24.11.2019 10:19

“ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ, PEYGAMBER MESLEĞİDİR.”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, öğretmenlik mesleğinin Peygamberlik mesleği olduğunu söyledi.

ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET
24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Ankara Laborant Meslek Lisesi öğrencileri öğretmenleri olan Genel Başkanımız Mustafa Destici’yi makamında ziyaret ettiler. Öğrencileri öğretmenleri Genel Başkanımız Mustafa Destici’ye Türk Bayrağı hediye ettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bu vesile ile hain PKK terör örgütünün saldırıları sonucu şehit olan Aybüke ve Necmettin öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.” Dedi.
CAN SİPERHANE

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Özellikle terörün kol gezdiği bölgelerde çok zor şartlar altında, imkânsızlıklar içerisinde bütün istekleriyle kendilerini vererek bu kutsal görevi can siperhane yapmaya çalışan öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyor, teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı iletiyorum.” İfadelerini kullandı.
PEYGAMBER MESLEĞİ

Öğretmenlik mesleğinin parayla, maaşla ölçülemeyecek, değerlendirilemeyecek bir meslek olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ Bu meslek Çünkü Peygamber mesleğidir. Öğretmenlerimizin görevlerini başarı ile yapmaları için elbette ki hak ettikleri ücreti de ziyadesiyle almaları gerekiyor. Eğer iyi öğretmen yetiştiremezsek, öğretmenlerimize gerekli imkânları sağlayamazsak, problemlerini çözemezsek bizim eğitimde yükselme ve de kalite beklememiz hayalden öte bir şey olmaz.” Diye konuştu.
BİN TL ÜCRET ALAN ÖĞRETMENLERİMİZ VAR

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Üzülerek ifade edeyim ki bu dönemin en çok mağdur olan ve hak kaybına uğrayan kesimlerinin başında öğretmenlerimiz gelmektedir. Bundan 15 yıl önce aynı meslek grubu içerisinde çalışan öğretmenlerimiz tek bir statüde görev yaparken maalesef bugün çok farklı statülerde öğretmenlerimiz çalıştırılmaktadır.
Kadrolu öğretmenlerimiz, geçici öğretmenlerimiz, sözleşmeli öğretmenlerimiz ve ücretli öğretmenlerimiz. Aralarında büyük fiyat ve ücret farkı uçurumları var. 1000 TL’ye çalışan öğretmenlerimiz var. Buna son verilmesi gerektiğini düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.
EN AZ MAAŞ ALAN KESİM

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Yine 20 sene öncesine gittiğimizde öğretmenlerimiz, devlet memurları içerisinde en yüksek maaşı alan kesimler arasındaydılar. Ama bugün geldiğimiz noktada maalesef öğretmenlerimizin bu anlamda da büyük bir hak kaybı yaşadıklarını ve maaş sırlamasında en altlara doğru düştüğünü görmekteyiz. Bunun da biran önce düzeltilmesi gerekir.” Dedi.
ÖĞRENCİSİ VE VELİ TARAFINDAN ŞİDDET GÖREN ÖĞRETMENLERİMİZ VAR

Öğretmenlerin sadece ücret meselesi değil görev yaparken karşılaştıkları problemlerin olduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Şiddet bunların başında geliyor. Öğrencisi tarafından öldürülen ya da veliler tarafından şiddete maruz kalan öğretmenlerimiz var. Bunlara da acil çözümler bulunması gerekir. Burada da öğretmenlerimizin korunması gerekmektedir. Öğretmenimize gereken saygınlığın verilmesi gerekir. Bu saldırılar öğretmenlerimize saygınlığın olmadığını gösteriyor. Bu saldırılar sonucu hayatını kaybeden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şiddete uğrayan öğretmenlerimize de bir kez daha geçmiş olsun diliyorum. Bu saldırıları şiddetle kınadığımı açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum.”
Genel Başkanımız Mustafa Destici son olarak şunları söyledi: “En değerli varlıklarımız çocuklarımızı ve milletimizin istikbalini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlar, milletimiz, devletimiz ve tüm insanlık için önemli katkılar yaptıkları kutsal görevlerinde başarılar dilerim.”

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN