18.02.2020 18:12

GENEL BAŞKANIMIZ DESTİCİ, HAK-İŞ'İ ZİYARET ETTİ

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'ı ziyaret etti.

Hak-İş Genel Merkezi'ne Alperen Ocakları Genel Başkanı Samet Bağcı ile giden genel başkanımız Destici, burada yaptığı konuşmada Konfederasyon ile güçlü ilişkilere sahip olduklarını söyledi.

Hak-İş'in Türkiye'de milli iradenin hakim kılınması, inanç özgürlüğü ve fikir hürriyetinin hayatta geçirilmesi noktasında büyük katkıları olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Eğer bugün Türkiye'de başörtüsü sorunu çözülmüşse, imam hatipliler meselesi geride kalmışsa, insanlar inancından ve kılık kıyafetinden dolayı ötekileştirilmiyorsa burada siyasi olarak verdiğimiz mücadelenin yanında Hak-İş gibi hassasiyeti olan sendikalarımızın da büyük katkısı var." diye konuştu.

Yerel seçimler sonrasında bazı CHP'li ve HDP'li belediyelerin işçi çıkardığına dikkati çeken Destici, "Hangi partiden olursa olsun hiçbir işçinin işten çıkarılmasını mazur görmüyoruz." dedi.
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Hak-İş'in işten çıkarılan işçiler için büyük bir mücadele örneği ortaya koyduğunu ifade etti.
Arslan ziyaret dolayısıyla BBP heyetine teşekkür etti.
BBP'nin geçmişten beri Hak-İş'in mücadelesine destek verdiğinin altını çizen Mahmut Arslan, şunları kaydetti:
"Başta referandum olmak üzere pek çok konuda sayın Genel Başkan ve ekibiyle birlikte çalıştık. Türkiye geleceği açısından, vesayetten ve prangalardan kurtulması amacıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ülkemize kazandırmak için birlikte mücadele ettik. 31 Mart'tan sonra sendikalarımıza yönelik bazı CHP'li ve HDP'li belediyelerdeki işçi çıkarmalarda ve sendikal baskılarda, ayın Destici bizim yanımızda oldu."

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN