29.11.2019 16:38

GENEL BAŞKANIMIZ MEDYA TEMSİLCİLERİYLE BİRARAYA GELDİ..

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara'da bir otelde düzenlenen 'Türkiye kucaklaşıyor, birlikte buluşuyor' temalı yeni çalışma programının tanıtım toplantısında medya temsilcileri ile bir araya geldi.

Pazar günü İstanbul'da başlayarak ve 9 ilde, çevre illerinin de katılımıyla yapılacak olan Programın detayları hakkında açıklamada bulunan Genel Başkanımız Destici, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Destici, "Siyasetin hararetlendiği, yeni partilerin kuruluş aşamasında olduğu bu süreçte bir taraftan önümüzdeki yıl gerçekleştireceğimiz büyük kurultayımıza hazırlanırken, öbür taraftan bölge toplantıları mahiyetinde bütün il ve ilçe teşkilatlarımızın, kadın ve gençlik kollarımızın yöneticilerinin katılacağı toplantılar gerçekleştireceğiz. Toplantılarımızı Ankara, İzmir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Samsun ve Sivas'ta yapacağız" dedi.

"İYİ Kİ BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ VAR"

Genel Başkanımız Destici, "BBP, 29 Ocak 1993 yılında kuruldu ve 29 Ocak 2020’de de 27’inci yılını doldurmuş olacak. Geriye baktığımızda, acı günlerin yanında mutluluklar da yaşadık. Türk milletine olumlu anlamda pek çok katkıyı gerçekleştirmiş olmanın da gururunu yaşıyoruz. Kurucu liderimiz ve şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu bir kere daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. İyi ki Büyük Birlik Partisi var” diye konuştu.
Hem genel seçim hem yerel seçim tecrübesi yüksek olan bir parti olduklarını söyleyen Destici, "Türkiye’nin problemlerine, meselelerine çok duyarlı olmanın yanı sıra bunlara hem vakıf hem de çözüm yollarını da bilen bir siyasi partiyiz. BBP tabi Türk milliyetçiliği fikrini esas alan bir ideolojiye sahiptir. Türkiye’nin bütün meselelerinin çözüm yolunun da buradan geçtiğini ancak bu anlayışla çözülebileceğine inanıyoruz. Bunun dışında, dışarıdan önerilen hiçbir projenin Türkiye’nin meselelerine çözüm olmayacağını gördük. Çözümü içeride aramak zorundayız. BBP bu anlamda hep güvenilir bir siyaset limanı olmuştur. Doğru kimden gelirse gelsin onun yanında durmuştur. Yanlışı da kim yaparsa çok net şekilde karşısına geçmiştir ve doğru yapılması konusunda yol gösterici olmuştur. Sadece eleştirmemiştir” şeklinde konuştu.

"HDP İLE İŞBİRLİĞİ DEMEK PKK İLE İŞBİRLİĞİ DEMEK"
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, "HDP ile işbirliği demek PKK ile işbirliği demektir. Sen nasıl olur da PKK ile işbirliği yapabilirsin, biraz daha oy alabilmek için?" ifadeleriyle yüklendi.
Seçimlerde hassasiyet göstererek Büyük Birlik Partisinin bazı yerlerde aday çıkarmadıına işaret eden Destici, devletin bekasını önemsediklerini vurgulayarak, “Bugün kayyumlar atanıyor, atanmak zorundadır. Bu süreç ama Türkiye’yi dışarıda zora düşürüyor. Bu işi seçimle çözebilseydik bugün bu süreçlerle karşı karşıya kalmazdık. Ama tam tersine bazı siyasi partiler gitti onlarla işbirliği yaptılar. Bunu CHP de yaptı, İYİ Parti de yaptı, Saadet Partisi de yaptı. Açık işbirliği yaptılar. HDP ile işbirliği demek PKK ile işbirliği demektir. Sen nasıl olur da PKK ile işbirliği yapabilirsin, biraz daha oy alabilmek için” açıklamasında bulundu.

"PKK'YA SÖZCÜLÜK YAPMAKLA BİR YERE VARILAMAZ"
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye’de geçmişte de bugün de yanlış yapılan şeyler olduğunu vurgulayarak, "Biz, yanlışların üstüne giderek Türk milletini bir bütün olarak yıpratmak niyetinde hiç olmadık tam tersine çözüm önerileri ortaya koyduk. Türkiye’de en büyük yanlışın içerisinde PKK’nın sözcülüğünü yapanlardır, onun siyasi uzantılarıdır, meclisteki sözcüleridir. Onlara da bunu söylüyoruz; büyük bir hata yapıyorsunuz bu yanlışınızdan dönün. PKK’ya sözcülük yapmakla bir yere varılamaz. Ya da PKK’ya sözcülük yapmakla siz, bir kesimi temsil ettiğinizi iddia ediyorsanız onların derdine de çare olamazsınız. Türkiye’de geçmişte bunlar yaşandı dolayısıyla bunların acı sonuçları oldu. Bu yolda ısrar edilirse yine acılarla sonuçlanacak bir neticeye gidilir. En çok da bedeli bunu yapanlar ve temsil iddiasında olanlar öder. Bugün Suriye’de Irak’ta en ağır bedelleri kim ödüyor? Oraları karıştıran, güya belli kesimlerin sözcüsü olduklarını iddia ettiği guruplar yaşıyor. Bunun özellikle Kürt kökenli kardeşlerimize de bir faydası yok. Biz, bütün kesimlere yapıcı, yol gösterici şekilde sesleniyoruz. Ülke bizim, devlet bizim, millet bizim, zarar görmesini hiçbir zaman istemeyiz. Zarar görmemesi adına fedakarlık yapılması gerekiyorsa da BBP her zaman yapmıştır, bundan sonra da yaparız. Biz siyaseti ülkemiz, milletimiz, devletimiz için yapıyoruz. Bu anlayıştan hiçbir zaman dönmedik bundan sonra da dönmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

"SADECE ALEVİLERE DEĞİL BU ÜLKEDE YAŞAYAN HERKESE YAPILMIŞ BİR KÖTÜLÜKTÜR"
Dün İzmir’de Alevi bir vatandaşın evine çarpı işareti konulduğunu hatırlatan Genel Başkanımız Destici, "Bu sadece Alevilere değil bu ülkede yaşayan herkese yapılmış bir kötülüktür. Ben bunu kendi evime yapılmış olarak kabul ediyorum. En kısa zamanda failleri bulunacak ve hukukun önüne çıkarılacaktır. Bu olay böylece bırakılmamalıdır. Türkiye’de kutuplaştırılacak meseleler bellidir. Bugüne kadar sağ-sol, Alevi- Sünni, Türk-Kürt, üstünden gidilmiştir. Yine aynı senaryolar tekrar tezgahlanmaya çalışılmaktadır. Toplum bütünüyle tepki vermiştir; iktidarıyla, muhalefetiyle, sağıyla, soluyla. Tüm kesimlerin tepki vermesi çok sevindiricidir. Biz bütün bu unsurlarımızla birlikte Türk milletiyiz” ifadelerini kaydetti.

'ERKEN SEÇİMİ SIFIR İHTİMAL OLARAK GÖRÜYORUM'
Daha sonra erken seçim tartışmalarına değinen Destici, Türkiye'nin erken seçime ihtiyacı olmadığına dikkat çekti. Erken seçimin mevcut şartlarda mümkün olmadığını ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Yakın bir süreçte de bunun gerçekleşeceğini sanmıyorum. Böyle bir ihtimal yok, ben sıfır ihtimal olarak görüyorum. Ne zaman konuşulabilir seçim, Türkiye'de çok olağanüstü şartlar yaşanırsa. Ya da seçime 2 yıl, 2 yıldan az süre kalır o zaman belki bunlar konuşulabilir. Ama ben şu anda böyle bir şey görmüyorum. Bu tartışmaların da Türkiye'ye bir faydası olmadığını düşünüyorum" dedi.

'BUGÜNKÜ HÜKÜMET AK PARTİ HÜKÜMETİ DEĞİL'
Gazetecilerin 'Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri dönüş' iddiaları hakkında görüşü sorulan Destici, "Kimle güçlendirecekler onu da bilmiyorum. Bu yeni kurulan partilerle mi güçlendirecekler? Adama demezler mi, 'Niye güçlendirmediniz?' 70-80 yıl bununla yönetilmiş Türkiye. Niye güçlendirmediniz kardeşim? Türkiye bu süreçte 80 darbesinden sonra 83'ten itibaren sadece AK Parti ya da şimdi Cumhur İttifakı hükümetiyle yönetilmedi ki. Bugünkü hükümetin adını da doğru koymak lazım. Bugünkü hükümet AK Parti hükümeti değil, Cumhur İttifakı hükümeti. Çünkü Cumhur İttifakı'nın seçtiği Cumhurbaşkanı'nın kurduğu hükümet bugünkü hükümet. Bir partinin kurduğu hükümet değil" diye konuştu.

'AVA GİDEN AVLANDI'
Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen, ‘Saraya giden CHP’li’ iddialarına ilişkin soruya Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Ava giden avlandı. Burada aslında bir fotoğraf da ortaya çıktı; Türkiye’de daha önce kamuoyunda duayen diye bilinen gazetecilerin gerçek yüzü de ortaya çıkmış oldu. Hem Cumhurbaşkanını hem CHP içindeki bazı kişi ya da grupları hedef alan bir yalan haber üzerinden bir girişim yapıldı. Bu girişim boşa çıkartıldı. Türk gazeteciliği anlamında da bir leke düşmüş oldu. Türkiye'nin bundan çok daha önemli meşeleri var bizim de bunlara odaklanmamız gerekiyor diye düşünüyorum" diye yanıt verdi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN