05.10.2020 13:22

İSTANBUL, GENEL BAŞKANIMIZIN KATILIMIYLA “13. OLAĞAN İL KONGRESİ"Nİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Büyük Birlik partimizin 13. Olağan İstanbul İl Kongresi Genel Başkanımız Sn. Mustafa Destici Başta olmak üzere Genel Merkez Yöneticilerimiz, İl Başkanlarımız, Kadın Kollarımız, İlçe Başkanlarımız ve ilçe yöneticilerimiz, Alperen Ocakları ile birlikte parti yöneticilerimizin de katılımıyla Üsküdar Muhsin Yazıcıoğlu Spor Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kongre sonucunda güven tazeleyen İl Başkanımız Sn. Yaşar Sayan yaptığı konuşmada sıradaki hedeflerinin İstanbul’da yönetime sahip olmak olduğunu belirtti ve Ebedi Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ayak izlerine basa basa hedefe ulaşacaklarını söyledi ve İstanbul’un Genel Başkanımız Sn. Mustafa Destici’nin sonuna kadar yanında olduğunu belirtti.

Kongrede Partililerimize hitap eden Genel Başkanımız Sn. Mustafa Destici;
Büyük Birlik Partisi, “düz yaşayan, düz duran, düz yürüyen, dik duran, doğru giden” dava adamlarının partisidir.
Bu partinin mensupları, şartlar ne olursa olsun, “Allah’tan başkasından korkmayan”, “inandıklarının gereğini yapan”, “inançlarını, milletin ve devletin menfaatlerini bütün hesapların üzerinde tutan” fedakar, vatan evlatlarıdır.

Büyük Birlik Partisi mensupları, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları” olma sıfatını ve bunun gururunu taşıyan, siyasetin kirletemediği insanlardır.

Sadece siyaset yapmıyoruz: Bir emaneti taşıyoruz ve büyük bir ailenin değerlerini koruyoruz.
Hak ettiğimiz yerde ve düzeyde değiliz.

Yıllarca, devletin dağıttığı rantın kontrol edildiği siyaset mekanizmasının, ranta dayalı düzenin dışında kaldık. Dışında bırakılmak için bütün engeller önümüze yığıldı. Çünkü Büyük Birlik Partisi, hiçbir oyuna, hiçbir çıkar hesabına, hiçbir küresel plana uyan bir profil değildi. Bununla da ayrıca gurur duyuyorum.

Hep temiz kaldık ve en çok da bunun sayesinde, hala ayaktayız.

Değerli Arkadaşlar,
Ülkemiz, bizim de destek verdiğimiz yeni bir sistemle yönetiliyor. Artık, istikrarın sağlanamadığı, art arda gelen hükümet krizleri, arka arkaya yapılan erken seçimler dönemi sona erdi.

İstikrarsızlığın gölgesinde, vesayet odakları tarafından hırpalanan millet iradesi ve demokrasinin yerine, halkın seçtiği güçlü iktidarlar var.
Yasama, yürütme ve yargının kesin çizgileriyle ayrıldığı bir sistem var.

Artık asla bir araya gelemeyen, diyalog bile kuramayan siyasetçiler yerine, birbiriyle diyalog kuramayanların yok olduğu, uzlaşmanın esas olduğu bir sistem var.

Bu yapı içerisinde Türkiye kendine yönelen dış tehditlerle artık daha kolay baş edebiliyor.

Bu yapı içerisinde Büyük Birlik Partisi, Türk siyasetinin en önemli unsurlarından biri olarak sapasağlam ayakta ve yoluna güvenle devam ediyor.

(Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem)
Yaşadığımız felaketlere ve imkansızlıklara rağmen yoluna kararlılıkla ve güvenle devam ediyor.
Bu vesileyle bu büyük yürüyüşe katkı sağlayan tüm arkadaşlarıma buradan ve tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Değerli Arkadaşlar,
Ülke olarak, bugün yaşadıklarımız, bazı yönleriyle, partimizin kurulduğu dönemin şartlarıyla benzerlik taşıyor:
Yine terörle ve terörün siyasi uzantılarıyla mücadele ediyoruz.
Yine sınırlarımızın ötesinden ülkemize yönelen saldırılarla mücadele ediyoruz
Yine ağır bir dış baskıyla karşı karşıyayız.
Yine çok sayıda yeni siyasi parti, siyasete dahil oluyor.

Değerli Arkadaşlar,
Hem ülke, hem de camia olarak düne göre daha güçlüyüz…
Yeni siyasi partiler dolayısıyla anketler üzerinden devam eden tartışmalara iltifat etmiyorum, iltifat etmemeliyiz.
Sandık sonuçları önümüzde duruyor.

Bu noktada, ortada duran tablodan çıkartmamız gereken bence iki sonuç var:
Birincisi; istisnasız her seçim çevresinde aday göstermeliyiz.
İkincisi; ülkenin yaşadığı özel şartlar gereği, büyük şehirlerde ve Türkiye’nin dörtte birinde aday göstermedik. Aldığımız oylar Türkiye geneline dağıtılmasına rağmen, Büyük Birlik Partisi’nin yerel seçimlerde yakaladığı %2’lik ortalama, seçimlerde bizim belirleyici olacağımızı gösteriyor; biraz gayret ve tam bir listeyle, hiç kimsenin tahmin edemeyeceği ve bütün hesapları alt üst edecek bir sonuç alacağımızı gösteriyor.
Yapmamız gereken aslında hepimizin malumu. El ele, omuz omuza vereceğiz, daha çok çalışacağız, eksiksiz, tam bir listeyle seçimlere gireceğiz ve hak ettiğimiz yere partimizi taşıyacağız.

Başta rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve kurucu il başkanımız Ahmet Hamdi Turgut olmak üzere, partimizin kuruluşundan bugüne görev alan ve ebediyete intikal eden tüm kardeşlerimizi rahmetle anıyor, kongremizin camiamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN