11.11.2019 18:03

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ'DEN, HDP'YE "HAZİNE YARDIMI" ELEŞTİRİSİ

Büyük Birlik Partisi Divan üyeleri, Merkez Karar Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, İl, ilçe Başkanları, Kadın Kolları, Alperen Ocakları Genel Başkanı ile İl, ilçe Başkanlarının 'Eğitim ve İstişare Toplantısı'nın Alanya'da ki üç günlük kampında sonunda 'Kapanış Konuşması' yapan Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'nin Hazine yardımından faydalandırılmasını eleştirerek bu durumu içine sindiremediğini belirtti.

Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin de hazır bulunduğu 'Toplantılarda' Profesyonel bir ajans tarafından 'Sosyal Medya' konulu konuşmalar yapıldı.

Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Yelis, Ali Keser, Ünsal Karabulut, Yaşar Sayan, Bayram Karaca, Sultan Selim Şimşek tarafından parti çalışmalarının etkinliğiyle ilgili sunumlarında gerçekleştirildiği 'Eğitim' temalı toplantılar;

Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin Başkanlığında 'Divan Toplantısı', 'Merkez Karar Yönetim Kurulu Toplantısı' ve 'Alperen Ocakları'nın Genel Başkanı, Yardımcıları, İl, ilçelerin Başkanlarıyla' üç gün boyunca devam etti.

Genel Başkanımız Destici, Antalya'nın Alanya ilçesindeki otelde düzenlenen "BBP Eğitim ve İstişare Toplantısı"nın kapanışında, 26 yıl önce kurulan partimizin Cumhuriyet tarihinin "en uzun ömürlü" siyasi partilerinden birisi olduğunu söyledi.

Büyük Birlik Partisinin siyasi hayatına, "milli ve manevi değerlere bağlı, sivil ve demokrat" kimliğiyle başladığını vurgulayan Genel Başkanımız Destici, BBP'nin gelişen Türkiye ve dünya şartlarına, Anayasa değişikliğiyle oluşan yeni siyasi yapıya uygun, söylem, program, çözüm önerileri, siyaset tarzı geliştirmek ve çok çalışmak mecburiyetinde olduğunu belirtti.

BBP'nin devlet yardımı almadan dinamik teşkilat yapısı ve mensuplarının gayret ve özverileriyle bugünlere geldiğini anlatan Destici, "Bizler 26 yıllık ömründe gücünü konjonktürden değil milletinden ve ülke gerçeklerinden alan bir hareketiz. Diğer siyasi partiler gibi gücümüz zamanın şartlarına bağlı değil. Bunun içindir ki, gücümüz ve aziz milletimizin algısındaki muteber yerimiz her türlü olumsuz şartlara rağmen dipdiri durmaktadır." diye konuştu.

"BUNA BİR SON VERİLMESİ LAZIM"
Konuşmasında Hazineden siyasi partilere yapılan yardımlara da değinen Genel Başkanımız Mustafa Destici, her yıl ve seçimden seçime yapılan bu yardımları Türkiye'de sadece 5 partinin aldığını kaydetti.
Seçime 10 parti girerken neden sadece 5 partinin yardımdan faydalandığını anlamadığını dile getiren Genel Başkanımız Destici, şunları söyledi:
"Burada haksızlık var. ya Anayasa'da yazdığı gibi hakça uygun dağıtılsın ya da kaldırılsın. O zaman el mi yaman bey mi yapan, kim meydanda kalıyor görüyoruz. Hele ki PKK'nın partisine her yıl devletin kasasından onlarca milyon para verilmesini içime sindiremiyorum. Aziz milletimizin de sindirdiğini düşünemiyorum. Terörle iltisaklı değil bizatihi terörün kendisi, terörün partisi olan bir partiye, devlet her yıl kasasından 40-50 milyon, seçim olduğunda 100 milyon lira veremez. Bu terörle mücadeleyi de aksatır, zarar verir. Buna bir son verilmesi lazım."

"İNTERNET PLATFORMLARI EN ETKİLİ İLETİŞİM ARACI HALİNE GELDİ"
Siyasetin pahalı bir uğraş olduğuna dikkati çeken Destici, zamanla en köklü değişimin siyasi iletişim alanında yaşandığını dile getirdi.
Gazeteler ve televizyon kanallarını ellerinde tutan sermaye gruplarının siyasetin en etkili belirleyicileri olduğunu savunan Destici, şunları ifade etti:

"Artık kağıda basılan konvansiyonel gazeteler yok.
Televizyon kanallarının seçmen tercihleri üzerinde etkileri gün geçtikçe azalıyor. 'Eğlence aracı' olmaya doğru evrilen televizyon kanalları, sübvanse edilmeden varlıklarını bile sürdürmekte zorlanıyor.
Bugün için internet platformları en etkili iletişim aracı haline geldi. Bu durumun bizim gibi çok sınırlı maddi imkanlarla mücadele eden bir siyaset parti için avantaja dönüştürülebileceği kanaatindeyim. Bu konuya muhakkak zaman ve imkan bulmalı, seçim takvimi yaklaştığında bu alanda da hazırlıklı olmalıyız.
"

m edeceğiz İnşaAllah…

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN