14.01.2019 17:37

"MKYK ÜYELERİ VE İL BAŞKANLARI TOPLANTISI"

Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Başkanları toplantısı Ankara'da yapıldı.

Partimizin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) ve İl Başkanları Toplantısı öncesinde medya mensuplarına açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız, ülke ve dünya gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
31 Mart'taki yerel seçimlerde partimizin belediye başkan adaylarının kısa bir süre içerisinde açıklanacağını bildiren Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimlere yönelik yol haritalarına ilişkin bilgi verdi.
Parti Genel Merkezinin '31 Mart Yerel Seçimlerine' yönelik hazırladığı Kurumsal Çalışmayı da Sinevizyon aracılığıyla anlatan Genel Başkanımız ayrıca seçimlere yönelik olarak, Siyasi partiler ve seçim kanunlarının yeniden düzenlenmesini istedi
Destici, adil ve hakça bir seçim yarışının olması için yerel seçime katılacak 12 partiye seçim yardımı yapılması gerektiğini söyledi.
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu:
"Büyükşehirlerle ilgili birtakım istisnalar olabilir ama şu ana kadar herhangi bir büyükşehirde ya da onun ilçesinde, partimizin seçime katılmama ya da aday göstermeme noktasında hiçbir beyanı olmamıştır. Bundan sonra alacağımız kararları da kamuoyuna açık ve net bir şekilde paylaşacağız. İl başkanlarımızın bize getirdiği ve adaylığı kesinleşen adaylarımızı, inşallah toplantıdan sonra, yarından itibaren duyurmaya başlayacağız."
Genel Başkanımız Mustafa Destici, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye ile ilgili açıklamasına tepki göstererek, "Tehditlerinin bizim indimizde bir karşılığı ve yaptırımı olmadığını artık anlamalılar. Ne pahasına ve bedeli ne olursa olsun artık harekattan geri dönülmemelidir" dedi.
Destici, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın vefatının 7'nci yılı dolayısıyla Allah'tan rahmet diledi.
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Destici, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan Genel Başkanımız, Trump'a yönelik eleştirilerde bulunarak, şunları kaydetti:
"35 yıldır teröre canını, malını veren biz. Sömüren, çıkarları için maşa olarak kullanan siz. Tehditlerinin bizim indimizde bir karşılığı ve yaptırımı olmadığını artık anlamalılar. Ne pahasına ve bedeli ne olursa olsun artık harekattan geri dönülmemelidir. Bu ukala ve terör örgütlerinin hamisi hadsizlere, Türk devletinin kararlılığı ve gücü bir kez daha gösterilmelidir. Trump'tan Türkiye'ye 'PKK, YPG, PYD'yi vurursanız ekonomik olarak mahvolursunuz' tehdidi gelmiş. Tek kelimeyle hadi oradan dengesiz, tutarsız herif."

Bu arada, 31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin olarak Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye Genelinde Aday Belirleme Çalışmalarını Yapacak Divan Üyeleri ve MKYK Üyelerini açıkladı.

Açıklamada şu isimler görevlendirildi:

Marmara Bölgesi : Sorumlu Genel Başkan Yardımcıları Yaşar Sayan ve Osman Tüfekçi. MKYK üyeleri: Ekrem Alfatlı, Murat Koç, Cem Hakan Şalcı, Yusuf Yılmaz, Hayati Örencik ve Servet Turan. Marmara Bölgesinde toplamda 11 şehir:Edirne,Kırklareli,Tekirdağ,İstanbul,Kocaeli (İzmit), Sakarya, Adapazarı), Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova) 

Ege Bölgesi: Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tarık Sarı. MKYK Üyeleri:Ali Apalı, Altan Aras, Cemil Çoker, İsmail Hakkı Bakır, Murat Sancak ve Tuncay Özfidan (Ege Bölgesinde toplam 8 şehir: Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Muğla, Aydın, İzmir, Manisa) 

Akdeniz Bölgesi: Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis. MKYK Üyeleri:Bülent İspir, Mehmet Efe, Murat Ekici, Nevin Zeytineli, Abdurrahman Sarı ve Ali Gültıraş. (Akdeniz Bölgesinde toplamda 8 şehir: Burdur, Isparta, Antalya, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay) 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser. MKYK Üyeleri: Haşim Yanar, İbrahim Alagöz, Hasan Ensari Aladağ, Mehmet Dadak, Remzi Akkoyun ve Ahmet Keser (Güneydoğu Anadolu Bölgesinde toplamda 9 şehir: Şırnak, Siirt, Batman, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Kilis) 

Doğu Anadolu Bölgesi: Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan. MKYK Üyeleri:Ali Saraçoğlu, Cevat Özer, Murat Rona,Ali Aydoğmuş, Mehmet Burhankulu, Ziya Karacan ve Selahattin Şenliler. (Doğu Anadolu Bölgesinde toplamda 14 şehir: Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Bitlis, Muş, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Malatya) 

Karadeniz Bölgesi: Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut. MKYK Üyeleri:Menderes Ofluoğlu, Muhittin Açıcı, Mustafa Mican, Bayram Bilgin, Mustafa Kara ve Selim Şimşek. (Karadeniz Bölgesinde toplam 18 şehir: Artvin, Rize, Trabzon, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Tokat, Amasya, Samsun, Sinop, Çorum, Kastamonu, Bartın, Karabük, Zonguldak, Bolu, Düzce) 

İç Anadolu Bölgesi:Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samet Bağcı. MKYK Üyeleri: Gökhan Tezcan, Hakan Çelen, Hayrettin Bal, İbrahim Alpar, Cemal Erkoç, Orhan Şahin, Ömer Yıldız, Ahmet Namık Akdoğan, İsmail Cenik, Bekir Şahin, Hikmet Karaca ve Ahmet Ulupınar (İç Anadolu Bölgesinde toplamda 13 şehir: Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas, Niğde, Karaman)


E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN