27.07.2018 13:56

KARABULUT BAŞKANLIĞINDA BBP HEYETİ SELANİK'TE..

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcımız Ünsal Karabulut ve beraberinde bulunan heyet Batı Trakya Türkleri Lideri Dr.Sadık Ahmet'i anma gününe katılılmlarının ardından Selanik Başkonsolosluğu'nu ziyaret etti. Eski Türk kenti Selanik hakkında yetkililerden bilgi alan Karabulut ve heyete, ata yadigarlarının bulunduğu kent gezdirildi.

Konu ile ilgili bilgiler aktaran BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, "Batı Trakya Türkleri Lideri Dr.Sadık Ahmet'in yad etmek için Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici başkanlığında ki heyetimizle birlikte Gümülcine'de idik. Dostluk Eşitlik Partisi ve merhum Sadık Ahmet'in eşinin daveti üzerine gittiğimiz Yunanistan'da, 23 yıl önce şüpheli bir kaza neticesinde hakk'a yürüyen Sadık Ahmet'i mezarı başında andık ve Dostluk Eşitlik Partisi'nin akşam saatlerinde düzenlediği proğrama katıldık. Merhum Liderimize Cenab-ı Allah'tan rahmet ailesine ve tüm Türk dünyasına tekraren başsağlığı diliyorum. 
İskeçe ve Gümülcine'de bulunan Türk soydaşlarımızın kuruluşlarını ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldık. Sayın Genel Başkanımızın isteği üzerine, Yunanistan'ın Selanik ve Kavala kentine gittik. Selanik'te Başkonsolosluğumuzu ziyare ederek; Soydaşlarımızın genel durumu hakkında bilgiler aldık. Ve oluşturduğumuz raporu Türkiye ye dönüşte sayın genel başkanımıza ulaştırdık"dedi.

Karabulut, "Selanik'te bulunan ecdat yadigarı camilerimizden İshak Paşa Sarayı Alaca Cami adlı ibadethanemizin minaresi yıkılmış ve kapalı -mezbele görüntüsü içerisinde. Yine, Hamzabey Camii'sinde 10 yıldır sözde restore işleri savsaklanmak ve dolayısıyla Selanik'teki müslüman kardeşlerimiz ibadetlerini yapacak Cuma ve Bayram namazları dahil bir yer bulamamakta..Bu durum içler acısı ve mütekabiliyet esaslarına uygun değil. Takipçisi olacağız" diye konuştu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN