22.04.2020 16:09

TÜRKİYE O ÜLKELERE YARDIM ETMEMELİ!

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

''SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ''

Korona virüsten dolayı hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Genel Başkanımız Destici, tedavi gören hastalara da acil şifalar diledi. Başta sağlık Bakanı olmak üzere Bilim Kurulu üyeleri ve sağlık çalışanlarına teşekkür eden Destici, “Onların fedakarlığı asla unutulmayacak ve onların kahramanlığı nesilden nesle aktarılacak. Dünyaya baktığımızda onların sağlık çalışmaları ile bizim sağlık çalışanlarını kıyasladığımızda farkı çok net görmekteyiz ve sağlıkçılarımızla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

''TÜRKİYE BİRKAÇ İSTİSNA DEVLETE YARDIM ETMEMELİDİR''

Korona virüs çalışmalarının en iyi şekilde yürütüldüğüne işaret eden Genel Başkanımız Destici, “Virüsün Türkiye’ye geç gelmesi için yapılan çalışmalar, geldikten sonra yapılan çalışmalar, hiçbir bedel ödemeden bedava tedavi edilmesi. Maske solunum cihazı gibi her türlü malzeme konusunda bir eksiklik yaşatılmaması devletin adına gurur verici bir tablo. 40’un üzerinde ülkeye de Türkiye yardım eli uzattı. Dün gece geç saatlerde İngiliz kraliyet ailesine ait uçak gelerek Türkiye’den yardım aldı. Bu da bizi gururlandırıyor. Türkiye elbette kendi vatandaşlarına, hastalarına öncelik verecek ama kendi vatandaşlarından sonra soydaşlarımızı önceleyeceğiz ama sonra tabi ki bizimle müttefik olan ülkeler başta olmak üzere tüm dünyaya Türkiye kendi kültürüne yaraşır şekilde yardım elini uzatacaktır. Birkaç istisna devlet vardır onlara Türkiye’nin yardım eli uzatmaması gerekir” şeklinde konuştu.

''TÜRKİYE'NİN DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTULMASI ZORUNLUDUR''

Yerli solunum cihazı üretildiğini ve bu üreticilere teşekkür borçlu olunduğunu ifade eden Genel Başkanımız Destici, “Bununla da gurur duyuyoruz ve bu üreticilerimizi gerçekten destekliyoruz. Bu süreç de göstermiştir ki Türkiye’nin dışa bağımlılıktan kurtulması bir zorunluluk halidir” dedi.

''DEVLET İHRAÇ KAPILARINI AÇMALI''

Bir çağrıda bulunmak istediğini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Evet önce kendi vatandaşlarımızı önceleyeceğiz ama kendi vatandaşlarımızın ihtiyaçları dışındakilerde de ihracatı kolaylaştırmamız gerekiyor. Tam Türkiye’nin bu anlamda para kazanacağı da bir dönem aslında bu malzemeler üzerinden. Vatandaşımızın, üreticimizin, ihracatçımızın önünün açılması lazım. Elbette devlet bunun üzerine vergi koyabilir ama özellikle şu anda ihtiyacı olmadığı ya da ihtiyaç fazlası olan ürünlerle ilgili sonuna kadar ihraç kapılarını açmalıdır ve desteklemelidir” ifadelerini kullandı.


E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN