21.10.2020 14:24

GENEL BAŞKANIMIZ DESTİCİ, "ŞEHİT LİDERİMİZİN EMANETİNİ TAŞIDIĞIMIZIN FARKINDAYIZ"

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, "Katil Ermenistan, cephede Azerbaycan milli ordusunun karşısında her gün yeni mağlubiyetler yaşarken hırsını sivillerden almaya çalışıyor." dedi.

Genel merkez binamızın Muhsin Yazıcıoğlu Toplantı Salonu'nda düzenlediği haftalık basın toplantısında konuşan genel başkanımız Mustafa Destici, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mesleğini basın ahlak ve ilkelerine bağlı kalarak yerine getiren tüm gazeteciler ve basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutlayan genel başkanımız Destici, pazar günü gerçekleştirdiğimiz 11. Olağan Kongrenin Türk ve İslam dünyasına hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak "Büyük bir fedakarlık örneği göstererek Türkiye'nin dört bir yanından kongremize katılan tüm mensuplarımız ve delegelerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum." açıklamasında bulundu.

Partimizin Kongreden sonra eleştiri sınırlarını zorlayan bazı ithamlar ve suçlamalarla karşı karşıya kalındığı halde çoğunlukla sessiz kalmayı tercih ettiğini belirten genel başkanımız Mustafa Destici, Partiyle ilgili tüm kararların istişare sonucunda alındığını vurguladı.

Genel Başkanımız Destici, "Kongrede rahmetli liderimiz ve partimizle ilgili kullanılan miras kelimesi bizleri son derece üzmüştür. Biz hiçbir zaman davamız, camiamız ve partimizle ilgili ortada paylaşacak herhangi bir şey görmedik. Biz hiçbir zaman hareketimizi bir miras olarak algılamadık, bir emanet olarak gördük." diye konuştu.

"ŞEHİT LİDERİMİZİN EMANETİNİ TAŞIDIĞIMIZIN FARKINDAYIZ"

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, "Şehit liderimizin rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun emanetini taşıdığımızı da bir an bile unutmamacasına farkındayız. Bu sebeplerle bize yöneltilen iddialara, suçlamalara adını doğru koyalım iftiralara dahi çoğunlukla sessiz kalmayı tercih ettik. Bununla birlikte farklılıkları kırgınlıkları tamir etmenin, problemleri mensuplarımızı kırmadan çözmenin yollarını aradık ve aramaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

"CAMİAMIZIN TARTIŞMALARLA GÜNDEME GELMESİNİ HİÇ ARZU ETMEDİK VE ETMEYİZ"

Gelen suçlamalara zorlanmadan cevap verdiklerini kaydeden Genel Başkanımız Destici, "Geçmişte bir şekilde partimizde bulunmuş, görev yapmış bazı kişilerden gelen eleştirilere, camiamıza ve partimize zarar verme noktasına gelene kadar sessiz kaldık ve cevap vermedik. Ancak camiamızın bu tür tartışmalarla gündeme gelmesini ve anılmasını hiç arzu etmedik ve etmeyiz. Bu hassasiyetimizin acımasızca birileri tarafından kongre öncesi ve sürecinde istismar edildiğini gördük. Partimize görevde olan parti yönetimine olan her hangi bir suçlamayla ilgili cevap vermekte hiç zorlanmadık ve zorlanmayız bunun iki sebebi birincisi elhamdülillah hiç yalan söylemedik. Ne camiamıza karşı ne milletimize karşı. İkincisi tüm kararlarımızı istişare ile aldık. Bu nedenle hiçbir zaman aldığımız kararlara bahane uydurmaya, etrafında manevra yapmaya ihtiyaç duymadık" şeklinde konuştu. 

"KAMUOYUNU YANILTIYORLAR. KONGREDE BÜTÜN DELEGELER İÇERİ ALINMIŞTIR"

Kongrede delegelerin içeriye alınmamasıyla ilgili iddialara da cevap veren Genel Başkanımız Destici, "Kim dürüst temiz, kim ikiyüzlü bunları da gördük. Bu kongre bu yönüyle de bizim için kazanç oldu. Bundan sonra önümüzde daha net bakacağız. İftiralarla karşı karşıya kaldık ki kamuyu öyle yanıltılmaya çalışıldı ki. Pandemi dolayısıyla sadece delegelerle kongre yapacağımızı ilan ettik. Bizden önce iki kongre daha oldu. İyi Parti ve CHP. Onlar da sadece delegelerle yaptı. Onların kapısına yüzlerce delege olmayan, hatta üye dahi olmayan ya da partiden ihraç edilmiş kişiler oraya gidip içeriye girmeye çalışmıştır. Delege olup da içeriye alınmayan tek kişi yoktur. Hal böyle iken bazı delegelerin içeriye alınmadığı, hatta yine bizim için çok kıymetli kişilerin içeriye alınmadığı gibi iftiralar atılmıştır. Bu çok alçakçadır. Bu kendisini gazeteci ya da basın mensubu olarak ifade eden hiç kimseye yakışmamıştır" açıklamalarında bulundu. 

"OY VERMEYEN DELEGEYE GÖNÜL KOYMADIK"

Kongre’de oy vermeyen delegelere asla gönül koyulmadığını ifade eden Genel Başkanımız Destici, "Kongremiz geride kaldı. Hiçbir delegemize bize oy vermedi diye bırakın dışlamayı, kaş kaldırmayacağız Tam tersine onları diğer delegelerimizle birlikte kucaklayacağız. Hiçbir üyemize bizi desteklemedi diye gönül koymayacağız. Tam tersine onlara sımsıkı sarılacağız. Oy veren vermeyen, destekleyen desteklemeyen, samimi, harbi Büyük Birlik Partililere kongre sürecinde olduğu gibi yine kol kola, gönül gönüle, omuz omuza devam edeceğiz" dedi.. 

"PARTİLERE YAPILAN HAZİNE YARDIMI EŞİTLİK ESASINA UYMUYOR"

Partilere yapılan hazine yardımının eşitlik esasına uymadığını vurgulayan Genel Başkanımız Destici şunları kaydetti: 

"Bugün partilere yapılacak hazine yardımı açıklandı. Beş siyasi partiye verilecek hazine yardımı miktarına bakıyoruz ve karşımıza ne çıkıyor? 481 milyon 790 bin lira hazine yardımı yapılacak beş siyasi partiye. Seçime 10’dan fazla parti katılıyor ama yardımı 5 siyasi parti alıyor. Bu doğru ve kabul edilebilir bir durum değildir. Bazı seçimlerde 1 milyon oy almamıza rağmen bize bir kuruş yok. Bunun hazinede 5 binde 2’si olması yerine biz yeni bütçede bunun 5 binde 20’si olmasını teklif ediyoruz. Bizde burada siyasi parti yönetiyoruz bizim yıllık giderimiz 1 milyon lira civarında. Bir siyasi partiye verilen para yıllık asla 5 milyon lirayı geçmemeli ya da asla verilmemeli.

"ÜÇ SENE SONRAKİ SEÇİMLERE DAHA İYİ HAZIRLANACAĞIZ"

BBP'nin Üç sene sonraki seçimlere daha iyi hazırlanacağını altını çizen Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Yaklaşık üç yıl seçim yok. Bu süreyi doğru ve verimli bir şekilde değerlendirmek mecburiyetindeyiz. Teşkilatlarımızdaki eksikleri tamamlayacağız. Hiçbir seçime hiçbir seçim çevresinde artık eksik liste ile girmeyeceğiz. Seçmenle daha yoğun, daha sürekli olan sağlıklı bir diyalog kuracağız. Hepsinden önemlisi de kendimize ve camiamıza ve milletimize güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Siyasetin gerekliklerini yerine getirdikten sonra ortaya çıkacak olan netice inan ki herkes için sürpriz olacaktır. O günden sonra partimizde de Türkiye’de de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ayaktayız ve her geçen gün güçlenerek yolumuza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

KATİL ERMENİSTAN!!!

Azerbaycan ve Ermenistan cephe hattında mücadelenin devam ettiğini aktaran Mustafa Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:"Katil Ermenistan, cephede Azerbaycan milli ordusunun karşısında her gün yeni mağlubiyetler yaşarken hırsını sivillerden almaya çalışıyor. Füzelerle sivil yerleşim yerlerini vuruyor. Bu saldırıları lanetliyorum, kınıyorum. Buna sessiz kalan Minsk Grubu, Rusya, ABD, Fransa, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletleri kınıyorum. Durum tam tersi olsaydı dünyayı ayağa kaldırmışlardı. Çoktan Azerbaycan'ın üzerine çullanmışlardı. Ancak Ermenistan'a sesleri çıkmıyor."

1915 yılında aynı şeylerin yaşandığını hatırlatan Destici, "Asıl soykırımı yapan Ermeniler. Bugünkü savaşta da bunu çok net görüyoruz. Bizim ülkemizde on binlerce Ermeni kökenli vatandaşımız var. Ermenistan'da bir tane Türk kökenli Ermeni vatandaşı bulabilir misiniz? Oralar yüz sene önce Türk yurduydu. Oradaki Türkler nereye gitti?" diye sordu.Hayatını kaybeden Azerbaycan vatandaşlarına Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa dileğinde bulunan Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Azerbaycan halkına ve devletine geçmiş olsun mesajını gönderdi.

Türkiye'nin koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesinin devam ettiğinin altını çizen genel başkanımız Destici, başta sağlık çalışanları ve emniyet güçleri olmak üzere koronavirüsle mücadele eden herkese şükranlarını dile getirdi.

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, "Vatandaşımız, tüm dünyada olduğu gibi ekonomik anlamda etkileniyor. Bazı kesimler ziyadesiyle etkileniyor. Bu kesimlere destek veriliyor ama, desteğin artırılarak devam etmesini bekliyoruz." değerlendirmesini yaptı.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN