğumuz yerlerde de bizim adaylarımızın desteklenmesini talep ettik. Ama maalesef BBP dışındaki siyasi partilerin bu hassasiyeti taşımadığını gördük. Sözde duyduk ama uygulamada görmedik. Birtakım çekilmeler, aday göstermemeler oldu ama bunlar ittifaklar aracılığıyla 'Sen orada göster, ben burada göstereyim' anlayışı ile oldu. BBP ise pazarlık içerisine girmeden sırf milletin ve devletin bekasını gözeterek 'siyasi bölücüler bu ülkede güç ve meşruiyet kazanmasın' düşüncesiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da aday göstermedik" dedi.

'ÜLKEMİZ İÇİN EN BÜYÜK TEHDİT SİYASİ BÖLÜCÜLÜK'
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Destici, Türkiye için şu anda en büyük tehdidin siyasi bölücülük olduğuna vurgu yaptı. Terörün de ciddi bir tehdit olduğunu belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, şunları söyledi:
"Terörle askerimiz ve polisimiz büyük bir mücadele içerisinde bulunmaktadır. Ama siyasi bölücülük terörden daha büyük bir tehdittir. Ülkemizde siyasi bölücüler meşruiyet kazanırlarsa Avrupa'da ve tüm dünyada da kazanırlar. Bunun olması durumunda onlarla mücadele daha zor hale gelir, devletimizi ve milletimizi yorar hale gelir ki şu anda bu aşamadayız. Buradan tüm siyasi partilerimize, özellikle de bölücü siyasi partilerle örtülü iş birliği yapanlara sesleniyorum. Bu işten vazgeçin. Bu gizli bir tezgahtır. Bunlarla hiçbir yerde gizli ya da açık iş birliğine girmeyin. Girdiyseniz de bundan vazgeçin. Bizim Kürt kardeşlerimizle problemimiz yok. Kürtler bizim kardeşimiz. Problemimiz teröristlerle, PKK'yla ve onların siyasi uzantılarıyladır. Bu sadece bizim sorunumuz olmamalıdır. Bu ülkemizdeki bölünmeye karşı olan herkesin sorunu olmalıdır. Hangi düşünce, siyasi görüşten olursa olsun ortak sorunumuz, teröristler, PKK ve onların siyasi uzantıları olmalıdır.

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart'taki yerel seçimin önemine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "31 Mart, Türkiye'nin maruz bırakılmaya çalışıldığı ekonomik manipülasyonlara, döviz tehditlerine ve küresel odaklı tüm baskılara en sert şekilde vereceği cevap olacaktır. 31 Mart bir milattır, bir eşiktir, devletimizin bekası ve bu toprakların tüm değerlerinin korunması adına yapılacak önemli bir sınavdır. Bu seçimlerin ağırdan alınacak ve ihmale gelecek hiçbir tarafı yoktur. "dedi. 31 Mart yerel seçimlerinin kardeşçe geçmesi dileğinde bulunan Genel Başkanımız Destici, Nevşehir ziyaretinin ardından Niğde'ye hareket etti.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN