24.03.2020 18:08

KURUCU LİDERİMİZİ ŞEHADETİNİN 11. YILINDA KABRİ BAŞINDA YAD ETTİK

Büyük Birlik Partimizin Kurucu Lideri Şehit Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'nu Tacettin Dergahı'nda bulunan kabri başında dualarla yad ettik.

Beraberinde bulunan Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Samet Bağcı, BBP Genel Başkan Yardımcıları Tevfik Eren, Ünsal Karabulut ve Ankara İl Başkanı Mahir Alay ile birlikte Şehit Genel Başkanımızı kabri başında yad eden Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurucu Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nu şehadetinin 11. yıl dönümünde kabri başında dua ederek yad etti.

Büyük Birlik partimiz yayınladığı genelgeyle, Türkiye genelinde alınan 'Korona virüs' tedbirleri çerçevesinde Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma etkinlikleri dahil, bütün toplantıların ertelendiğini daha önce duyurmuştu. 

Genel Başkanımız Destici de, beraberindeki partililerle 24 Mart'ta Taceddin Dergahı'nda bulunan kabre gelerek Merhum Yazıcıoğlu'nu dualarla yad etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, 25 - 31 Mart haftasını Muhsin Yazıcıoğlu şehidi ve tüm şehitleri anma haftası olarak idrak ettiklerini ancak Çin'de başlayan Korona virüs'ün tüm dünyaya yayılması ve Türkiye'ye gelmesiyle birlikte yad etme etkinliği programını da diğer programlar gibi iptal edildiğini vurguladı. Genel Başkanımız Destici, salgın sona erdikten sonra programları daha güçlü şekilde gerçekleştirileceğini belirtti.

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberinde şehit olanları rahmet, minnet ve şükranla yad ettiğini  söyleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, "11 yıl oldu ama ona olan özlemimiz ilk günkü gibi devam ediyor. Unutmadık, unutmayacağız ve Allah'ın izniyle de unutturmayacağız. Yarın ki programımızı iptal ettik ve bunu da zaten ilan ettik. Burada bir program gerçekleştirmeyeceğiz. Ben, bugün sadece bir Fatiha okumak adına Alperen Ocakları Genel Başkanımız ve birkaç arkadaşımızla birlikte buraya geldim. Çünkü, insan sağlığı her şeyin önünde, buna azami derecede dikkat gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz" dedi.

25 Mart'ta kabri ziyaret etmek için geleceklere önerilerde bulunan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Kendi sağlık koşullarına dikkat ederek hareket edeceklerini düşünüyorum. Biz 25 Mart'ı özel olarak idrak ediyoruz ama nihayetinde bizim inancımıza göre her gün dua edilebilir. Sadece kabir başında değil, arkadaşlarımız bulunduğu her yerden hem Türkiye'nin diğer illerinden, dünya'nın neresinde olursa olsun buraya gelmeleri şart değil. Bulundukları yerden dualarını edebilirler" diye konuştu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN