28.11.2018 13:22

"HEDEF İÇİN HER YOL MUBAHTIR ZİHNİYETİYLE DEĞİL, TEVEKKÜLÜN YOL GÖSTERDİĞİ ÇALIŞMA DUYGUSUYLA HAREKET EDİYORUZ"

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Hedef için her yol mubahtır zihniyetiyle değil, tevekkülün yol gösterdiği çalışma duygusuyla hareket ediyoruz.” dedi.

İSİMLERİ DUYDUKÇA ŞEHİT ANALARIMIZIN CANI YANIYOR. PEKİ, BAŞKA KİMLERİN CANI YANIYOR?

Önceki gün İstanbul Sancaktepe’de gerçekleşen elim kazadan dolayı şehit olan 4 askerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Maalesef son haftalarda gerçekleştirdiğimiz basın toplantılarına, hep şehit haberleriyle başlar olduk. Tunceli’de donarak şehit olan iki askerimiz, Asım Türkel, Çavuş Ferruh Dikmen, geçen haftalarda Hakkâri’deki mühimmat patlamasında kaybettiğimiz yedi şehidimiz; Topçu Er Memduh Çelik, Topçu Er Yusuf Önder, Topçu Er İbrahim Özkur, Er Samet Kaymakçı, Topçu Çavuş Mehmet Kaşık, Topçu Uzman Çavuş Halil Daş, Er Melih Sancar. Şırnak Uludere’de havan atışı eğitimi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan Cemil Kaçmaz, en başta bahsettiğim, Sancaktepe’de düşen helikopter kazasında dört şehidimiz; Göksenin Aytural Şaylan, Aykut Yurtsever, Emre Vahit Bekli, Şahin Aslan… Bir kez daha tek tek okumak istedim. Biliyorum. İsimleri duydukça şehit analarımızın canı yanıyor. Peki, başka kimlerin canı yanıyor?

Bu sadece gündem maddemiz değil, Türkiye’nin en öncelikli sorunu olmalıdır. Bunlar sadece rakam değildir. Her biri birer candır! Bunlar sadece birer isim değildir! Her biri binlerce emekle yetişmiş evlatlarımızdır! Vatani görevde şehit düşen her bir askerimiz bizim canımızdan candır! Göz göre göre bu kazaların artışını izlemek kanımıza dokunuyor! Göz göre göre bu kazalara davetiye çıkaran problemler öfkemizi arttırıyor! Türkiye, son yıllarda terör belasıyla daha kararlı mücadele ederken, Terörist başlarını iyice köşeye sıkıştırmışken, Terör konusunda başarılı bir ilerleme kaydederken, bu problemler nedeniyle oluşan kazalar yüreğimizi dağlamıştır.

Art arda yaşanan kazalara her geçen gün bir yenisinin eklenmesi, zihnimizi, vicdanımızı ve en önemlisi alınan tedbirlerimizi tekrar tekrar sorgulamamıza neden olmuştur. Bu işin içinde bir iş var diye düşünmeye başlıyoruz.

Türk silahlı kuvvetleri bir an evvel, kazaların kaynağını derinlemesine incelemeli, kendi içinde de sıkı bir sorgulama yapmalıdır. Tüm devlet yetkililerinden bir kez daha bu konuların titizlikle incelenmesini istiyoruz. İhmal varsa, ihmali yapanlar, hain varsa, hainliğe teşebbüs edenler, derhal cezalandırılmalıdır.

“AKİL İNSANLARI AKILSIZCA DAVRANMAMALARI KONUSUNDA UYARIYORUZ”

Değinmek istediğimiz bir diğer husus ise sözde akil insanlar heyetinde üç beş kişinin, Oslo’da, çözüm süreci adı altında bir araya gelmelidir. Akil insanları, akılsızca davranmamaları ve Türkiye’yi bölmeye yönelik atılan adımlara alet olmamaları noktasında uyarıyoruz.

Her ne şart ve koşul olursa olsun, milli birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya teşebbüs edecek tüm eylem, fikir ve beyanların karşısında Ezan-ı Muhammediye’nin minareleri gibi dimdik durmaya devam edeceğimizin altını çizmek istiyoruz.

"SOROS FRANSA'DA OPERASYON ÇEKİYOR"

Tabi bizler yerel seçimlere odaklanmışken, özellikle son bir haftadır bazı gelişmeler dünya gündeminde yer ediyor. Tüm dünyanın bir kulağı Fransa’da, bir kulağı Ukrayna ve Rusya arasında süren gerginlikte. İlk olarak izin verirseniz Fransa’da iki haftadır süren olaylarla ilgili duygu ve düşüncelerimizi, siz değerli basın mensuplarıyla paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi, ilk hafta yakıt zammı eylemleriyle başlayan karışıklık, geçtiğimiz haftasonu büyük bir isyana dönüştü. Polis şiddeti, yakılıp yıkılan yollar, bariyerler ve dünyaya yalnız %10’u gösterilen tüm bu keşmekeşi hepimiz çok iyi biliyoruz.

Bu şu demektir: “Soros Fransa’da operasyon çekiyor.”

Peki neden? Çünkü FED’i ve İngiliz Bankası’nı idare edenler Macron’dan rahatsız, Macron’un, ABD kabadayılığına karşı bir Avrupa ordusu kurma girişiminden rahatsız, Doların etkisini azaltarak Euro’yu canlandırmak istediği açıklamalarından ve Euro rezervlerinin çoğalması için ortaya attığı ifadelerden rahatsız, dolarsız bir dünya fikrinden rahatsız. Fransa’nın, Almanya’nın, Hollanda’nın kısacası Avrupa’nın, Türkiye ile yakınlaşmasından, ülkemizle ortak politika yürütmesinden, Türkiye’nin diplomasiye yön vermesinden rahatsız.

Bu sebeple iç huzursuzluk çıkarıyorlar ki ülkeler kendi dertleriyle uğraşmaktan, arzu ettikleri atılımı yapamasınlar. Biz bu oyunları gayet iyi biliyoruz. Fransız halkına gösterileri sona erdirip, bir an evvel demokratik yollara başvurmasını tavsiye ediyoruz. Ülkemize çekilmeye çalışılan operasyonun bu şekilde daha da iyi anlaşıldığı kanaatindeyim.

Bir diğer önemli husus ise Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginlik. Buradaki asıl mesele ise Karadeniz’deki sondaj kuyularıdır. Toprağı eşelediğimizde, yine altından ABD ve İngiltere’nin çıktığını görüyoruz. Dünyayı yönetme amacı ve gayesi taşıyanların, başka başka coğrafyalardaki hedefleri uğruna gerçekleştirdikleri kışkırtmaları görüyoruz. Bu sebeple Büyük Birlik Partisi olarak; biz, Rusya ve Ukrayna’yı itidalli olmaya davet ediyoruz. Diyalog ve karşılıklı iletişimin en güçlü silah olduğunu hatırlatıyor, devletimizin de diplomatik dengeleri koruma adına, bu karışıklıkta akıllıca hareket etmesi ve konuya son derece hassas yaklaşması gerektiğini düşünüyoruz.

"BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ OLARAK; HEM TÜRKİYE HEM DE DÜNYA MESELELERİNDE TÜRK MİLLETİNİN SÖZCÜSÜ OLMAYA, VATANDAŞLARIMIZIN VİCDANININ SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Ülke olarak son derece büyük öneme sahip 2019 Yerel Seçimleri için uygun görülen belediye başkan adayları, tüm partiler tarafından açıklanmaya başladı. Büyük Birlik Partisi olarak, bizi bu süreçte en fazla sevindiren karar, Cumhur İttifakı’nın, yerel seçimlerde de bir iş birliği şeklinde sürdürülmesi olmuştur. Çünkü bu ittifak, sadece siyasi partilerin bir araya gelerek oluşturdukları bir ittifak değildir. Bu ittifak, 15 Temmuz sonrası yaşanan süreçte, milletimizin birlik nişanı, milli irademizin siyasette vücut bulan hali olmuştur. Cumhur İttifakı, Yenikapı Ruhunun sandıktaki tezahürü, meclis sıralarındaki motivasyonu olmuştur.

Biz, geçtiğimiz ay, AK parti ve MHP tarafından, yerel seçimlerde iş birliğinin sürmeyeceği açıklamaları gerçekleştirilince, bu net söylemler karşısında görüşümüzü şöyle ifade etmiştik:

“Cumhur İttifakı’nın yalnızca siyasi liderler tarafından karar verilemeyecek ölçüde büyük ve sağlam bir birliktelik olduğunun altını çizmiş, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli’ye, bu konuda karar vermeden önce bir kez daha bir araya gelmeleri ve yerel seçimlerde de iş birliği yapma konusunu bir kez daha görüşmeleri önerisinde bulunmuştuk.”

Bugün geldiğimiz noktada, BBP’nin ne kadar yerinde ve doğru bir öngörü ortaya koyduğunu hep beraber görüyoruz.

Çünkü bizler, “Hedef için her yol mubahtır zihniyetiyle değil, tevekkülün yol gösterdiği çalışma duygusuyla hareket ediyoruz.”

Türk Milleti bizden, vicdanların sesi olmamızı istemiştir. Biz de meclis kürsülerine vicdanların sesini yükseltmeye devam edeceğiz. 2019 seçimleri milletimiz, devletimiz ve Türkiye’miz için hayırlı uğurlu olsun. Büyük Birlik Partisi olarak; hem Türkiye hem de dünya meselelerinde Türk Milletinin sözcüsü olmaya, vatandaşlarımızın vicdanının sesi olmaya devam edeceğiz.

SORU :

Ankara, İstanbul ve İzmir için BBP'nin aldığı bir kararın olup olmadığı sorusu üzerine Genel Başkanımız Mustafa Destici, partisinin aday adaylığı sürecinin henüz tamamlanmadığına dikkati çekerek, "BBP, bugüne kadar Cumhur İttifakı'nın ruhuna ve gerçekliğine hep sadık kalmıştır, bundan sonra da sadık kalmaya devam edecektir. Ama hangi illerde aday çıkaracağız, hangi illerde aday çıkarmayacağız, bununla ilgili netleşmiş bir kararımız yoktur." dedi.

SORU :

BBP'nin güçlü olduğu yerlerde AK Parti'den destek istenip istenmediğine ilişkin bir soru üzerine Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları kaydetti: "Arkadaşlarımız, bazı AK Partili yetkililerle görüşüyorlar. Bu sadece AK Parti bazında değil, bizim arzumuz ve isteğimiz, MHP bazında da bu tür destekler yapılabilir. Artık Türkiye'de açık bloklaşmalar ortadadır. Dolayısıyla biz isteriz ki, bizim adaylarımız, önde olduğu yerlerde desteklensin. MHP'nin önde olduğu yerlerde MHP adayının, AK Parti'nin önde olduğu yerlerde de AK Parti adaylarının desteklenmesi işin doğalı olanıdır. Bu konularla ilgili ince ince yapılmış henüz görüşmelerimiz yoktur." Destici, aday tanıtım programları kapsamında, cumartesi günü Sivas ve Şarkışla belediye başkan adaylarını açıklayacaklarını sözlerine ekledi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN