31.10.2018 13:25

"EYT" İÇİN EN BAŞINDAN BU YANA ELİMİZDEN GELENİ YAPMAKTAYIZ.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Meclisimize sunulan önergenin kabul edilmemesi, bu mağduriyeti yaşayan vatandaşlarımız kadar bizleri de derinden yaralamıştır.” Dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “

Bilindiği üzere, emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın sorunlarının hallolması için en başından beri elimizden geleni yapmaktayız.

Ancak, bu konuyla alakalı meclisimize sunulan önergenin kabul edilmemesi, bu mağduriyeti yaşayan vatandaşlarımız kadar bizleri de derinden yaralamıştır.” Dedi.

“Büyük Birlik Partisi olarak, bu konunun çözüme kavuşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz”

  “Siyasi kutuplaşmaların, vatandaşlarımızın mağduriyetini daha da artıracağını hesaba katarak hareket etmek zorundayız.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bir kısım tasarruf tedbirleri ve bazı konularda gidilecek maddi kısıtlamalarla, vatandaşlarımızın sorununun kalıcı olarak çözüleceğine eminiz.

Bizler Büyük Birlik Partisi olarak, bu konunun çözüme kavuşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Vatandaşlarımız rahat olsun. Bizler, “kamu vicdanının sesi olarak,

Allah’ın izniyle, bu konunun gündem dışı kalmasına izin vermeyeceğiz ve bu konuda ısrarcı olmaya devam edeceğiz.” Diye konuştu.

 Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ Yunanistan başbakanı ülkesinin bazı bölgelerinde, karasularının 6 milden 12 mile çıkarmasına ilişkin hazırlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamelerini durdurarak, Yasa tasarısı olarak meclise getirilmesine karar verdiğini açıkladı.

Konunun mecliste tartışılarak, her kesimin ortak görüşünün alınması gerektiğini belirtti.” İfadelerini kullandı.

 “Kendi parlamentosunda aldığı kararlar bizim için yok hükmündedir.”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Öncelikle şunun altını çizmek gerekir ki, bir denizin diğer yakasını ve içerisindeki adaları paylaştığımız bir ülkenin, Kendi parlamentosunda aldığı kararlar bizim için yok hükmündedir.

Ortak anlaşmaları, teamülleri, kısacası iyi seyirde ilerleyen karşılıklı ilişkileri bu şekilde riske atmak, Yunanistan’ın isteyeceği son şey olmalıdır.

Türkiye, haklarını biliyor ve haklarını sahip çıkıyor. Türkiye, bu hakların gasp edilmesine göz yummayacağı gibi, en ufak bir müsamaha da göstermeyecektir.” Şeklinde konuştu.

“Yunanistan parlamentosunu aklıselim hareket etmeye çağırıyoruz.”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Yunanistan’ın kara sularının 12 mile çıkmasının, Ege’deki doğal kaynaklardan hava sahasına kadar hepsinin Yunanistan’ın egemenliğine geçmesi demek olduğunun bilincinde olmalıyız.

Son olarak, angajman kurallarımızı da yakın zamanda değiştirdiğimizi de bir kez daha hatırlatarak,

Yunanistan parlamentosunu aklıselim hareket etmeye çağırıyoruz.”

"Gönül ittifakının kapısı açık kalmalı"

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, yerel seçimlere yönelik parti organları ile gerçekleştirdikleri toplantıda belli kararlar aldıklarını bildirdi.

  Bunlardan ilkinin Büyük Birlik Partisi olarak seçimlere kendi ad ve amblemleri ile katılmak olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle konuştu: "Burada bazı hassasiyetlerimiz var. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde PKK'nın etkili olduğu seçim çevrelerinde PKK'nın karşısında kazanmaya yakın kim varsa Büyük Birlik Partisi'nin desteği ona olacaktır. Bizim bu konuda özel bir hassasiyetimiz vardır. Bizim önde olduğumuz yerlerde ise bize destek verilmesini bekleyeceğiz. Cumhur İttifakı'nın devam etmesinin ülkemiz için faydalı olacağı noktalarda BBP üzerine düşeni yapacaktır. Devletimizin varlığı noktasında bu hususu önemli görüyoruz. Partiler resmi olarak açıklama yapmasalar bile seçmenin sandıkta bu ittifakı gerçekleştireceğini düşünüyorum. Benim gönlüm ittifakın yerelde de devam etmesi yönündedir. Olmuyorsa da araya girecek bir takım nifaklara müsaade etmeden en azından o gönül ittifakının kapısı açık kalmalı."

"Terörle mücadeleye destek verilmesi hepimizin boynunun borcudur"

Genel Başkanımız Mustafa Mustafa Destici, geçen hafta Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde iki Mehmetçiğin hiç arzu edilmeyen şekilde şehadet şerbeti içtiğini, bu hususta bir ihmal var ise gereğinin yapılacağından kuşkularının olmadığını söyledi.

  Konunun siyaset malzemesi yapılmasının son derece yanlış olduğunu anlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, terörle mücadeleyi zaafa uğratacak her türlü söz ve beyandan uzak durulması gerektiğini vurguladı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Karşımızda sadece hain PKK ve onun içerideki uzantıları değil, onu elinde maşa gibi tutan emperyalistler ve siyonistler var. ABD var, İsrail var, Batı var. Dolayısıyla biz PKK ile mücadele ederken ABD ile İsrail ile Batı ile savaşıyoruz. Onun için BBP olarak bu konuda hassasız." ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, İstanbul Havalimanı'nın Türkiye ve dünyaya hayırlı olmasını temenni ederek, emeği geçen herkese teşekkürlerini de iletti.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, döviz kurlarındaki gerilemeye karşı temel gıda ve tüketim maddelerine yapılan zamların geri alınmasını beklediklerini söyledi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN