19.03.2020 13:06

“DEVLETÇE, MİLLETÇE VE ÜLKE OLARAK HEP BİRLİKTE MÜCADELE VERMELİYİZ”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Korona virüsüne karşı devletçe, milletçe ve ülke olarak hep birlikte mücadele verilmesi gerektiğini söyledi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Korona virüsüne karşı devletçe, milletçe ve ülke olarak hep birlikte mücadele verilmesi gerektiğini söyledi.

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında açıkladığı 21 maddelik ekonomi paketi değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, bu pakette bu süreçten zarar gören esnafın, sanayicin ve üreticinin desteklendiğini gördüklerini belirtti.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Öncelikle korona virüs hastalığına yakalanan bütün vatandaşlarımıza rabbimden acil şifalar niyaz ediyorum. İki vatandaşımız maalesef  hayatını kaybetti, Allah’tan rahmet ailesine ve geri kalanlara sabır niyaz ediyorum.” Dedi.

İNŞALLAH MİLLETÇE KISA SÜREDE BU HASTALIĞI YENERİZ

 Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Tabi öncelikle bir hakkı teslim etmek lazım. O da Çin’de korona virüsün çıkıp yayılmaya başladığı günden bugüne kadar başta Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Sağlık Bakanı’mız ve diğer yetkililerimiz, kurum, kuruluşlarımız olmak üzere gerçekten bu süreci çok doğru ve dikkatli bir şekilde hem takip ettiler hem yönettiler. Ve bu sayede öncelikle bu salgın hastalığı Türkiye’ye geç geldi. Ama en nihayetinde biz bununla yüzleşecektik ve yüzleştik. Ve yine diğer ülkelerle şu anda kıyasladığımızda alınan tedbirler neticesinde hastalığın Türkiye’de daha yavaş yayıldığını görmekteyiz. İnşallah bu seyirde bunun da altına düşerek kısa sürede milletçe yeneriz ve def ederiz.” İfadelerini kullandı.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN TEMİZLİK VURGUSU ÇOK DOĞRU

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın temizlik vurgusunu değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın da vurguladığı gibi bunu yenmenin en temel yolu hijyen, temizlik ve Sağlık Bakanlığı’nın tavsiye ettiği kurallara uymak, başta en yakınımızdakilerle, bizim milletçe sevdiğimiz alışkanlığımız olan tokalaşma, sarılma, küçük çocuklarımızı öpme, büyüklerin elini öpme gibi alışkanlıklardan süratle uzaklaşmamız belli bir mesafeyi aramızda korumamız gerekiyor. Tabi buna bütün vatandaşlarımızın uyması gerekiyor. Bir kişi burada sorumsuz davranırsa, özensiz davranırsa binlerce kişiye bu hastalığı maazallah bulaştırabilir. Onun için biz burada hem her kez kendisi için bilinçli olarak bunu yapmalı ama eğer çevremizde sorumsuz vatandaşlar görürsek bu kurallara uymayan hiç çekinmeden mutlaka ama mutlaka uyarmalıyız. Çünkü o sadece kendine kötülük yapmıyor, çevresindeki bütün insanlara ve bir millete kötülük yapıyor. Onun için bunlara müsaade etmemeliyiz.” Diye konuştu.

BİRLİK OLMALIYIZ

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birlik vurgusunun doğru bir vurgu olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Biz bütün zorlukları bu güne kadar birlik ve beraberlik içerisinde aştık, inşallah bundan sonrada zorluklarımızı birlikle aşacağız. En önemlisi de şu anda içinde bulunduğumuz korona virüs salgınına karşıda mücadelemizi birlikte yaparsak devletçe, milletçe, ülke olarak top yekün mücadeleyi hep birlikte verirsek hem az hasarla bu işi az kayıpla atlatırız hem de kısa sürede bu virüse karşı adeta bir zafer kazanarak bunu ülkemizden kovabiliriz, başımızdan defedebiliriz.” Şeklinde konuştu.

AÇIKLANAN PAKETİ DESTEKLİYORUZ   

 Açıklanan 100 milyar liralık pakette ihracatçının desteklendiğini gördüklerini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Burada bu süreçten zarar gören esnafımızın, sanayicimizin, üreticimizin desteklendiğini gördük. Nasıl, şöyle ki bu kesimin kamuya olan vergi, KDV, SGK borçlarının ötelenmesi, yine bankalara olan kredilerinin faizsiz bir şekilde ötelenmesi, yine ihtiyaç duyan sanayiciye, üreticiye kolay kredi imkânı, Kobilere hem destek hem de bu desteğin 25 bin liradan 50 bin liraya çıkarılarak yani bir kat arttırılarak verilmiş olması çok önemli.”

SİFTAH YAPMADAN KAPATAN ESNAFIMIZ VAR

Şu anda siftah yapmadan kapatan esnafların olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Siftah yapmadan kapatan tüccarımız var. Ve maalesef makineleri duran, fabrikaları çalışamaz hale gelen sanayicilerimiz var onların mutlaka desteklenmesi lazım. Bu destekler elbette önemlidir. Ama milletimizin bunların üzerinde de farklı destek talepleri vardır ve bunları da biz önümüzdeki günlerde değerlendirileceğini düşünüyoruz.” Dedi.

FIRSATÇILARA FIRSAT VERİLMEMELİ 

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Tabi burada özellikle her dönemin fırsatçıları var. Kara borsacıları var. Bu dönemde de ortaya çıktılar. İnsan sağlığını düşünmeden kendi çıkarlarını düşündüler. Bunlara karşı devletimiz çok ciddi tedbirler almalı ve ceza-i müeyyideler eksiksiz ve tam bir şekilde geciktirilmeden uygulanmalıdır.” Dedi.

BU KISIMDAN EN ÇOK ETKİLENEN YAŞLILARIMIZ

Bu hastalıktan en fazla etkilenen kesimin yaşlılar olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Biz elbette ki yaşlılarımızı belli dünya ülkeleri gibi bir yük olarak görmüyoruz. Bu salgını da onlardan kurtulmak için bir fırsat olarak görmedik ve göremeyiz. Çünkü bizim hem bu dünyaya yönelik gayemiz, bakışımız, hem ahiret dünyamıza yönelik inancımız buna müsaade etmez. Biz tam tersine dünya ve ahiret mutluluğunu yaşlılara hürmette gören bir toplumuz. Biz bu inanca, bu kültüre sahibiz. Biz Türkler ve Müslümanlar atalarımızdan, dinimizden, töremizden böyle öğrendik ve bundan sonrada yaşlılarımızı Allah’ın bize bir emaneti olarak görüp ve ona göre davranışımızı gerçekleştireceğiz.” Şeklinde konuştu.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞININ 1500 TL'YE ÇIKMASI SEVİNDİRİCİ

En düşük emekli maaşının 1500 TL’ye çıkmasını değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “En düşük emekli maaşının 1500 TL seviyesine getirilmiş olması güzeldir, sevindiricidir. Yine emeklilerimizin her iki bayramda alınan ikramiyelerin Nisan başında ödenecek olması ve emeklilerimizin hayatını kolaylaştırması noktasında alınan kararda bize göre yine doğru bir karardır. Emeklilerimizi yaşlılarımızı sevindirecek bir karardır.” Dedi.

ATANAN ÖĞRETMENLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

“Öğretmen açığı yıllardır ülkemizde konuşulan, var olan bir problemdir.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici ,”Bu açığın kapatılmasına yönelik son yıllarda çok büyük atamalar gerçekleştirilmiştir. Yakınımdaki, çevremdeki insanlardan biliyorum, bir eğitimci olarak bu konuya hakimim. Öğretmen adaylarımızın 20 bin öğretmenin atamasının Ağustos’tan önce yapılmasına yönelik ısrarlı bir talepleri vardı. Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklamalardan bu talebin karşılandığını gördük. Bütün öğretmen adaylarımız için hayırlı olsun. İnşallah bütün öğretmen adaylarımızın atamasının yapıldığı, ülkemizin hiçbir okulunda öğretmen açığının bulunmadığı günleri de inşallah birlikte yaşarız diye ümit ediyorum.”

SAĞLIK BAKANLIĞININ VE BİLİM KURULUNUN KARARLARINA YÜZDE 100 UYMAK ZORUNDAYIZ

Korona virüse karşı mücadele konusunda vatandaşlara seslenen Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları söyledi: “Lütfen ama lütfen devlet kurum ve kuruluşlarımızın, yetkililerimizin özellikle Sağlık Bakanlığı’mızın, Bilim Kurulumuzun açıklamalarını dikkate alın, onlara sonuna kadar uyun. Bu sadece sizin sağlığınız ya da en yakınınızdaki aile efradınızın sağlığının önemi kadar bütün bir milletin sağlığı için de önemlidir. Dolayısıyla da burada yapılması gerekenler çok açık ve nettir ve çok basittir. Yapmamız gereken ellerimizi, yüzümüzü temiz tutmak, sabunla güzel bir şekilde yıkamak. Zaten biz millet olarak buna alışkınız. Bu bizim inancımızda var, biz zaten beş vakit namazı kılmak için abdest alıyoruz. Peygamber Efendimiz ne diyordu “Günde beş vakit abdest alan bir derede, tertemiz suda sanki günde 5 defa yıkanmış gibi temiz olur.” Diyordu. Onun için biz zaten Müslümanlar olarak bu kültüre sahibiz ve bu kültürün de avantajlarını görüyoruz. Bakın bu kültüre sahip olmayanların bu hastalık konusunda daha aciz bir duruma düştüklerini görüyoruz. Yani hem kendi sağlığımız için, hem sevdiklerimizin sağlığı için, hem de ülkemizin her bir insanının sağlığı için bu kurallara uymak azami derecede hayati bir öneme sahiptir. Tabi burada bütün vatandaşlarımızın bu kurallara uyma yanında önümüzdeki bir ay çok önemli. Ve bu bir ay içerisinde mümkün olduğu kadar bütün vatandaşlarımızın evlerinde kalmaları, şayet çalışıyorlarsa işleri sür'atle yapıp eve dönmeleri ve kurumda çalışıyorlarsa yine burada da işlerini yaptıktan sonra mesailerinin bitiminde yine evlerine dönmeleri ve dışarıya çıktıkları süre içerisinde de mutlaka ama mutlaka Sağlık Bakanlığının ve Bilim Kurulunun tavsiyelerine %100 uymaları zorunludur. Ben bir kere daha ülkemize, milletimize, tüm insanlığa geçmiş olsun diyorum. Ve rabbim bizi bu hastalıktan bir an önce kurtarsın diyorum.”

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN