16.01.2019 14:44

"KATLİAMCI ARAYANLAR, AYNAYA BAKTIĞINDA KENDİSİNİ GÖRECEKTİR"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Müslüman Türk milletinin, tarihinin hiçbir döneminde hiçbir topluluğa karşı soykırım ya da katliam yapmadığını belirterek, "Katliamcı ya da soykırımcı arayanlar, aynaya baktığında kendisini görecektir." dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, partimizin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
ABD'nin Türkiye'ye "Kürtlerin katledilmemesi şartı sunması"nın çok çirkin olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Müslüman Türk milleti, tarihinin hiçbir döneminde hiçbir topluluğa karşı soykırım ya da katliam yapmamıştır. Katliamcı ya da soykırımcı arayanlar, aynaya baktığında kendisini görecektir. Kürtler bizim kardeşimizdir, Müslüman unsurların tamamı kardeşimizdir." diye konuştu.
Destici, Türkiye'nin Kürtlere karşı böyle çirkin bir ithamla karşı karşıya bırakılması ve ABD tarafından tüm dünyaya sanki böyle bir hadise varmış gibi sunulmaya çalışılmasının kabul edilebilir bir şey olmadığını vurguladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Eğer Türkiye bölgedeki Kürtlere karşı silahlı bir harekata girişirse, ekonomik olarak Türkiye'yi mahvederiz" şeklindeki ifadelerinin "çirkin bir saldırı" olduğunu dile getiren Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, şöyle devam etti:
"Buna Türkiye'nin çok ciddi şekilde karşılık vermesi gerekmektedir. Elbette ki grup toplantısında bütün siyasi parti genel başkanları buna cevap vermiştir ama verilebilecek esas cevap, Türkiye'nin hiç beklemeden harekatlarını başlatmasıdır. Münbiç'ten başlayarak Fırat'ın doğusu, Sincar ve Kandil'e kadar bütün bölgeleri teröristlerden temizlemeli, bu şekilde ABD ve Trump'a da çok net cevap verilmelidir."
ABD'nin güvenli bölge teklifine değinen Destici, teklife karşı temkinli olunması, Türkiye'nin tampon bölgesini kendisinin oluşturması gerektiğini vurguladı.

Genel Başkanımız konuşmasının devamında şunları kaydetti:

"Türkiye Fırat Kalkan-Afrin Harekâtları ve Menbiç'ten başlayarak Fırat'ın doğusu hedeflemeleriyle ABD'nin “asıl planı”nı akamete uğratmayı başardı. Bu son önerdikleri “tampon bölge” yahut “güvenli bölge” teklifi, ABD için bir çeşit “yedek plan” olabilir! Başta PKK/YPG kapasitesi tehdidi olmak üzere, diğer çevresel tehlikeleri Türkiye sınırının belli bir mesafesi ötesinde tutarak, Türkiye’nin sahaya inmiş askeri hareketliliğini önerdikleri “tampon bölge” derinliğinde meşgul ederek “oyalamayı” düşünebilirler. Türkiye geçmişte kuzey Irakta devreye sokulan önce uçuşa yasak bölge daha sonra tampon bölge süreçlerinin bugün nelere mal olduğunu unutmamalı. Yine hatırlarsınız ABD geçmişte kuzey ırakta ihdas edilen tampon bölgede “PKK buraya giremez” ve “Peşmerge ile PKKyı birbirine karıştırmayın” demişti. Üstüne üstlük gelin bu tampon bölge sürecini birlikte yürütelim birlikte kazanalım” demişti! Gelinen aşamada sonuç ortada! Özetle ifade edecek olursak: Türkiye herhangi bir sınır kalibrasyonu işlemi yapacaksa ve sınırının hemen önünde “Tampon Bölge” yahut “Güvenli Bölge” ihdas edecekse, bunu hasımlarının teklifiyle değil, kendi iradesiyle yapmalıdır. “Cazip” dahî olsa, bu istikamette gelecek tekliflere itibar edilmemelidir. ABD nin hasmımız olduğunu ve fırsat bulduğunda yapıp ettikleri hasmane tutumlarını unutmamalıyız."

Genel Başkanımız Mustafa Destici, hafta sonu 7 bölgede 81 il ve bütün ilçe teşkilatlarının katılımıyla bölge toplantılarını gerçekleştireceklerini de söyledi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN