15.04.2019 16:54

"MİLLETİMİZİN KARARINA SAYGILIYIZ"

Partimizin 31 Mart Mahalli Seçimleri'nde ülke genelinde gösterdiği belediye başkanları ve adayları ile 'Yerel Seçim Sonuçları Değerlendirme Toplantısı'nda bir araya gelen Genel Başkanımız Mustafa Destici, yaptığı konuşmada, seçim sonuçlarının tüm ülkeye hayırlı olmasını diledi.

31 Mart seçimlerine ilişkin konuşan Destici "Birileri gibi bizim lehimize karar verince beğenip, bizim lehimize vermeyince milletimizi kötüleyecek ya da kararını eleştirecek noktada değiliz." dedi.

Partimizin, Yerel seçim öncesinde 30 Büyükşehir'de belediye başkan adayı çıkarmayarak Cumhur İttifakı'na destek sözü verdiğini hatırlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Seçimin bitmiş olmasına rağmen tartışmaların devam ettiğini anlattı.

Destici, itirazların seçimin bir parçası olduğunu belirtti. Sürecin yasal bir şekilde sonlanması gerektiğini belirten Genel Başkanımız Destici, şu ifadeleri kullandı: "YSK’nin vereceği karar nihai karardır. YSK'den beklenti, bütün partilere, adaylara eşit ve adil bir mesafede durarak, kararları hukuk çerçevesi içerisinde alıp, yine hukukun kendisine verdiği yetkiyi kullanarak bir karar açıklamasıdır. Bu kararın vicdanlarda da yer bulması gerekir."

DÜNYA TÜRKİYE'Yİ İZLİYOR
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin önemli problemleri olduğunu ve tüm dünyanın Türkiye'yi izlediğini belirterek, "Bütün sorunların üstesinden gelmemizin en önemli noktalarından bir tanesi Türk demokrasisinin güçlülüğünü, dünyaya bütün şeffaflığıyla göstermekten geçmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

ERKEN YEREL SEÇİM İMASI
Ankara 'da bir otelde Türkiye'nin her yerinden gelen İl Başkanları ve Belediye Başkanlarına/adaylara bugünden itibaren çalışmaya devam etmelerini bildiren Destici, şunları söyledi:
"Türkiye bir erken yerel seçimle karşı karşıya kalabilir. Bunun yılını söyleyemem ama 2024 yılından önce Türkiye bir erken yerel seçimle, belki önümüzdeki yıl, belki bir yıl sonra karşı karşıya kalabilir. Bu sonuçlar, bir erken yerel seçimi beraberinde getirebilir. Buna da bizim hazırlıklı olmamız lazım."

Büyük Birlik Partimizin oylarının bir önceki yerel seçime göre arttığını anlatan Mustafa Destici, "Milletimiz bir karar verdi. Buna saygılıyız. Birileri gibi bizim lehimize karar verince beğenip, bizim lehimize vermeyince milletimizi kötüleyecek ya da kararını eleştirecek noktada değiliz. Bu millet irfan sahibidir, vicdan sahibidir." diye konuştu.
Milletin ekonomiyle ilgili sıkıntıları olduğunu ifade eden Destici, işçilerin kıdem tazminatı gibi çalışma yaşamıyla ilgili sorunların da bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı.
Destici, konuşmasının ardından, yerel seçimlerde belediye başkanlığı kazananlar ile belediye başkan adaylarına teşekkür beratı takdim etti.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN