29.11.2018 15:48

GAZİLERİMİZ VE DEĞERLİ AİLELERİ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ VE ÖNEMLİDİR.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Yiğit gazilerimiz ve değerli aileleri, bizim için çok kıymetli çok önemlisiniz." dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı üyeleriyle Mecliste düzenlediği basın toplantısında, canlarını vatan için veren şehitlerin aileleri, yakınları ve gazileri Gazi Mecliste ağırlamaktan büyük memnuniyet onur ve şeref duyduğunu söyledi.

Toplantıya Kıbrıs gazileri, terör örgütü PKK ile mücadele ederken gazi olanlarla FETÖ'nün darbe girişiminde gazi olanların katıldığını belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bunların hepsi bizim gazilerimizdir." ifadesini kullandı.

Aradan geçen 45 yıla rağmen Kıbrıs gazilerinin henüz madalyalarını alamadığını vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Madalyalar basılmış Kıbrıs'takiler almış ama Türkiye'dekiler alamamış. En kısa zamanda bu madalyanın verilmesi lazım." diye konuştu.

Aralarında uzman çavuşların temsilcilerinin de bulunduğunu anımsatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, uzman çavuşların kadro meselesinin öncelikle halledilmesi gerektiğini söyledi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bu vatan için çarpışıyorlar, canlarını veriyorlar, şehit, gazi oluyorlar. Bu işi kadrolu olarak yapmaları analarının ak sütü gibi haklarıdır, helaldir. Polislerimiz, din görevlilerimiz, öğretmenlerimizle birlikte uzmanlarımızın da emekli olduktan sonraki 3600 ek göstergeyle ilgili mağduriyetin giderilmesi lazım."
açıklamasında bulundu.

24 Haziran seçimlerinin ardından Mecliste yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle devam etti: "Çocukları ve kadınları kaçırıp tecavüz ederek öldüren sapık katiller ve terör eylemi gerçekleştirerek veya eylemin emrini vererek askerimizi , polisimizi, güvenlik korucularımızı, insanlarımızı şehit eden teröristler için idam yasası teklifini Meclise sunduk. Bununla ilgili henüz Mecliste grubu bulunan siyasi partilerden ve birkaç milletvekili dışındaki milletvekili arkadaşlarımızdan maalesef destek göremedik. Bu anayasa değişikliği teklifi olduğu için 200 imza gerekiyor. PKK'nın siyasi partisinden zaten hiçbir zaman böyle bir destek istemeyiz, onlarla görüşmeyiz. Hatta ben bugüne kadar onların Meclis başkanvekilinin (Mithat Sancar) yönettiği hiçbir oturuma da katılmadım. Avrupa'nın herhangi bir ülkesinde olsalar bunlara müsaade edilmez, Meclis çatısı altında oturamazlar. Eğer bir milletvekili ya da bir siyasi parti, 'ben, PKK/PYD'nin uzantısıyım' diyorsa ve onunla bağını koparmıyorsa, 'o bizim arkamızda, sağımızda, solumuzda' diyorsa onun bu Meclisin çatısı altında yeri olmamalıdır."

Emeklilikte yaşa takılanların, erken emeklilik değil haklarını istediğini dile getiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, asgari ücretin de 2000 liranın üzerine çıkarılması gerektiğini bildirdi.

Büyük Birlik Parti'nin sadece Türkiye'nin değil Türk ve İslam coğrafyasındaki bütün mazlumların vicdanının da sesi olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, Çin'in Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine soykırım yaptığını ifade etti.

Yemen'de milyonlarca insanın açlıkla karşı karşıya olduğunu anlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bu, İslam dünyasının büyük bir sınavıdır. Maalesef bu sınavdan şu anda İslam dünyası sınıfta kalmış vaziyettedir. Milyonlarca Müslüman, çocuk, kadın, yaşlı açlıkla karşı karşıyadır. Oraya bütün Türk ve İslam coğrafyasının, bütün dünyanın yardım elini uzatması şarttır." diye konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, şehit yakınları ve gazilerin çok kıymetli olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: "

Yiğit gazilerimizle ve çok değerli aileleri, yakınları ile bir aradayız. Sizler bizim için çok kıymetli çok önemlisiniz.

Sizler, gözünü bile kırpmadan vatan için canını ortaya koymuş kardeşlerimizsiniz.

Şu an bu salonda birlikte olabiliyorsak, refah ve huzur içerisinde yaşayabiliyorsak, bunu aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin vatan müdafaası için gösterdikleri azme ve dirayete borçluyuz.

Sizler, bu milletin sahip olduğu gerçek değerlersiniz. Çünkü hepimiz istiklal ve istikbal yolunda canını feda edenlere şehit, kalanlarına ise gazi diyen bir inancın ve asırlar öncesine uzanan kadim Türk İslam medeniyetin mensuplarıyız.

Toprağının her metrekaresi şehit kanlarıyla sulanmış, her köşesi fedakârlıkla emekle kurulmuş bir vatanın evlatlarıyız.

Bu dünya üzerinde, cepheye düğüne gider gibi giden, vatan uğrunaysa eğer, ölümü şeref bilen bir millet daha bulamazsınız. Çünkü aziz Türk milletinin her bir ferdi asker doğar ve şehadet için, milletine fedakârlık yapmak için yaşar.

Askerlik, bizim için peygamber ocağıdır. İşte bizi biz yapan, güçlü kılan da bu.

Sizler, şehit ailelerimiz, gazilerimiz, bu toprakların esas sahiplerisiniz. Bu vatanın öz be öz evlatlarısınız, varlığısınız, hazinelerisiniz. Türk milletinin belleğisiniz. Şehitlerimizin emanetlerisiniz.

Bu cümlelerim, milletimizin sizlere karşı hissettiği gurur ve minnet duygularının birer tercümesidir. Ve bu gurur, sizinle beraber çocuklarınıza, onların da çocuklarına bir miras olarak devredilecek.

Torunlarınız da büyüklerinin kahramanlığıyla, cesaretiyle iftihar edecek.

Sizler olduğunuz müddetçe, her zorluğu, her badireyi Allah’ın izniyle atlatacağız.

İşte son 40 yıldır başımızda bir terör belası var. Nice yiğitlerimizi, kınalı kuzularımızı, Mehmetçiklerimizi terörle mücadele ederken ebediyete uğurladık. Nice kahramanlarımız bu uğurda yaralandılar, fedakârlık yaptılar, gazi oldular.

Dirayetle, kararlılıkla, azimle bu belayı, milletimizin hayatından çıkaracağız.

Onların destekçilerine, finansörlerine, ağa babalarına dünyayı dar edeceğiz.

Nerede, ne şekilde olursa olsun, milletimizi bölmeye çalışan şahısların, tüzel kişiliklerin, fikirlerin, eylemlerin karşısında ezan-ı Muhammedî’nin minareleri gibi dim dik durmaya devam edeceğiz.

Kimse bu milletin sabrıyla oynamasın.

Kimse bu milleti sınamaya kalkmasın.

Bu millet gücünü şehitlerinden, kahraman gazilerinden alıyor. Siz hiç merak etmeyin, sırası gelince hainlik eden herkes bedelini ödeyecektir."

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfının çalışmalarının yakın takipçisi olduğunu aktaran Genel Başkanımız Mustafa Destici, "

Türkiye gaziler ve şehit aileleri Vakfı’nın, kahraman gazilerimiz ve kıymetli şehit ailelerimiz için hayata geçirdiği çalışmaların en yakın takipçisi olduğumu ifade etmek istiyorum.

Vakfımızın çalışmaları son derece önemli, son derece kıymetli. Sizlerin, hak ettiği değeri görmesi, büyük birlik partisi olarak bizlerin en hassas olduğu konuların başında gelmektedir.

Sizler, bizim kırmızıçizgimizsiniz. Her adımda, her fikirde, her düşüncede önceliğimizsiniz.

Birtakım sorunlarınız olduğunu biliyorum. Bazı talepleriniz olduğundan da haberim var.

Talepleriniz, bizim için bir görevdir. Gazilerimizin 3600 günde emekli olmaları,

Şehit ailelerimize yapılan yardımların iyileştirilmesi,

Araç alımında sizlere ÖTV muafiyeti sağlanması, Ücretsiz seyahat kartı tahsis edilmesi

ve şehitlik, gazilik unvanlarının gelecek nesillere layıkıyla aktarılması için çalışmaların hayata geçirilmesi gibi öncelik verdiğiniz taleplerden haberdarım.

Şunu bilmenizi istiyorum ki tamamı için çalışmalara ivedilikle başlayacağız.

Büyük Birlik Partisi, sizlerin partisidir. Sizler, bizim övünç kaynaklarımızsınız.

Önümüzdeki süreçte de sayın başkanın nezdinde vakfımızla daha yakın çalışmaya özen göstereceğiz.

Hepinizden ayrı ayrı Allah razı olsun diyorum. Bu vesileyle sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduğumu bir kez daha ifade ediyor, şehitlerimizi ve hayatını kaybeden gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

TÜRKİYE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFI GENEL BAŞKANI LOKMAN AYVA:

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkan Lokman Aylar ise çok sayıda düzenlemeyle şehit ve gazi ailelerinin haklarının genişletildiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Aylar, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, 'şehit ve gazi aileleri, benim öz kardeşim mesafesindedir' sözü bizi onurlandırmış, gururlandırmıştır. Bizler sadece maddiyatla anılan bir camia olmaktan çıkmak istiyoruz. Çünkü biz bu bedelleri öderken hiçbir karşılık beklemedik. Sadece devletin bekası, milletimizin refahı için bu bedelleri ödedik, ödemeye de her daim hazırız." ifadesini kullandı.


E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN