10.10.2020 16:31

KONYA'DA OSMAN SEÇGİN GÜVEN TAZELEDİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Konya İl Teşkilatının 11. Olağan İl Kongresi İl Binasında gerçekleştirildi. Mevcut başkan Osman Seçgin delegelerin oyları ile yeniden Konya İl Başkanı seçildi. BBP’de Osman Seçgin güven tazeledi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Konya İl Teşkilatının 11. Olağan İl Kongresi İl Binasında gerçekleştirildi. Düzenlenen kongreye BBP MKYK Üyesi Av. M Cemal Erkoç ve delegeler ile partililer katıldı.

Gerçekleştiren genel kurulda partililere hitap eden BBP Konya İl Başkanı Osman Seçgin, Büyük Birlik partimizin Türkiye’nin en tecrübeli partilerinden birisi olduğunu bugüne kadar kurucu liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu‘nun davasını dava bilerek hareket ettiğini, şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun ideallerinin BBP için vasiyet olduğu bilinciyle siyaset yaptığını söyledi. 

Seçgin sözlerine şöyle devam etti:

"Biz siyaseti, hep zorluklarla, kıt imkanlarla yaptık. Buna rağmen yorgunluk göstermeden, çizgimizde kırıklık oluşturmadan, inandığımız yolda dümdüz yürüdük. BBP 28 yıllık bir siyasi parti, millete hizmet yolunda liderini şehit vermiş bir parti. Bunun anlamı: canımızın hesabını yapmadan, şahsi ikbal hesabı yapmadan inandığımız yolda yürümek ve bu doğrultuda siyaset yapmaktır. Bu güne kadar hep bu şekilde yürüdük ve bunun sonucunda Konya’mızda 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde sadece 12 ilçede aday göstermemize rağmen, il genelinde 3. Parti olduk. Oyumuzu yaklaşık 3 kat arttırmayı başardık.

Allah izin verdiği sürece bu yolda çalışacağız inşallah. Bu güne kadar kurullarımızda hizmet eden arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Yeni yönetimimizde görev alan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Tek liste ile gidilen seçimde BBP Konya İl Başkanı Osman Seçgin delegelerin geçerli tüm oyunu alarak güven tazeledi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN