02.10.2018 19:18

İDAM CEZASI TEKLİFİMİZİ SİYASİ PARTİLER İLE PAYLAŞTIK.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "idam cezası" önerisini siyasi partilerin Meclisteki grup yönetimleriyle paylaştı.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, bazı suçlara idam cezasının geri getirilmesi için hazırlanan "Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Teklif Taslağı"nı siyasi partilerin Meclisteki grup yönetimlerine iletti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, MHP Grup başkanvekilleri Erkan Akçay ve Erhan Usta ile İYİ Parti Grup Başkanı Ahat Andican'ı ziyaret eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, teklifin taslağı hakkında bilgi verdi ve destek istedi.     
   Genel Başkanımız Mustafa  Destici, görüşmelerin ardından yaptığı açıklamada, bazı suçlar için idam cezasının geri getirilmesi amacıyla bir süredir mücadele ettiklerini belirtti.

Bu kapsamda hazırladıkları Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Teklif Taslağı'nı dün düzenlediği basın toplantısında kamuoyuyla, bugün ise TBMM Genel Kurulunda milletvekilleriyle paylaştığını hatırlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, teklif taslağının, HDP'li milletvekilleri dışındaki milletvekillerine gönderildiğini bildirdi.

HDP dışında Mecliste grubu bulunan siyasi partileri ziyaret ederek kendilerinden destek istemek için görüşmeler yaptığını belirten Genel Başkanımız Mustafa  Destici, "Destek bekliyoruz. Bunun Anayasa değişiklik teklifine dönüşebilmesi için 200 imzaya ihtiyaç var. Görüşmelerimizde teklifimizi değerli, önemli bulduklarını ifade ettiler. Gruplarında değerlendirip parti genel başkanlarıyla da görüştükten sonra makul bir süre içinde bize dönecekler." ifadelerini kullandı.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN