05.03.2020 16:51

GENEL BAŞKANIMIZ DESTİCİ, TÜRK DÜNYASININ MİNİK KAŞİFLERİYLE BULUŞTU.

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden ve 19 farklı ülkeden minik kaşifler Ankara'da bir araya geldi.

Ankara Valiliği, Türk Dünyası Çocuk Vakfı ve Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen "Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği", Karapürçek Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. 19 farklı ülkeden ve Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden etkinliğe katılan çocukların buluşları açılan stantlarda sergilendi. Çocuklar tarafından mehter takımı gösterisi ve şiir dinletilerinin de gerçekleştirildiği programda Genel Başkanımız minik kaşiflerle sohbet yaptı.

Beraberinde bulunan BBP Ankara İl Başkanı Mahir Alay ve genel merkez heyeti ile birlikte stantları gezen Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, çocuklardan buluşları hakkında bilgi aldı. Öğrencileri tebrik eden Genel Başkanımız Destici, "Türkiye ve Türk dünyası eğitim ve bilimle yükselecektir. Bunu yaparken de köklerimizden de asla kopmayacağız. Bir elinde bilgisayar, bir elinde Kur'an-ı Kerim olan bir Müslüman Türk gençliği her zaman hedefimiz oldu" ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türk Dünyası #BilimveKültür programının yapılmasında emeği,katkısı ve gayreti olan başta Türk Dünyası Çocuk vakfı, Ankara Valiliği, Altındağ Belediyesi olmak üzere tüm eğitimci ve öğrencilerini tebrik ederek teşekkürlerini bildirdi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN