04.11.2018 00:09

“KİTLERDE ÇALIŞAN KARDEŞLERİMİZE KADRO VERİLMELİ”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Kitlerde Taşeron olarak çalışan işçilere kadro verilmesi gerektiğini söyledi.

    Genel Başkanımız Mustafa Destici, Tes – İş Sendikasının 11. Olağan genel kuruluna katıldı. Burada konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Kitlerde Taşeron olarak çalışan kardeşlerimizin de kadroya alınması gerektiğini her ortamda ifade ediyoruz.” Dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Biz taşeron yasası çıktığında da çok büyük uğraş verdik. Bunun düzeltileceği noktasında pek çok sözler söylendi. Ama bugüne kadar bir neticeye varılmadı. Bunun mutlaka neticelenmesi gerekir. Çünkü Kitler’de çalışan kardeşlerimiz de diğer işçilerimiz gibi bu kadroyu çoktan anaların ak sütü gibi hak ettiler. Büyük Birlik Partisi olarak bu hususun takipçisi olmaya devam edeceğiz.” Diye konuştu.

  ASGARİ ÜCRET 2000 TL OLMALI

“Büyük Birlik Partisi olarak asgari ücretin 2000 TL olması gerektiğini aylar öncesi açıkladık.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bunun gecikmeden verilmesi gerekir. Türkiye normal bir süreçten geçmiyor. Asgari ücret komisyonu normal süreçte toplansın. Türkiye ekonomik olarak anormal bir süreçten geçti. Tehlike ve tehdit şuanda geçmiş değil. En azından durdurulması noktasında hepimiz el birliği ve güç birliği yaptık. Burada işçi ve çalışan kardeşlerimiz buna öncülük ettiler. Dolayısıyla onların mağdur edilmemesi gerekir. Çalışan kardeşlerimizin normal hayatlarını devam ettirmeleri için ihtiyacı olan temel ihtiyaç maddelerine yüzde 50’lilerin üzerinde zam gelmişse o zaman buna uygun olarak ücretlinin da hakkını vermek gerekir. Peygamber Efendimiz ‘işçinin alın teri kurumadan verin’ diyor. Çalışan kesimlerin mağdur olduğu ortada. Onun için asgari ücret komisyonu biran önce toplanmalı ve asgari ücretin acilen 2000 TL olarak belirlenmesini Büyük Birlik Partisi olarak teklif ediyoruz.” Diye konuştu.

ŞEHİT AİLELERİNDEN ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİR

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Gazi Meclis'te 15 Temmuz şehitleri ve gazilerine hakaret eden Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın sözlerine tepki gösterdi. Destici, Cihangir İslam'ın sözlerinin hainlik olduğunu belirterek, hem milletten hem 15 Temmuz şehitlerinin ailelerinden özür dilemesi gerektiğini ifade etti.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Saadet Parti'li Cihangir İslam'ın önceki gün TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı ve gerginliğe neden olan konuşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Cihangir İslam'ın açıklamalarının hem şahsı hem de partisi adına büyük bir talihsizlik olduğunu belirten Destici, "15 Temmuz darbe girişimcileriyle darbeye karşı vatanını, milletini, milletin birliğini savunan ve bu hususta canını feda eden şehitlerimizi aynı kefeye koymak şayet gaflet değilse hainliktir." dedi.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN HAKKI VERİLMELİ

Genel Başkanımız Mustafa  Destici, “Bilindiği üzere, emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın sorunlarının hallolması için en başından beri elimizden geleni yapmaktayız. Ancak, bu konuyla alakalı meclisimize sunulan önergenin kabul edilmemesi, bu mağduriyeti yaşayan vatandaşlarımız kadar bizleri de derinden yaralamıştır.” Dedi.

“Siyasi kutuplaşmaların, vatandaşlarımızın mağduriyetini daha da artıracağını hesaba katarak hareket etmek zorundayız.” Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bir kısım tasarruf tedbirleri ve bazı konularda gidilecek maddi kısıtlamalarla, vatandaşlarımızın sorununun kalıcı olarak çözüleceğine eminiz. Bizler Büyük Birlik Partisi olarak, bu konunun çözüme kavuşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Vatandaşlarımız rahat olsun. Bizler, “kamu vicdanının sesi olarak, Allah’ın izniyle, bu konunun gündem dışı kalmasına izin vermeyeceğiz ve bu konuda ısrarcı olmaya devam edeceğiz.” Diye konuştu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN