29.07.2019 13:41

DR. SADIK AHMET'İ DUALARLA YAD ETTİK.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türk dünyasında mücadeleleriyle bilinen Sadık Ahmet'i bir önder olarak gördüklerini söyledi.

Batı Trakya'da, Dostluk Eşitlik Barış Partisi'nin (DEB) kurucusu ve ilk Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet, ölümünün 24. yılında dualarla anıldı.

Merhum Sadık Ahmet'in eşi Işık Ahmet ile oğlu Levent Ahmet ve kızı Funda Ahmet'in yanı sıra Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine seçilmiş müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe seçilmiş müftüsü Ahmet Mete, azınlık kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Batı Trakyalı Türk'ün de yer aldığı törende, Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi. Sadık Ahmet'in yaşamı boyunca verdiği mücadelelerle ilgili konuşmalar yapıldı.
Dostluk Eşitlik Barış Partisi tarafından Dr. Sadık Ahmet'in Gümülcine'deki Kahveci Mezarlığı'nda kabri başında düzenlenen anma töreninde konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, merhum Sadık Ahmet'in hakları için mücadele ettiğini ifade etti.
 Batı Trakya Türklerinin tarihi boyunca çeşitli zorluklara göğüs geren kahramanlar olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Burada yaşayan insanlar gerçekten kahraman insanlar. Balkan savaşlarından itibaren bu topraklarda kahramanlık destanları yazıldı ve yazılmaya devam ediyor." dedi.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Burada soydaşımız, dindaşımız katledildi, bir soykırıma tabi tutuldu. Bu soykırım bugün de farklı şekilde, kültürel anlamda devam ediyor. Balkanlarda, Kosova'da, Makedonya'da, Bosna'da, Kırım'da, Türkmeneli'nde, Türk ve Müslümanların yaşadığı her yere devletimiz güçlü bir şekilde elini uzatıyor. Uzatma gayretini sonuna kadar gösteriyor. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz, ama daha fazlasının yapılmasında da hepimiz hemfikiriz." değerlendirmesini yaptı.
Törenin ardından DEB'in Gümülcine'deki merkez binasında, Sadık Ahmet'in ailesi tarafından Türkiye'den gelen konuklara ve tüm katılımcılara yemek ikram edildi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN