12.02.2020 17:13

"EĞER BİR SALDIRI DAHA OLURSA SURİYE REJİMİ İÇİN SONU HAYIR OLMAYACAK"

Genel Başkanımız Destici, "Eğer bir saldırı daha olursa Suriye rejimi, Esed ve destekçileri için sonu hayır olmayacak, felaket olacaktır" dedi.

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk askerine saldırı olması halinde rejim güçlerinin her yerde vurulacağı yönündeki açıklamasına ilişkin, "Bu çok doğru ve yerinde bir karardır. Eğer bir saldırı daha olursa Suriye rejimi, Esed ve destekçileri için sonu hayır olmayacak, felaket olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Partimizin genel merkezinde Çamlıdere ilçesi muhtarlarını kabulü öncesinde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin İdlib'den çekilmemesi gerektiğini belirtti.

Türk askerinin İdlib'de bulunmasının Türkiye için güvenlik meselesi olduğunu ifade eden Genel Başkanımız Destici, buradan çıkılması halinde Tel Abyad ve Rasulayn'dan da çekilmek zorunda kalınacağını söyledi.

Genel Başkanımız Destici, "Bugün bir takım bedeller ödüyor olabiliriz ama bugünün şartlarında bir adım dahi geri adım atamayız." dedi.
Türkiye'nin terör örgütlerini sevindirecek tartışmalarla meşgul edilmemesi gerektiğini vurgulayan Büyük Birlik Partimizin Destici, dikkatin vatandaşların ekonomik problemlerinin çözülmesine verilmesi gerektiğini kaydetti.

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Destici, bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türk askerine saldırı olması halinde rejim güçlerinin her yerde vurulacağını açıkladığını hatırlatması üzerine, "Çok doğru ve yerinde bir karardır. Eğer bir saldırı daha olursa Suriye rejimi, Esed ve destekçileri için sonu hayır olmayacak, felaket olacaktır. Esed, yüzyılın zalimi, canisi ve katilidir. Dolayısıyla Cumhurbaşkanının açıkladığı bu kararı doğru bulduğumuzu, yerinde bulduğumuzu ve sonuna kadar da desteklediğimizi buradan ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN