09.08.2019 13:25

“KURBAN BAYRAMI; İHTİYAÇ SAHİBİ MAĞDURLARIN, GARİP VE KİMSESİZLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK VE KUCAKLAŞMAKTIR”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Kurban Bayramının; paylaşmanın mukaddes bir simgesi olarak en yakın çevremizden başlayıp, ihtiyaç sahibi mağdurların, garip ve kimsesizlerin yüzünü güldürmek ve kucaklaşmak olduğunu söyledi.



ÜMMET OLMANIN ŞUURUNA ERİYORUZ

  Kurban Bayramı mesajı yayınlayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Allah rızası için” kurban kesiyoruz. İnancımızı, fedakârlığımızı ve şükrümüzü birbirimizle paylaşıyoruz. Adını bile duymadığımız nice ülkelere, hiç görmediğimiz insanlara iyilik eli uzatarak, renk, dil ve coğrafya ayrımı gözetmeden, muhtaçların hanesine muhabbet ve sevinç taşıyarak kardeş olmanın, bir olmanın, ümmet olmanın şuuruna eriyoruz.” Dedi.

HARİCİ VE DAHİLİ VATAN DÜŞMANLARI

  Bu bayramın Hakk’a yakınlaşmanın ifadesi olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermemektir. Harici ve dahili vatan düşmanları şunu akıllarından çıkartmasınlar ki bu millet Kürt’ü, Türkmen’i, Çerkez’i, Alevi’si, Sünni’si ile aynı kilimin deseni, birbirinin kardeşidir. Şunu iyi bilsinler ki bu vatanı onlara böldürmeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

YİNE ESARET VE GÖZYAŞI

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Ne acıdır ki İslam Coğrafyasında ki pek çok ülkede çeşitli sebeplerle emperyalist küresel güçlerin kışkırtmasıyla milletler birbirleri ile savaş yapıp, birbirlerini öldürmeye, katletmeye, birbirlerinin yerlerini yurtlarını yok etmeye, onları yaşadıkları topraklardan çıkartmaya devam ediyor. Doğu Türkistan, Myanmar, Suriye vb. gibi pek çok İslam diyarında kardeşlerimiz büyük baskı ve zulüm altında. Bayramı yine esaret ve gözyaşı altında hüzünlü bir şekilde karşılayacaklar.” Diye konuştu.

MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ MAALESEF ACI VE ISTIRAP İÇERİSİNDE

“Maalesef Türk İslam Coğrafyası mazlumlara gerektiği gibi sahip çıkamıyor.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bunun en büyük sebebi ümmet olma bilincimizin, kardeşlik duygumuzun, dayanışma şuurumuzun zayıf olmasıdır. Yani kurban ile bize verilen ilahi mesajın tarafımızca yeterince anlaşılamaması, hayat tarzımıza tatbik edilmemiş olmasıdır. Ümmetimizin içinde bulunduğu perişan durum uluslararası güçlerin umurunda bile değildir. Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de, Kafkaslarda, Balkanlarda Müslüman kardeşlerimiz maalesef acı ve ıstırap içerinde. yokluk ve fakirlik içinde hayatlarını sürdürmeye devam ediyorlar. İnşallah yardım elimizi daha güçlü bir şekilde oralara uzatmaya devam etmeliyiz.” Şeklinde konuştu.

SIHHAT, BİRLİK VE BERABERLİK COŞKUSU

  Genel Başkanımız Mustafa Destici sözlerini şöyle tamamladı: “Bu duygu ve temenniler içinde İslam’ın infak ahlakının, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun bütün bir insanlık nezdinde canlı tutulmasına ve daha da yaygınlaşmasına hizmet eden Kurban Bayramı’nın Müslüman Türk Milleti’ne ve tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini dilerim.

Bu vesile ile vatan uğrunda mücadele etmiş tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize sonsuz şükranlarımı arz eder, Yüce Milletimizin nice bayramları sıhhat ve afiyet ile birlik ve beraberlik coşkusuyla idrak etmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederim.”

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN