22.01.2019 16:25

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI ARSLAN GENEL BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİ..

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'yi, ziyaret etti.

Büyük Birlik Partis (BBP) Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette Destici de Hak-İş'in taşeron işçilerin kadroya alınması için göstermiş olduğu çabaları desteklediklerini anımsatarak, taşeron işçilerin kadroya geçmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

"MAĞDURİYETLERİN GİDERİLMESİ GEREKİYOR"
Kadro kapsamının dışında kalan işçilerin olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız Mustafa Destici, ortada bir mağduriyetin olduğunu ve bu mağduriyetin giderilmesi gerektiğini söyledi.
Destici, taşerondan kadroya geçen işçilerin enflasyona ezdirilmemesini isteyerek, "Taşeron işçilerimizin ücretlerinin, önce yeni asgari ücrete getirilmesi ardından da enflasyon farkı oranında bir zammın verilmesi lazım. Doğru olanın bu olduğuna ve bunun da hakları olduğuna inanıyoruz. Bu yanlıştan dönülmesi için önümüzdeki günlerde konuyu Meclis gündemine getireceğiz ve hükümet nezdinde de görüşmeler yapacağız." ifadelerini kullandı.

HAK-İŞ'TEN KADROYA GEÇEN İŞÇİLER İÇİN ENFLASYON FARKI TALEBİ
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici'yi makamında ziyaretinde,"Bu yıl için geçerli olan asgari ücret yüzde 26 oranında artırıldı, memur ve emeklilere enflasyon farkı ödemeleri yapıldı. Taşerondan kadroya geçiş sürecinde olan arkadaşlarımız için de yüzde 4+4'ün üzerine bir enflasyon farkının uygulanması için talepte bulunduk" dedi.
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, kadroya geçen taşeron işçiler için yüzde 4+4'ün üzerine bir enflasyon farkının uygulanmasını talep ettiklerini bildirdi.

Arslan, kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla önemli bir reforma imza atıldığını ifade etti.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN