26.10.2018 20:44

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

26 / 10 / 2018 tarihinde yapılan Başkanlık Divanı Açıklaması

   KAMUOYUNA

  Malumunuz Büyük Birlik Partisi ve Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici en başından beri kurumsal olarak bu dava sürecinin tüm aşamalarında eksiksiz yer almış, parti ve ocaklı arkadaşlarımızla birlikte yaz demeden kış demeden yollara revan olmuş, dava sürecinin sıhhatli bir şekilde yürütülmesi için her türlü imkânını seferber etmiştir.

Fakat bu dava sürecini gerek dışarıdan olsun gerekse içeriden olsun, sulandırma ve akamete uğratma gayretinde olan odaklarla işbirliği içerisinde olduğuna inandığımız bazı kimseler ise hiçbir zaman boş durmamışlardır.

Şehit liderimizin dava sürecine destek olmak için mahkeme salonlarına dahi gitmeyen, zerre kadar katkısı olmayan, buna rağmen sanal ortamlarda klavye kahramanlığı ve dava adamlığı yapan gerçek hayatta karşılık bulamayan bazı tipler, sürece destek veriyoruz görüntüsü altında sürekli taşın altına elini koyan bizleri her türlü iftira ve karalamalarla itibarsızlaştırmaya çalışmışlardır.

Bunların bir kısmı zamanında Muhsin Başkanla hesabı olan, yaşarken kendisini yalnız bırakan, fakat vefatından sonra onun ismi ve karizması üzerinden Muhsin Başkan ile olan hesaplarını sürdüren kimselerdir!

Diğer kısmı ise; Parti içi hedeflemelerini tutturamayan, geçmişte Cumhur İttifakı içerisinde yer alabilmek için can atan ama en son seçimlerde milletvekili sıralamalarını beğenmeyip birden bire Cumhur İttifakı aleyhine ithamlarda bulunan, menfaatleri bitince dostlukları ve dava adamlıkları da biten, en önemlisi partideki “görevleri sona erdirilmiş” kişilerdir.

Bunların derdi ne Büyük Birlik Partisi’dir, ne de Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava sürecidir. Bunların derdi merhum liderimizin ismini istismar ederek genel başkanımızı ve camiamızı attıkları iftiralarla itibarsızlaştırmaya çalışmaktır.

Şurası çok dikkat çekicidir ki; Birileri takipsizlik kararları verildiğinde tepkisiz kalıp, mahkemelere gelmeyen lakin takipsizlik kararları kaldırılıp soruşturmalar yeniden başlayınca harekete geçtiler. Belli ki son gelişmelerden ve bu dava sürecinin aydınlatılacak olmasından

Malum bazı çevreler epeyce rahatsız olmuştur. Ve kontrolleri altındaki bazı kişi ve çevreleri harekete geçirmişlerdir.

Ne kadar rahatsız olurlarsa olsunlar; Devletimizle, Adalet Bakanlığı,

Yargımızın kıymetli hâkim ve savcıları ile ve tabi ki Muhsin Yazıcıoğlu sevdalısı hukukçularımız ve şehitlerimizin aileleri ile birlikte, Büyük Birlik Partili dava arkadaşlarımız ve Alperenlerle bu işi aydınlatıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Fakat görülmüştür ki şahsi hesaplarını, hasetliklerini ve çıkarlarını her türlü erdemli davranışın önüne koyan, kul hakkını dahi önemsemeyen bu kişiler, mahkeme salonlarında dahi her türlü çirkefliği göstermekten çekinmemişlerdir. 

Bizim için Muhsin Yazıcıoğlu algısı her türlü şahsi hesap ve bencillikten öte bir değerdir. Merhum liderimizin şehadetiyle alakalı hukuki sürecin sıhhati ve selameti için Büyük Birlik Partisi kurumsal yapısının gayretleri bundan sonrada azami şekilde sürdürülecektir. Bu boynumuzun borcudur.

Büyük Birlik Partisi şahsi çıkarları için bu dava sürecini bile istismar etmekten çekinmeyen müfteri kişilerle ilişkisini zaten daha önce kesmiştir. Bunların herhangi bir şekilde partide resmi sıfatları yoktur.

Büyük Birlik Partisi ve camiası bünyesinden arındırdığı bu kişilerle arasına koyduğu mesafeyi her zaman itinayla koruyacak, Parti Tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunanlarla ilgili disiplin süreci başlatılacaktır. Ve kınayanların kınamalarına ve müfterilerin iftiralarına aldırmadan yoluna devam edecektir.

Ayrıca Pazar günü İl Başkanları ve MKYK toplanarak Yerel Seçimler ve Şehadet süreci değerlendirilecektir.

Her türlü olumsuz şartlara ve hava muhalefetine rağmen halisane niyetlerle, içten samimi duygularla Kahramanmaraş adliyesine gelerek Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarımızın şehadet süreciyle ilgili mahkemede bizi yalnız bırakmayan tüm dava arkadaşlarımıza, Alperen kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 

BAŞKANLIK DİVANI

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN