20.11.2019 14:29

GENEL BAŞKANIMIZ, ÜLKE VE DÜNYA GÜNDEMİNE İLİŞKİN ÖNEMLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Genel Merkez Binamızda Haftalık Basın toplantısı düzenleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Türkiye, kendi göbeğini kendisi kesmeli, Barış Pınarı Harekatı kaldığı yerden devam etmeli, bölge tamamen sınır boyumuz 30 kilometre derinliğinde teröristlerden temizlenmelidir. BBP, bu noktada hükümetin ve devletin alacağı tüm kararların sonuna kadar arkasında ve yanındadır." dedi.

(Şehit Liderimiz) 'Muhsin Yazıcıoğlu Toplantı Salonu'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Mustafa Destici, konuşmasının başında Dünya Çocuk Hakları Günü vesilesiyle tüm çocukları sevgiyle saygıyla ve muhabbetle kucakladığını ifade eden Destici, dünyanın pek çok noktasında hala açlıkla, yoksullukla mücadele eden ve hemen hemen bütün haklarından mahrum olarak hayat mücadelesi veren milyonlarca çocuk olduğunu hatırlattı.

Genel Başkanımız Destici, Türkiye'nin geçmişte istenmeyen günler yaşadığını ve toplumun çeşitli şekillerde ayrıştırılmaya çalışıldığını belirterek, şunları söyledi:
"Bunların hiçbirisine bu millet taviz vermedi. Geçmiş yıllarda en temel insan hakkı olan, en temel inanç hakkı olan, kişilik hakkı olan hakların kullanılmasına müsaade edilmedi. Bunların başında da başörtüsü geliyordu. Uzun yıllar maalesef Türkiye bunun mücadelesini verdi. Allah'a şükür şu anda böyle bir derdimiz yok. Görülüyor ki başörtüsü bir kavga aracı da değilmiş, başörtüsüyle okula gidildiğinde ya da hastanede çalışıldığında Türkiye bundan zarar görmüyormuş ama maalesef hala bunu içine sindirememiş olanlar toplumumuzda var. Geçtiğimiz günlerde hiç sebepsiz yere yoldan giden başörtülü kızlarımıza değişik yerlerde yapılan saldırılar bunun göstergesi. Buna eklenen, hakaret içeren videolar var. Biz, bunların artık tek tüke düştüğünü görüyoruz ve toplumun tüm kesiminden bunlara karşı çok şiddetli bir şekilde tepki gösterildi. En büyük kazancımız da bu. Burada hassasiyet gösteren toplumumuzun tüm kesimindeki çevrelere teşekkür ediyorum. Bu çirkin saldırıları bir kere daha lanetliyorum."

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) bağımsız bir Türk devleti olduğuna vurgu yapan Destici, şöyle devam etti:
“1974’Ü HATIRLATIRIZ"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bağımsız bir Türk devletidir” diyen Destici, “Bizim yavru vatanımızdır. Bağımsızlığını ilan ettiği günden bu güne kadar başta Kıbrıs'taki Rum kesimi olmak üzere Yunanistan ve diğer batılı ülkeler bu bağımsızlığı bırakın kabul etmeyi hazmedebilmiş değillerdir. Amaçlarının ne olduğu son dönemde ortaya çıkan gelişmelerle belirginleşmiştir. Hedef Akdeniz’in doğal zenginlikleridir. Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarıdır. KKTC'nin varlığı bu tür emellerine engel olarak görülmektedir. Onun için bütün bu saldırılar yapılmaktadır. En son Rum kesiminde KKTC'nin bayrağının yakılması da bunun bir sonucudur. Bunu kınıyoruz ama bayrağımızı yakmakla ne KKTC'yi ortadan kaldırabilecekler ne de adadaki Türk varlığına son verebilecekler. Biz şayet daha ileri noktaya giderlerse 1974’ü hatırlatırız. Hiç kimsenin aklından adadaki Türk varlığını sona erdirme ya da Kıbrıs'ın etrafındaki doğal zenginlikleri Türkiye'nin ve KKTC'nin olmadığı bir konsorsiyumla paylaşmaya müsaade etmeyeceğimizi de bütün dünyanın bilmesini istiyoruz."

ZULÜM TÜM COĞRAFYALARDA DEVAM EDİYOR
Zulmün tüm coğrafyalarda özellikle Müslümanlara ve Türklere yönelik devam ettiğini belirten Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail'in Filistin'in tamamına yakınını işgal ettiğine dikkati çekti.

"ABD, İŞGALİ MEŞRULAŞTIRMAYI DÜNYANIN PEK NOKTASINDA YAPTI"
Destici, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun ABD'nin yasa dışı Yahudi yerleşim kararıyla ilgili açıklamasına tepki göstererek, "ABD, işgali meşrulaştırmayı dünyanın pek çok noktasında yaptı. Birleşmiş Milletlerin kararı ortada, uluslararası anlaşmalar ortada. Bütün bunlara rağmen İsrail işgal ediyor." diye konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Filistin Batı Şeria bunlardan birisi. İsrail, Filistin’in tamamına yakınını işgal etti. 1946'da İsrail’in kurulmasından bu güne kadar Filistin kalmamış neredeyse. 74 sene içerisinde gelinen nokta burasıdır. ABD'nin Dışişleri Bakanı açıklama yapıyor, Filistin topraklarındaki bu işgali yasa dışı görmediklerini belirtiyor, yani bunu meşrulaştırmış oluyor. ABD bunu dünyanın pek çok noktasında yaptı. Bütün anlaşmalar ortada olmasına rağmen ABD de bunu meşrulaştırıyor ve 70 yıldır yapılan bu. Maalesef dünya buna sessiz kalıyor.İsrail, Filistin’i işgal ediyor ve dünya buna sessiz kalıyor. Barış Pınarı Harekatı’na ses yükselten Arap ülkeleri nerede, Arap Birliği nerede iş İsrail'e, ABD’ye gelince niye sesiniz çıkmıyor. Çünkü o Arap ülkelerini yönetenler ABD’nin, siyonizmin kuklasıdır. Bu kararı tanımadığımızı bildiriyoruz" dedi.

Destici, Barış Pınarı Harekatı başladıktan sonra Türkiye'nin ABD ve Rusya ile imzaladığı mutabakat metinlerini hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:
"Geldiğimiz noktada, bizzat Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı, maalesef bu bölgelerde hala PKK/PYD ve YPG'nin varlığı görülmektedir. Hem sivillere yönelik saldırılar hem Mehmetçiğimize karşı yapılan taciz atışı ve saldırılar, bunu da çok net bir şekilde göstermektedir. Onun ötesinde hem ABD'li komutanlarla hem de Rus komutanlarla PKK'lı, PYD'li, YPG'li teröristlerin fotoğrafları da ortadadır. Sözde paçavralarını bayrak diye kabul etmeleri de ortadadır. Onun için bizim görüşümüz ve düşüncemiz, bunlara güvenilmeyeceği noktasındadır ve Türkiye kendi göbeğini kendisi kesmeli, Barış Pınarı Harekatı kaldığı yerden devam etmeli, bölge tamamen sınır boyumuz 30 kilometre derinliğinde teröristlerden temizlenmelidir. BBP, bu noktada hükümetin ve devletin alacağı tüm kararların sonuna kadar arkasında ve yanındadır."

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili birtakım yanlış anlaşılmalar olduğunun altını çizen Genel Başkanımız Destici, şunları kaydetti:
"ERKEN EMEKLİLİK DEĞİL HAK MÜCADELESİ"

Son günlerde kamuoyunda ciddi bir yer tutan "Emeklilikte Yaşa Takılanlar" tartışmasını konu edinen Destici, "EYT ile kamuoyunda bir takım yanlış anlaşılmalar var. Erken emeklilik değil bir hak mücadelesi vermektedirler. Eylül 1999’dan önce işe başlayanlar içindir bu. Buradan önce işe başlayanlara devlet demiştir ki erkeklerde 25 kadınlar 20 yıl şu k adar iş günü çalıştığında emekli olursunuz denmiştir. 1999’da kural değişmiştir. Dolayısıyla bunlar erken emeklilik değil daha önce devlet tarafından kendilerine verilen hakkın yerine getirilmesini istiyorlar. Bunun maliyeti ile ilgili bir takım rakamlar konuşuluyor, ben şahsen bu rakamların gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum, maliyetin açıklanan rakamların çok altında olduğuna inanıyorum. Bizim yaptığımız çalışmalar bunu gösteriyor. BU EYT’liler kaç kişidir net olarak, bu kişiler ne zaman emekli olmayı hak ediyorlar, bu konunda çıksa 2020 yılında kaç kişi bundan faydalanacaktır, emekli olanlara ne kadar emekli aylığı alacaktır? Eğer bunların olarak kamuoyuna açıklanırsa hesapta kendiliğinden çok net olarak ortaya çıkar" yorumunda bulundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “(HDP) Bu belediye başkanlarının görevden alınarak kayyum atanmasına karşılık istifa edeceklermiş ve sineyi millete döneceklermiş. Sineyi millet sizi kabul eder mi, siz dönseniz dönseniz sineyi PKK’ya dönersiniz ve dönün ve zaten sizin o Mecliste yeriniz yok” dedi.

"DÖNSENİZ DÖNSENİZ SİNEYİ PKK'YA DÖNERSİNİZ"
Ülke içerisinde terörle mücadelenin devam ettiğini hatırlatan Genel Başkanımız Destici, "HDP’li yani PKK’lı sözde belediye başkanları alınmakta ve yerlerine kayyumlar atanmaktadır. Biz başından itibaren dedik ki tamamını alında tamamına kayyumları atayın dedin. Bunların hepsi PKK’ya hizmet ediyor. Alınanlar değil alınmayanlar da PKK’ya hizmet ediyor. PKK’nın meclisteki temsilcilerine ben artık PKK’nın siyasi uzantısı demiyorum PKK’nın ta kendisi diyorum. Bu belediye başkanlarının görevden alınarak kayyum atanmasına karşılık istifa edeceklermiş ve sineyi millete döneceklermiş. Sineyi millet sizi kabul eder mi, siz dönseniz dönseniz sineyi PKK’ya dönersiniz ve dönün ve zaten sizin o mecliste sizin yeriniz yok hepsi istifa etsin ve HDP’yi kapatsınlar ve Kandil’e kadar gitsinler onları paklayacak anca orasıdır. Onların gazi mecliste bulunmaları büyük bir hatadır" dedi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN