19.09.2018 13:15

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR DERNEĞİNDEN GENEL MERKEZİMİZE ZİYARET

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini giderecek kaynak var" dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak Genel Merkez Binamızda düzenlediğimiz basın toplantısına katılarak sorunlarını dile getirdiler.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, kendisini ziyarete gelen ve basın toplantısını katılan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkanı ve üyelerine teşekkür etti. Kendisinin de emekli olmak için üç yıl yaşa takıldığını, bundan dolayı emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çok iyi anladığını aktaran Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları kaydetti:"Bu vatandaşların, mağduriyetlerine çok vakıfım. Mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi gerekiyor. Bu insanlar işe başlarken devletle imzaladığı akde göre emekli edilmeleri gerekiyor. Yani belli bir süre sonra devletin 'ben sizin emeklilik hakkınızı şu kadar yıl öteledim' deme gibi bir hakkının olabileceğini düşünmüyoruz. Türkiye'de özellikle işsizlik fonu başta olmak üzere, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini giderecek pek çok kaynak var. 'Kaynak yok' lafını, doğru ve geçerli bir argüman olarak kabul etmiyoruz. Ekim ayıyla birlikte Meclis'te bu konu gündeme gelecektir. Büyük Birlik Partisi olarak emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetinin giderilmesi noktasında el kaldıracağız."

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak ise desteklerinden dolayı Genel Başkanımız Mustafa Destici'ye teşekkür etti.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN