21.04.2020 14:43

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ TRAKTÖR İLE ÇİFT SÜRDÜ, ÇAPA YAPTI.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, traktör kullanarak tarla sürdü, çapa makinası ile çapa yaptı.

 Genel Başkanımız Mustafa Destici, traktör kullanarak tarla sürdü, çapa makinası ile çapa yaptı.

  Tarım ile uğraşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Eskişehir’in Günyüzü ilçesine bağlı Gecek Köyünde ailesine ait arazilerinin çapalama, sürme işlemlerine yardımcı oluyor.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, yaptığı açıklamada, vatandaşların virüsün dünya genelindeki etkisini gözlemleyerek, kurallara uyması gerektiğini söyledi.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Hafta içi Ankara’da Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun almış olduğu tedbirlere uyarak siyasi çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Hafta sonu 31 büyükşehrimiz ve 1 ilimizde sokağa çıkma yasağı var. Ama tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilere müsaade olduğu için bizde kendi köyümüzde çalışıyoruz.” Dedi.

 Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bütün çiftçi ve tarın ile uğraşan kardeşlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Zor günlerden geçiyoruz. Öncelikle Rabbim aziz milletimizi, yeryüzündeki mazlum ve masum insanları korusun ve muhafaza etsin. İnşallah bugünleri de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde atlatacağız.” İfadelerini kullandı.

  “Üretime de devam etmek zorundayız.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu yaşadığımız süreç bize gösterdi ki; gıda, tarım ve hayvancılık alanındaki üretim çok önemli. Çünkü normal şartlarda bulabileceğimiz bu ürünleri böyle süreçlerde bulmakta zorluk çekeriz. Önümüzdeki günler gıda, tarım ve hayvancılığa en çok ihtiyaç duyacağımız günler olacak. Bunu devletimiz ve hükümetimiz biliyor. 30 Büyükşehir ve 1 ilimizde sokağa çıkma yasağı var. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız bu kapsam dışında. Bizde köyümüzde tarım ile uğraşarak geçiriyoruz. Bu bizim bugünlerde değil çocukluğumuzdan beri hayatımızda var. Kendi köyümüzde, kendi toprağımızdayız. İnşallah bütün vatandaşlarımız gibi bizde geçmişte olduğu gibi bugünde, yarında tarım ile ilgili üretime katkı sunmaya devam edeceğiz. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız desteklenmeli. Destekler var ama bu destekler daha üst seviyeye çıkartılmalı. Tarım ile uğraşan vatandaşlarımızın öncelikleri biliniyor. Bu öncelikli ihtiyaçlarının biran önce karşılanması ve bu alanda üretimin zirve yapmasını bekliyoruz.”


https://www.aa.com.tr/tr/koronavirus/bbp-genel-baskani-destici-hayati-koyune-sigdirdi/1812598

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN