10.01.2020 15:02

GENEL BAŞKANIMIZ, PARLAMENTO MUHABİRLERİNİN 'GAZETECİLER GÜNÜNÜ' KUTLADI

"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla Parlamento Muhabirleri Derneğini (PMD) ziyaret eden genel başkanımız Mustafa Destici, parlamento muhabirleri ile bir araya geldi.

Beraberinde 'Medya Tanıtım Sosyal İlişkilerden Sorumlu Gazeteci Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut'la birlikte, TBMM'de bulunan gazetecileri ziyarete ederek 'günlerini' tebrik eden Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, "Basın, Türk demokrasisinin, aynen siyasi partiler gibi, vazgeçilmez unsurlarındandır. Onun için medya, Türk demokrasisinin adeta göz bebeğidir." ifadesini kullandı.

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Genel Başkanımız Destici:
" Türkiye'nin birinci önceliği Libya'da ateşkesin sağlanması, Libya'nın huzura ermesi, Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin görev başında kalmasıdır. Türkiye bunun için de her türlü askeri, lojistik desteği verecek. Bu desteği vermesi de doğrudur." dedi.

Libya'daki gelişmelere ilişkin bir soru üzerine de Destici, Libya'nın Türkiye açısından önemli bir konu olduğunu vurgulayarak, Türkiye-Libya arasında yapılan anlaşmaları da anımsattı.
Büyük Birlik Partisinin Libya tezkeresine de "Evet" dediğine işaret eden Genel Başkanımız, tezkere geçer geçmez Türk ordusunun binlerce muharip gücüyle Libya'ya gideceği ve savaşın ortasında olacağı yönünde kamuoyunda manipülatif açıklamaların yer aldığını, konunun iddia edildiği gibi olmadığını tezkere sürecinde de bunu anlattıklarını aktardı.

Destici, "Türkiye'nin birinci önceliği Libya'da ateşkesin sağlanması, Libya'nın huzura ermesi, Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin görev başında kalmasıdır. Türkiye bunun için de her türlü askeri, lojistik desteği verecek. Bu desteği vermesi de doğrudur. Hafter'in, arkasına Rusya, İsrail, Mısır, Yunanistan gibi birtakım ülkeleri alarak Ulusal Mutabakat Hükümeti'ni devirmek için başlattığı saldırılar var. Hafter'in söz dinlemez tavrı ve kendi ülkesinde adeta insanların ölmesi için başlattığı bu iç savaş, inşallah en kısa sürede sona erer. Bunun, Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin başarısıyla sona ermesini arzu ediyoruz." diye konuştu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN