19.05.2020 19:33

MİLLETİMİZİN VE GENÇLERİMİZİN ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Milletimizin, gençlerimizin Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlu olsun dedi.
Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 19 Mayıs Atatürk'ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:


Mustafa Kemal Atatürk'ün, 51919-1927 arasında yaşananları kendi bakış açısından anlattığı, özellikle Kurtuluş Savaşı döneminin birinci ağızdan aktarıldığı bir metin olması itibariyle tarihi bir nitelik taşıyan Nutuk, şu cümleyle başlar:
“1335 (Rumi) senesi Mayıs’ının on dokuzuncu günü Samsun’a çıktım.”
Hem tarihçiler hem de biz, 19 Mayıs 1919’u, Kurtuluş Savaşı’mızın, Anadolu topraklarında yeniden var oluş kavgamızın başladığı gün olarak kabul ederiz.
Bu günü, aynı zamanda Atatürk’ün “Benim doğum günüm” dediği tarih olarak biliriz.
O tarihte başlayan, yoklukla, acılarla, kanla gözyaşıyla sürdürülen mücadele; imanla ve aşkla, tüm dünyaya, Şehit Liderimiz Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ifadesiyle, “Türk esir olmaz, Türk bayraksız olmaz, Türk devletsiz olmaz, Türk ezansız olmaz, Türk hürriyetsiz olmaz...” gerçeğini hatırlatarak zafere ulaştı.
Kurtuluş Savaşı, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, çocuğuyla bütün bir milletin, el ele, omuz omuza vererek, kader birliği yaparak kazandığı bir zaferdir.
Zaferin nasıl kazanılabileceği, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının hemen ardından, 22 Haziran 1919 tarihinde yayınlanan Amasya Tamimi’ndeki şu cümlede karşımıza çıkar: “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”
Bu cümleyi, karşımıza çıkan her engeli, her zorluğu, yine milletin azmi ve kararlılığıyla aşabileceğimizi, birlik ve beraberlik içinde olabildiğimiz takdirde asla mağlup edilemeyeceğimizi bilerek, aklımızda ve ruhumuzda muhafaza ediyoruz.
Koronavirüs'le mücadelemizi de inşallah bu ruh, bu azim, bu kararlılık ve bu anlayışla kazanacağız.
Bu gerçeğin idrakiyle, Atatürk’ün Cumhuriyet’imizi emanet ettiği gençlerimizin ve milletimizin, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, İstiklal Savaşı şehitlerimiz başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanıp Cumhuriyet’i kuran kahramanlarımızı, sevgiyle, saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN