09.02.2020 18:22

GENEL BAŞKANIMIZ, TOKAT SULUSARAY VE SİVAS'TA.

Büyük Birlik Partimizin Tokat Sulusaray ilçe teşkilatının yeni binası ve yapılan kongresine katılan Genel Başkanımız Mustafa Destici, PKK’yı hem terör örgütü ilan edip hem de destekleyen Avrupa Parlamentosu’nu eleştirdi.

Bize demokrasi, insan hakları, terörle mücadele dersi vermeye kalkan Avrupa ülkeleri, PKK’nın temsilcilerini Avrupa Parlamentosu’nda misafir ediyor. Bu iki yüzlü tutumundan dolayı Avrupa Parlamentosunu kınıyoruz, terörü lanetliyoruz” dedi.

İdlib'de yaşanan insanlık dramına da dikkat çeken Genel Başkanımız Destici, sözlerine şöyle devam etti:
"Aslında gözlerin oraya çevrilmesi gerek. Bosna'da yaşananların bir benzeri orada yaşanıyor. Türkiye bunun için orada. Yapılan anlaşmalara ve mutabakatlara uyulmadığını görüyoruz. 'Bizim Suriye'de ne işimiz var' diyenler şunu bilmelidirler ki eğer biz bugün Suriye'de olmasaydık, orada bir PKK/PYD devleti çoktan kurulmuştu. 4 milyon değil, belki şu anda 8-10 milyonluk bir mülteciyle karşı karşıyaydık. Türkiye'nin oradaki varlığı hem bizim güvenliğimiz hem de Suriye'nin toprak bütünlüğü, Suriye'deki mazlumların güvenliği açısından çok önemli. Biz asla orada geri adım atmamalı sonuna kadar bu mücadeleyi götürmeliyiz."- 

Doğru, ahlaki ve vicdani de bulmuyoruz"
Genel Başkanımız Destici, Suluova İlçe Kongremizde yaptığı konuşmada tartışmaların odağında olan Türk Kızılay ile ilgili konuya değindi.  Kızılay'a Başkentgaz'ın şartlı bağışını, şartlı bağış demenin çok doğru olmadığını ifade eden Destici; " Çünkü şartlı bağıştan bizim anladığımız, bağış yaptığınız zaman 'ben bu bağışı yapıyorum ama bundan dolayı şuraya bir okul yapılmasını veya cami yapılmasını ya da Filistin'e, Elazığ depremine gönderilmesini ya da Suriye'ye gönderilmesini' diyebilirsiniz. Benim anladığım şartlı bağış böyle. Yani parayı Kızılay'a vereyim sen de parayı götür öteki vakfa ver, öbürü de götürsün bir başkasına versin. Ben şahsen bunu şartlı bağış olarak görmüyorum. Doğru, ahlaki ve vicdani de bulmuyorum." değerlendirmesini yaptı.

Sulusaraylıların BBP'ye büyük destek verdiğini ifade eden Destici, "Biz de her fırsatta onları ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizde de Sulusaraylı kardeşlerimize Eskişehirimizin meşhur Met Helvası'nı ikram ettik."dedi.

Destici, Tokat, Sulusaray'da parti ilçe binamızı hizmete açtıktan sonra Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar ve BBP Sulusaray İl Genel Meclisi Üyesi ve yeniden ilçe başkanlığına seçilen Faruk Yorgun ile birlikte, Geleneksel Yaşam Müzesi ve Kültür Evini ziyaret etti.
Ardından, Sivas'a giden Genel Başkanımız, şampiyonluk rakiplerden biri olan Başakşehir'le, bu sezon fırtına gibi esen Yiğidoların maçı için stadta yerini aldı. Sivas Sopor'a başarılar dileyen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Başarılar" diledi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN