04.02.2019 18:08

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUTLU'DA, ADAYIMIZIN SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

Seçim çalışmaları için braberinde bulunan Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Tarık Sarı, MKYK Üyelerimiz Mehmet Efe, Murat Sancak, Tuncay Özfidan, İsmail Hakkı Bakır, Denizli, Aydın, İzmir BBP İl Başkanlarımızla Turgutlu ilçesini ziyaret eden Genel Başkanımız Mustafa Destici'yi, partimizin Manisa İl Başkanı Ahmet Ay, Turgutlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Serhat Orhan ve partililer karşıladı.

Atatürk Bulvarı'nda aracından inerek esnafı ziyaret eden Genel Başkanımız Destici, vatandaşlardan 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için destek istedi. Partimizin, Turgutlu adayı Mustafa Serhat Orhan'ın ilçede sevilen ve destek bulan bir isim olduğunu ifade eden Destici, Türkiye'de ve Turgutlu'da BBP'nin iddialı olduğunu söyledi.

Genel Başkanımız Destici, ziyareti sırasında CHP'nin seçim lokaline uğradı. Burada CHP'nin Turgutlu adayı Çetin Akın ve partililerle bir süre sohbet eden Destici, lokaldekilere gül vererek yerel seçimlerin Türkiye için hayırlı bir şekilde geçmesini diledi.

Daha sonra partimizin seçim lokalini açan Genel Başkanımız Mustafa Destici, burada vatandaşlara hitap etti.

Türkiye'nin 1980 darbesinde çok acılar çektiğini anımsatan Destici, onlarca insanın haksız yere idam edilip işkenceler gördüğünü, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer'in de darbeye çanak tutuğunu söyledi.
Nurettin Soyer'in hazırladığı iddianamelerle 200'den fazla kişinin mağdur olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bu yüzden 200'ün üstünde ülküdaşımız idam ile yargılandı. Yüzlercesi ağır işkencelerle karşı karşıya kaldı, onlarcası bu işkencelerde hayatını kaybetti. Binlercesi de, işinden, eşinden, akrabasından, aşından ve ekmeğinden oldu." dedi.

"Tunç Soyer'e oy vermek vicdan meselesidir"
CHP'nin bütün bu bilinenlerin üstüne Tunç Soyer'i İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterdiğini dile getiren Destici, şunları kaydetti:
"Tunç Soyer, 'Evet ben babamın yaptıklarını tasvip etmiyorum. Babamın yaptıkları yanlıştı. Darbe yanlıştı' deseydi, o zaman biz de 'Babanın yaptığından oğul sorumlu değil' derdik. Fakat oğul çıkıp da 'Ben babamın yaptıklarıyla gurur duyuyorum' diyorsa bal gibi o da bu işin içinde ve vebalindedir. Dolayısıyla bu millet ona da onu aday yapana da sorar. Ben inanıyorum ki hiçbir ülküdaşımız ve Türk milliyetçisi ile o darbenin ağır şartlarını yaşayan hiç kimse elini götürüp sandıkta oraya oy veremez. Çünkü bu bir vicdan meselesidir."
Genel Başkanımız Mustafa Destici, BBP'li belediyelerde su fiyatlarını yarıya düşüreceklerini belirterek "Ulaşım bedellerini en az yüzde 20 oranından aşağıya çekeceğiz. Çiftçi kardeşimize gidip konuştuğunuz zaman, ürettiğinin karşılığını alamamaktan bahsediyor. Tarladakini 1-2 liraya satamıyor, marketten 10 ile 12 arasında almak zorunda kalıyor. Buna son vereceğiz." diye konuştu.

Seçim kampanyalarında Cumhur İttifakı'nın ruhuna bağlı hareket ettiklerini vurgulayan Genel Başkanımız Destici, "Devletin bekası, ülkenin bütünlüğü, milletinin istiklali ve istikbalidir. Son 3 yıldır devletimiz, hükümetimiz, terörün tüm unsurlarına karşı topyekun bir mücadele veriyor. Hem sınırlarımız içerisinde, hem de sınırlarımızın dışında." ifadelerini kullandı.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Tunç Soyer'in İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı adaylığına ilişkin, "Bu millet ona da onu aday yapana da sorar."
Açılışa, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tarık Sarı, MKYK Üyeleri Mehmet Efe, Murat Sancak, Tuncay Özfidan, İsmail Hakkı Bakır, Denizli, Aydın, İzmir BBP İl Başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN