06.10.2019 10:12

EKİM AYI OLAĞAN MKYK TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRİSİ

Partimizin Ekim ayı olağan MKYK toplantısı Genel Başkanımız Mustafa Destici Başkanlığın da yapıldı.


Partimizin Ekim ayı olağan MKYK toplantısı Genel Başkanımız Mustafa Destici Başkanlığın da yapıldı.

MKYK toplantısı Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin açılış konuşması ile başladı. Ülke ve dünya gündemi ile ilgili değerlendirmeler içeren konuşmadan sonra, gündem maddelerinin müzakeresine geçildi.
Müzakere edilen hususlar ve alınan kararların, bu sonuç bildirisi ile kamuoyuyla paylaşılmasına karar verilmiştir.
1- Partimizin, belirlenen 9 farklı ilde, bu illere katılım için davet edilecek İl teşkilatlarımızla birlikte, istişare ve değerlendirme toplantıları yapılmasına karar verilmiştir. Bu toplantıların hazırlık ve icrası ile ilgilenecek Genel Başkan Yardımcılarımız ve MKYK üyelerimiz görevlendirilmiştir.
2- Bir önceki MKYK toplantısında alınmış olan, teşkilat kongrelerinin hazırlanması ve icra edilmesi ile ilgili karar gereğince, Teşkilat Başkanı tarafından bilgilendirme yapıldı ve tarihleri belirlenen teşkilatların kongrelerinin icra edilmesi ile ilgili hazırlıklar gözden geçirilerek, görevlendirmeler, yapıldı.
3- Parti içinde ihtiyaç duyulan üç farklı alanda çalışma grupları oluşturulmasına karar verildi, kurullarda görev yapacak arkadaşlar belirlenerek, çalışma yapılacak konu ve alanlar tevdi edildi.
4- Ülkemiz siyaseti ile ilgili gündemde olan hususlarla ilgili değerlendirmelere geçildi. Yapılan değerlendirmelerde, geçtiğimiz bir ay içerisinde ülke gündeminde yer alan ve tartışılan konular ile ilgili bilgilendirme ve görüş alış verişlerinde bulunuldu.

Ayrıca Divan heyetinde boş bulunan üyeliklerine MKYK üyeleri Eğitimci Selim Şimşek ve Yeminli mali müşavir Ekrem Alfatlı'nın, MKYK yedek üyesi Ahmet Ulupınar'ın MKYK asil üyeliğine kabulüne karar verildi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN