29.01.2020 18:18

NİCE 27 YILLARA 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ '

Genel Başkanımız Mustafa Destici ve beraberinde bulunan Divan ve MKYK/MDK üyeleri /il ve ilçe başkanları yönetim kurulu üyeleri/gençlik kolları/Alperenler ve partililerle birlikte Büyük Birlik Partimizin, kuruluşunun 27'nci yıl dönümü dolayısıyla Kurucu Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun Taceddin Dergah'ındaki kabrini ziyaret etti.

Ardından, Anadolu Hotel'de partimizin düzenlenen programında konuşan, Genel Başkanımız Mustafa Destici, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

'TÜRKİYE ADETA KENETLENDİ'
Konuşmasında, Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından, bölgeye ziyarette bulunduğunu hatırlatan Destici, "Depremin başından itibaren çok hızlı bir şekilde oraya intikal ederek, enkaz altındaki son kişi çıkarılana kadar çalışmalarını yürüten devlet temsilcilerimize, kıymetli bakanlarımıza ve onlarla birlikte çalışan personele, gönüllülerimize şükranlarımı sunuyorum. Büyük Birlik Partisi olarak depremin ilk anından itibaren hem bölgedeki arkadaşlarımız, hem de yakın bölgelerdeki arkadaşlarımız oraya intikal ettiler. Başından sonuna kadar da orada ellerinden gelen her türlü çabayı gösterdiler ve yardımda bulundular. Biz de sürekli kendileriyle irtibat halinde olduk. Milletimiz bu süreçte birliğini çok üst düzeyde ortaya koydu. Türkiye adeta kenetlendi ve bir yumruk haline geldi" dedi.

'KAN VE GÖZYAŞI DOLU COĞRAFYA!'
İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı olduğunu belirterek Rusya ve Esed rejiminin İdlib'de masum sivilleri hedef aldığını söyledi.
İdlib'den Türkiye sınırına ciddi bir göç yaşandığını belirten Destici, "Bizim çağrımız, Suriye'deki iç savaşın bir an önce bitmesi ve Suriye'nin siyasi çözüme kavuşarak toprak bütünlüğünün muhafaza edilmesidir." diye konuştu.

Pakistan'da da sorunlar olduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Destici, "Hindistan'ın o bölgede Müslümanlara yaptığı zulüm çok açık. Uluslararası hukuk Müslümanlar ve Türkler söz konusu olduğunda bir türlü harekete geçmiyor." değerlendirmesini yaptı.

SONUNA KADAR FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, "Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'nın ve Kudüs'ün İsrail'in hakimiyetine bırakılması asla kabul edeceğimiz bir durum değildir." dedi.
ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı sözde barış planını eleştiren Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Destici, "Duvarlarla çevrili alanın dışındaki tarihi Kudüs'ün dış mahallelerinde Filistin devleti kurulabilir denilmesini Filistinlilere ve İslam dünyasına hakaret olarak algılıyoruz ve reddediyoruz. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'nın ve Kudüs'ün İsrail'in hakimiyetine bırakılması asla kabul edeceğimiz bir durum değildir." şeklinde konuştu.

Anlaşmanın açıklandığı salonda Bahreyn, Umman ve Birleşik Arap Emirlikleri temsilcilerinin bulunmasını "kara bir leke" olarak niteleyen Destici, "Filistin halkının ve Müslümanların Mescid-i Aksa'ya ziyaretini İsrail ve Ürdün'ün iznine bağlamak, özelde Filistin halkına genelde ise Müslümanlara karşı saygısız bir güç gösterisidir. Filistin topraklarının bir kısmının para karşılığı bırakılmasını teklif etmek ahlaksızlıktan başka bir şey değildir." ifadelerini kullandı.

GÜCÜMÜZÜN ÜZERİNDE BİR GAYRETLE ÇALIŞIYORUZ
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, partimizin sahip olduğu imkanların çok üzerinde bir güçle ve gayretle çalıştıklarını belirtti. Türkiye'nin her köşesine ulaşarak, partililer ve vatandaşlarla buluştuklarını ifade eden Destici, "Partimize yönelik ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Bunu sadece anketlerde değil, gittiğimiz her yerde görüyoruz. Üç yıl seçim yok. Biz de bu süreyi doğru ve verimli bir şekilde değerlendirmek mecburiyetindeyiz. Teşkilatlarımızdaki eksiklileri tamamlayacağız. Hiçbir seçime, hiçbir seçim çevresinde, eksik listeyle girmeyeceğiz" diye konuştu.

"27 YIL ÖNCE HAKİKATİN HATIRINA SİYASET ÜRETEN BİR LİDER ETRAFINDA TOPLANDIK"
Şehit Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'na duyduğu özlemi ve saygıyı dile getiren Destici, "Bundan tam 27 yıl önce güçlünün haklı değil haklının güçlü olması gerektiğini en gür seda ile haykıran ve 'hakikatin hatırına' siyaset üretmeye çabalayan bir lider etrafında bir araya geldik." değerlendirmesinde bulundu.

"BBP, TÜRK-İSLÂM ÜLKÜSÜYLE YOLA ÇIKAN BİR PARTİDİR"
BBP'nin Türk-İslam ülküsüyle yola çıktığını ifade eden Destici şunları kaydetti:
"Türkiye’deki siyasi partiler yelpazesinin saf ve hormonsuz üyesi olan BBP, gerek Türk siyasi hayatında gerekse aziz milletimizin gönlünde müstakil ve nezih bir alana sahip oldu. Türk siyasi hayatının en çetin ve en emniyetsiz, en güvensiz yol ve şartlarında bile bu ülkenin mukadderatını aldatacak, yazgısını bozacak hiçbir güç ve otoriteye boyun eğmedik. Bu ülkenin varlığına, dirliğine zeval vermek isteyenlere karşı, vesayete karşı, teslimiyete karşı, korkaklığa karşı, tembelliğe karşı en sert tavrımızı gösterdik."

"NAMLUSUNU HALKA ÇEVİRMİŞ TANKA SELÂM DURMAYIZ"
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, 28 Şubat postmodern darbesine, BBP'ye karşı yapılmamasına rağmen en başta Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun karşı çıktığını hatırlatarak, "Tanklar namlusunu kime çevirirse çevirsin, darbe kimden geliyorsa gelsin ve kime karşı yapılırsa yapılsın karşıyız. Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, 'Namlusunu milletine çevirmiş tanka selam durmayız' dedi. Biz hiçbir zaman namlusunu halka çevirmiş tanka selam durmadık ve durmayacağız." dedi.

15 Temmuz'da Türkiye'nin iç karışıklığa mahkum edilmek istendiğinin altını çizen Genel Başkanımız Destici, "15 Temmuz darbe girişimini sadece FETÖ yapmadı. Bunun arkasında başta ABD ve İsrail olmak üzere emperyalist küresel güçlerin de olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak, millet buna izin vermedi." ifadelerini kullandı.

'SONUNA KADA FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ'
Genel Başkanımız Destici, ABD'nin Filistin-İsrail meselesine yönelik hazırladığı sözde barış planına tepki göstererek, şunları kaydetti:
"Başta Filistin olmak üzere, İslam dünyasını hiçe sayarak, bir anlaşma yaptıklarını bütün dünyaya duyurdular. Filistin topraklarını Filistin halkından fiilen gaspın resmileştirilmesi ve uluslararası meşruiyete kavuşturulması çalışmalarını kabul etmiyoruz ve reddediyoruz. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'nın ve Kudüs'ün İsrail'in hâkimiyetine terk edilmesi, bırakılması asla kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Kabul etmeyeceğiz. Dün akşam açıklanan bu anlaşmanın bizim nezdimizde hiçbir kıymeti ve geçerliliği yoktur. Bunu kabul etmediğimizi, tanımadığımızı bir kere daha ifade ediyoruz. Kim kabul ederse etsin kabul etmeyeceğimizi ve reddettiğimizi güçlü bir şekilde haykırıyorum. Sonuna kadar Filistinli kardeşlerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz."

Programa çeşitli siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yabancı misyon şefleri de katıldı.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN