27.03.2019 14:47

GENEL BAŞKANIMIZ, 'ŞEHİT LİDERİMİZİN YOL ARKADAŞLARI'NIN MEZARLARINI ZİYARET ETTİ.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, 10 yıl önce Şehit Liderimizle Kahramanmaraş'ta helikopterinin düşürülmesiyle birlikte şehit olan yol arkadaşlarının Sivas'taki mezarlarını ziyaret etti.

Sivas'ta, partimizin Kurucu Genel Başkanı Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin, Kahramanmaraş'ta 25 Mart 2009'da 'seçim çalışmaları sırasında' bindikleri helikopterin düşürülmesiyle şehit olan yol arkadaşlarının 10'uncu yılı dolayısıyla 'yâd' programı düzenlendi.

Kente gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, sabah saatlerinde, mezarlık ziyaretinde bulundu. Yukarı Tekke Mezarlığı'na giden Destici, BBP İl eski Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, belediye meclis üyesi adayı Murat Çetinkaya ve gazeteci İsmail Güneş'in mezarlarını ziyaret ederek, dua etti. Destici, daha sonra Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu'nun mezarını da ziyaret etti.
Burada açıklama yapan Genel Başkanımız Destici, Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte ölenlere rahmet diledi. Pazar günü yapılacak yerel seçime ilişkin de açıklamalarda bulunan Destici, "Seçim sürecindeyiz. 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nin ülkemiz, milletimiz ve devletimiz için seçime katılacak siyasi partiler için hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah birlik beraberlik içerisinde, kardeşçe bir seçim geçireceğimizi ümit ediyorum. İnşallah partimiz için adaylarımız için hareketimiz için güzel bir seçim olacak. Sivas ve ilçeleri başta olmak üzere inşallah Büyük Birlik Partimiz bu seçimden başarı ile çıkacak" dedi.

'EN FAZLA OY ALDIĞIMIZ SEÇİM OLACAK'

Kurulduğu günden bugüne kadar girilen seçimlerdeki en yüksek oyu Büyük Birlik Partisi'nin alacağını belirten Genel Başkanımız Destici, şunları söyledi:
"Bu yerel seçimler partimizin inşallah kurulduğu günden bugüne kadar en yüksek oy aldığım seçim olacak. Onu görüyorum ve en çok belediye kazandığımız seçim olacak inşallah. Tabi Sivas bizim için çok önemli. Rahmetli başkanımızın bize emanetleri var, bizim üzerimizde hakları var, tabi onlardan bir tanesi de Sivas. Dün olduğu gibi bugün de yarın da sahip çıkacağız. Bütün Sivas halkının da Büyük Birlik Partisi etrafında, Doğan Ürgüp etrafında, Muhsin Yazıcıoğlu sevdasıyla birleştiğini, bütünleştiğini görüyoruz. Bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor. İnşallah 31 Mart'ta da sandıklara tecelli edeceğine inanıyoruz. Sahada bu son 1 ay içerisinde 3 tane çalışma yaptırdık. Bu çalışmalarda da bunu gördük. Sivaslının Büyük Birlik Partisi'ne ve adayımız Doğan Ürgüp'e büyük bir teveccühünü gördük. Sadece Büyük Birlik Partililer değil, Sivas kazanmış olacak. Biz geçmişteki 2009 ile 2014 arasındaki Sivas Belediye Başkanlığı döneminde bütün Sivaslı bunu gördü asla bir ayrımcılık olmadı. Dolayısıyla hayırlı bir şekilde pazar gününü atlatacağımıza inanıyoruz. İnşallah pazartesiden sonra rahmetli genel başkanımızın bize emaneti olan Sivas'ta birlikte olacağız ve Sivas'ı birlikte yöneteceğiz."

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN