18.04.2017 17:06

ESENLER BBP'DEN 'MUHSİN BAŞKANA MEKTUP' ÖDÜLLÜ KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Büyük Birlik Partisi İstanbul Esenler ilçe teşkilatımız ‘‘MUHSİN BAŞKANA MEKTUP’’ Ödüllü Kompozisyon Yarışması düzenledi.
 
ESENLER BBP'DEN 'MUHSİN BAŞKANA MEKTUP' ÖDÜLLÜ KOMPOZİSYON YARIŞMASI
Büyük Birlik Partisi İstanbul Esenler ilçe teşkilatımız ‘‘MUHSİN BAŞKANA MEKTUP’’ Ödüllü Kompozisyon Yarışması düzenledi.

 

İlçe başkanlığından yapılan yazılı açıklama şöyle:

"İnanan, inandığı gibi yaşamak isteyen her insan, siyasetle ilgilenmek, siyaset yapmak zorundadır. Çünkü, her inancın kendi inanç çerçevesi içerisinde siyaseti vardır. Bu siyasetini hayata geçirmesi için de siyaset yapmak durumundadır.

 

Aksi halde siyasi iktidar; değer tanımayan bir avuç azınlık içinde dolaşan bir nimet haline gelecek ve inananlar yönetilen çoğunluk olarak kalmaya mahkum olacaklardır. Öncelikle kötülükleri hayattan söküp atmak ve yerlerine insan fıtratına uygun iyiyi, güzeli koymak için siyaset bir mecburiyettir. Nefse tapınmaya, iktidar hırsına, tahakküm arzusuna dayanan siyaset anlayışı; iyilikleri emredenler meydanı boş bıraktığı anda hükümran olacaktır.

 

Temiz, dürüst, hakiki manada vatansever bir dava adamı olan Şehit Muhsin YAZICIOĞLU şahsında tebarüz eden bir siyaset anlayışı ile farklı görüşlerdeki insanlara ve hatta karşıtlarına bile saygı uyandıran siyaset anlayışına sahipti. Hiçbir adımını siyasi hesaplarla atmayan, ülkesinin çıkarını siyasi çıkarlarının üstünde ve önünde değerlendiren, sıra dışı bir siyasetçi tipinin temsilcisiydi.

 

Bu anlayış ile Şehit Liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU ‘ nun izinde ve yolunda, yine Şehit Liderimizin fikir ve gönül dünyasının hasletleri ile siyasi hayatına devam eden Esenler Büyük Birlik Partisi teşkilatı ve Esenler Alperen Ocakları olarak ‘‘25 Mart Şehit Muhsin YAZICIOĞLU Haftası’’ münasebetiyle, Şehit liderimizi çeşitli etkinlikler ile anmak, anlamak ve anlatmak üzere ‘Muhsin Başkana Mektup’ adlı kompozisyon yarışması ile siz değerli gönül dostlarımız ile birlikte Muhsin başkanımızı rahmet ve dualar ile yad ediyoruz.

 

Büyük Birlik Partisi Esenler İlçe Başkanlığımız ve Esenler Alperen Ocaklarımızın düzenlediği ‘Muhsin Başkana Mektup’ adlı kompozisyon yarışmamıza gönül cümleleri ile eser sunan ve katılım sağlayan kıymetli katılımcılarımıza, değerli vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz."

 

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN