04.03.2020 14:36

"HATAY'IN GÜVENLİĞİNİN İDLİB'TEN BAŞLADIĞINI ASLA UNUTMAMALIYIZ"

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, "Hatay'ın güvenliğinin İdlib'ten başladığını asla unutmamalıyız. Biz İdlib'ten çekilemeyiz, geri adım atamayız" dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Parti Genel Merkezimizde düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İdlib'te saldırılarda şehit olan Mehmetçiklere Alllah'tan rahmet dileyen Destici, şehit ailelerine de baş sağlığı ve sabır temennisinde bulunarak, "Ateş elbette ocaklara düşüyor ama 83 milyonun, bütün evlerin ocaklarına bu ateş düşüyor. İnşallah acıyı paylaşarak hafifleteceğiz. Dün olduğu gibi şehitlerimize sahip çıkacağız. Şehitlik, bu dünyada kazanılabilecek en büyük zaferdir. Ne mutlu o zaferi kazanıp Allah'ın müjdesine nail olanlara, ne mutlu şehitler tepesinde yatanlara, ne mutlu o şehitler tepesinde yatmak için gözünü korkmadan şehadete yürüyenlere" diye konuştu.

Türk milletinin şehitlik makamıyla ilgili büyük bir hassasiyeti olduğunu söyleyen Genel Başkanımız Destici, "Kimsenin bunu hafifletmeye hakkı yoktur, biz iman sahibi bir milletiz. Bütün zaferlerimizde, savaşlarımızda ve harekatlarımızda imanımızla birlikte olduk" şeklinde konuştu.

PKK'NIN SİYASİ UZANTILARININ OLDUĞU MECLİSTE KAPALI OTURUM NE KADAR ANLAMLI
Dün TBMM'de gerçekleştirilen kapalı oturumu hatırlatan Genel Başkanımız Destici, "Ben orada da ifade ettim; elbette bu bizim meclisimizin iç tüzüğünde var olan bir şey ama PKK'nın siyasi uzantılarının var olduğu bir mecliste kapalı oturum yapmak ne kadar anlamlı ve milletimizin buna bakışı nedir? Bunları iyi şekilde biliyor ve değerlendiriyoruz. Mecliste bazı muhalefet parti sözcülerinin bakanlarımıza kamuoyunda konuşulanlarda niye daha fazla bir şey söylemiyorsunuz' diye serzenişleri oldu. Onlar da bunu biliyor ki daha fazla şeyler söylenmiş olsaydı onlar gece yarısına varmadan mutlaka ama mutlaka Rusya'ya iletilmiş olacaktı. Biz hem PKK'yı hem PKK'nın içerideki uzantılarını hem de Rusya'yı tanıyoruz. Türkiye'ye karşı ne kadar düşman örgüt ve grup varsa Rusya'nın tüm bunları desteklediğini biliyoruz. Moskova'da PKK büroları var. Biz bunları bile bile bazı muhalefet partilerinin sözcülerinin daha fazla bilgi istemesini anlamlı ve yerinde bulmuyoruz. PKK'nın siyasi uzantılarının var olmadığı ve onlardan dolayı mecliste konuşulması gerekenlerin konuşulamaması Türkiye için vahim bir durumdur" ifadelerini kullandı.

"TERÖRLE İÇ İÇE OLAN SİYASİ PARTİ OLMAZ, OLURSA KAPATILIR"
TBMM'yi PKK uzantılarından kurtarmak gerektiğini vurgulayan Genel Başkanımız Destici, "Anayasa buna imkan tanıyor. Terörle iç içe olan siyasi parti olmaz, olursa kapatılır. Kapatmadan geçtim her yıl yaklaşık 40 trilyona yakın hazine yardımlarından para alıyorlar. Bari bunu kesin bunu da kesmiyorlar. Bizim hiç kimse ile şahsi bir problemimiz yoktur. Bizim onlarla problemimiz vatan millet içindir. Kim vatana ihanet ederse, edenlerle kol kola olursa, kim İmralı katiline selam gönderirse onlar bizim için düşmandır. Bizim kırmızı çizgimiz vatan hainliğidir" dedi.

"BİZ İDLİB'TEN ÇEKİLDİĞİMİZ ZAMAN SURİYE'DE İÇ SAVAŞ MI BİTECE?"
Türk ordusunun Suriye'nin kuzeyinde demografik yapıyı değiştirmek için var olduğu iddialarına ilişkin değerlendirmede bulunan Büyük Birlik partimizin genel başkanı Mustafa Destici, "Bu bir iftiradır. Biz İdlib'ten çekildiğimiz zaman Suriye'de iç savaş mı bitecek? Aksine Suriye'de olmazsak emperyalistler ve iş birlikçileri emellerine kavuşacaklar. Türkiye yeni bir göç dalgasıyla karşı karşıya kalacak. Suriye'de işleri bitikten sonra asıl hedefleri olan Türkiye'ye yöneleceklerini hiçbirimizin aklından çıkarmaması gerekiyor. Türkiye sadece huzur, güven ve barış istiyor; bunu sağlamaya çalışıyor" açıklamasında bulundu.

GÖÇMENLERE YÖNELİK AÇIK KAPI POLİTİKASINI DESTEKLİYORUZ
Türkiye'nin batı sınırını açmasıyla başlayan mülteci göçlerini işaret eden Genel Başkanımız Destici, "Türkiye bize göre geç kalmıştır. Bugün de alınmış olan kararı destekliyoruz. Şu anda batıdan yükselen sesler var, sanki 'Türkiye'nin bunu silah olarak kullandığı gibi'. Siz her şeyi kullanıyorsunuz, biz sınırlarımızı açtıktan sonra mültecilere her türlü şiddeti uygulayan, onları öldüren Yunanistan'a övgü yağdırıyorsunuz. Türkiye attığı bu adımdan kim ne derse desin vazgeçmemelidir" ifadelerini kaydetti.
Bu günlerde Türkiye'yi karıştırmak isteyenlerin olacağını aktaran Genel Başkanımız Destici, "Bizim tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Biz İdlib'te niye varız diyenlere karşı da; İdlib'teki kazanımlarımızı kaybedersek sadece içeride stratejik bölgeyi kaybetmekten öte içerisi ile alakalı bir risk ortaya çıkacaktır ve riskin başlangıç bölgesinin Hatay olduğu unutulmamalıdır. Hatay'ın güvenliğinin İdlib'ten başladığını asla unutmamalıyız. Biz İdlib'ten çekilemeyiz, geri adım atamayız" dedi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN