03.09.2018 15:44

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ ESKİŞEHİR'DE

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Birlik olduğumuzda hem bize bu toprakları emanet eden Alparslan'dan Mustafa Kemal Atatürk'e kadar bütün ecdadımızın vasiyetini yerine getirmiş olacağız." dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Ertuğrul Gazi Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri etkinliğine katıldı.

Taşbaşı Kültür Merkezi önündeki mehteran gösterisinin ardından vatandaşlara hitap eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, terör saldırısında hayatını kaybeden güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet, gazilere ise acil şifa diledi.

"Biz birlik olacağız ve inşallah birlik olduğumuzda hem bize bu toprakları emanet eden Alparslan'dan Mustafa Kemal Atatürk'e kadar bütün ecdadımızın vasiyetini yerine getirmiş olacağız." diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, emanete sahip çıkacaklarını söyledi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bugün burada Ertuğrulgazi Derneğimizin her yıl geleneksel olarak tertiplediği Karacaşehir Yörük ve Türkmen Şenlikleri için toplanmış bulunuyoruz. Programımız normalde pazar günü de devam ediyordu ama bu sene pazar günü olan programlar iptal olmuş. Bunu duydum tabi üzüldüm. İnşallah seneye pazar günü programlarını daha görkemli bir şekilde, daha yüksek bir katılımla yapacağız Allah'ın izniyle. Buraya gelmeden önce de Bilecik'teydik. Dedemiz Ertuğrulgazi'yi, atamız Osmangazi'yi ve tüm ceddimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. Biz birlik olacağız ve inşallah birlik olduğumuzda da hem bize bu toprakları emanet eden Alparslan'dan, Mustafa Kemal Atatürk'e kadar bütün ecdadımızın vasiyetini yerine getirmiş olacağız. Emanete sahip çıkacağız. Hem de diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti devletini ilelebet payidar edeceğiz ve bu asil Türk milletini yeryüzünde bir ve beraber olarak inşallah kıyamete kadar hep birlikte yaşatacağız. Ben bu duygu ve düşüncelerle sizleri bir kere daha sevgi ve saygıyla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle devam etti: "Hem de diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti devletini ilelebet payidar edeceğiz. Bu asil Türk milletini yeryüzünde bir ve beraber olarak inşallah kıyamete kadar hep birlikte yaşatacağız. Eskişehir'imizin kurtuluş yıl dönümü 2 Eylül. Buradan bir kere daha Eskişehir'imizin kurtuluşunda emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün ordumuzun kahraman askerlerini ve ilk gazi meclisimizin değerli üyelerini de rahmetle anıyorum. Bugün şehitlerimiz var. Şehitlerimizi hakka uğurluyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Mekanları cennet olsun. Yaralı gazilerimize de acil şifalar temenni ediyorum ve kahraman ordumuzu, güvenlik güçlerimizi Allah muzaffer eylesin diyorum. İnşallah ne Eskişehir'imiz ne başka bir vatan toprağımız bundan sonra kurtuluş günleri yaşayacak işgallerle karşı karşıya kalmasın ve inşallah 30 Ağustos, Malazgirt gibi nice zaferleri de Allah bizlere tekrar yaşatsın."

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN