18.04.2017 17:30

“DEVLETİN BEKASI’NI, VATANIN BÜTÜNLÜĞÜNÜ, MİLLETİN...

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Devletin bekasını, vatanın bütünlüğünü, milletin birliğini, istiklalini ve istikbalini önceleyerek ‘Evet’ diyen Büyük Türk Milletine teşekkür ettiğini söyledi.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “DEVLETİN BEKASI’NI, VATANIN BÜTÜNLÜĞÜNÜ, MİLLETİN BİRLİĞİNİ, İSTİKLALİNİ VE İSTİKBALİNİ ÖNCELEYEREK EVET DİYEN BÜYÜK TÜRK MİLLETİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM” 
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Devletin bekasını, vatanın bütünlüğünü, milletin birliğini, istiklalini ve istikbalini önceleyerek ‘Evet’ diyen Büyük Türk Milletine teşekkür ettiğini söyledi.

 

Halk oylamasını parti genel merkezimizde düzenlediği basın toplantısında değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Öncelikle Büyük Türk milletine demokrasiye olan inancını ve katkısını bir kere daha çok üst düzeyde bu referandum oylamasına yüksek katılım göstererek ortaya koyduğu için şahsım, camiam ve milletimiz adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

  Öncelikle milletin sağduyusunun bugünkü seçimlerde çok üst düzeyde olduğunu görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Tabii burada hem Hayır tercihinde bulunanlar hem Evet tercihinde bulunan vatandaşlarımız demokrasimize büyük bir katkı sağlamışlardır. Ben bunun için referandum oylamasına katılan milletimizin her bir ferdine, her seçmenine ayrı ayrı teşekkür eder şükranlarımı sunarım. Milletimiz büyük oranda devletin bekasını, vatanın bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini önceleyerek net bir şekilde Evet demiştir. Milletimizin iradesi bu yönde açık ve net bir şekilde tecelli etmiştir. Öncelikle ülkemiz ve milletimiz için hayırlı ve uğurlu olsun. 

  Bu sonucu küçümsemek ya da tartışmaya açmak, milletimizin iradesine saygısızlık anlamına gelir. Burada açık ve net bir şekilde ‘Evet’ galibiyeti vardır. Ben bir kere daha milletimizin sağduyusunun galip gelmesinden ötürü milletimizin iradesinin tam olarak sandığa yansımasından dolayı milletimize şükranlarımı sunuyorum.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Partimiz ve camiamız Evet kararıyla sonucun doğrudan belirleyicilerinden olmuştur.  Bu anlamda referandum sürecinde Evet kararı alan ve sahada olan parti mensuplarımıza, tabanımıza, camiamıza ve Alperen kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Tabii bu sonuç; ülkemizi, darbe anayasasının ürünü olan antidemokratik darbelere, muhtıralara, cuntalara  

cesaret veren sistemden bugün itibariyle kurtarmıştır. Çünkü, Ülkemiz 1982'den bu tarafa hem darbe Anayasası hem de darbe anayasasının ürünü olan bir sistemle yönetilmekteydi. Bugün milletimiz Evet kararıyla artık darbe Anayasasıyla da yönetilmek istemediğini, darbe anayasasıyla yönetilemeyeceğini, darbe anayasasıyla oluşturulan bu sisteme net bir şekilde karşı olduğunu ortaya koymuştur.” Diye konuştu.

  Büyük Birlik Partisi’nin Devletin, milletin ve vatanın yanında her daim yer aldığını kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Evet kararının Milletimiz, Vatanımız ve Devletimiz için doğru olduğuna inandığımız için Evet dedik. Bu kararımızın büyük Türk Milleti tarafından da onaylanmış olması tercihimizin de doğruluğunu net bir şekilde ortaya koymuştur. Ben milletimizi bir kere daha Evet kararından dolayı tebrik ediyorum ve milletimize şükranlarımı sunuyorum.” Şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Tabii işimiz burada bitmemiştir… Yarından itibaren, hiç beklemeden ülkemizin temel problemlerini çözme adına milletimizin güvenliğini, huzurunu, refahını sağlamak adına daha güçlü bir Türkiye, daha güçlü bir Türk Dünyası, daha güçlü bir Türk ve İslam Dünyası ve barış içerisinde coğrafyamız adına gerekli adımların hızla atılması gerekmektedir. Terörle mücadele başta olmak üzere bütün temel problemlerin çözümünde hiç bir saniyesini bile kaybedeceğimiz bir vakit olmadığı şuuru ve bilinciyle mücadele, azim ve kararlılığı cesaretiyle bugün olduğu gibi yarınlara taşınmalı ve terörün her türlüsünün kökü kazanarak bu topraklarda yaşama hakkı verilmemelidir. 

  Öbür taraftan, uyum yasalarının çıkarılması öncelikli olmalıdır. Bundan sonraki süreçte biz daha önce de bunu ifade etmiştik. Başta siyasi partiler Kanunu ve seçim yasasının demokratikleşmesi olmak üzere uyum yasalarının ivedi bir şekilde çıkarılması gerekmektedir. Türkiye'nin bu antidemokratik anayasadan kurtulması için inşallah bugünkü halk oylaması sonucuyla da güçlü bir adımı atılmıştır. Bu adım uyum yasaları ile taçlandırılacaktır. Bizim beklentimiz budur.” 

Genel Başkanımız Mustafa Destici son olarak, “Bu ülke bizim. Hayır diyen de Evet diyen de bu ülkede hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Bugün itibariyle bu seçim burada sonuçlanmıştır. Yarın hep birlikte kucaklaşarak yeni ve güçlü bir Türkiye için hep birlikte mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Evet, sonucu sadece sandıkta Evet diyenlerin galibiyeti değildir. Hayır diyeni ile Evet diyeniyle Büyük Türk milletinin her bir ferdinin galibiyetidir. Bu sonucun Türkiye'ye kazandıracaklarından da milletimizin her bir ferdi ziyadesiyle de istifade edecektir, faydalanacaktır. İnşallah kazanan hepimiz olacağız. Biz bu ümitle Evet kararımızı vermiştik. İnşallah bundan sonrada büyük Türk Milleti olarak; yarınlara daha ümitle bakacağız, daha azimli ve kararlı bir şekilde koşacağız.”

Bir gazetecinin sorusunu üzerine Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Sayın Cumhurbaşkanımız beni kendileri aradı. Bu sürece olan katkılarımızdan dolayı kendileri teşekkür ettiler… Nezaket örneği ortaya koydular…  Ben de kendilerine teşekkür ettim. İnşallah, daha güçlü bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bugün milletimizin verdiği Evet kararı büyük Türkiye’yi inşa etme yolunda atılmış önemli bir adımdır. Bu adımın devamı da gelecektir.”

  Başbakan Sayın Binali Yıldırımı’nda kendisini aradığını ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Başbakan Binali Yıldırım referandum sürecine olan katkılarımızdan dolayı şahsıma, tüm Büyük Birlik camiasına ve Alperenlere teşekkürlerini iletti.” Dedi.

 

Fotoğraflar : 

 

 

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN