03.02.2019 15:50

ÖZÜMÜZ MİLLET, SÖZÜMÜZ HİZMET

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Belediye kaynaklarını kullanırken, kuruşu kuruşuna hesap verildiği, vatandaşlarımızın tüm harcamaları an be an takip edebildikleri bir sistem meydana getireceğiz." dedi.

Saygıdeğer Hanımefendiler,

Saygıdeğer beyefendiler,

Basınımızın değerli temsilcileri,

Fedakâr ve cefakâr değerli dava arkadaşlarım,
belediye başkanlarım, başkan adaylarım,
Kıymetli vatandaşlarımız,

Hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum.

 31 Mart yerel seçimleri dolayısıyla tertip ettiğimiz bu toplantımıza katılımınızdan ötürü hepinize şükranlarımı sunuyorum.

Geçen hafta partimizin kuruluşunun 26'ncı yılını kutladık. Bu çerçevede, şehit kurucu liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu başta olmak üzere ebediyete irtihal eden bütün dava arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, her birini minnetle yad ediyorum.

Kıymetli Arkadaşlarım;

İlk günkü dava bilinci, millet ve memleket aşkı , hizmet arzusuyla yolumuza devam ediyoruz.

Saygıdeğer hazirun,

Peygamberimiz (S.A.V)efendimiz bir hadis-i şerifte “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır.” buyuruyor.

İnsanlık, sadece peygamber efendimizin bu çağrısını kendine rehber edinse ve gereği gibi hareket etse, kurt ile kuzunun yan yana yaşadığı, açlıkların, yoklukların, zulüm ve adaletsizliklerin yaşanmadığı bir dünya kendiliğinden meydana gelirdi.

İşte bu nedenle; Büyük Birlik Partisi olarak, insanlığa hayırlı, faydalı hizmetlerde bulunmak için milletimizden aldığımız her görevi kutsal kabul ettik ve bu sorumlulukla yerine getirdik.

Rahmetli Liderimiz, Şehit Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu önderliğinde kurulduğumuz günden bu yana, “vicdanların sesi” olup, Yüce Türk Milleti’nin yüreğinden geçenleri rehber, bekasını kendimize istikamet bildik.

Türk Milleti’nin yaşamını kolaylaştıracak her türlü düzenleme ve uygulamayı destekledik, katkılar sağladık. Milletimize yönelik girişilen her saldırıya, yüreğimizi, bedenimizi siper ederek karşı durduk.

Büyük Birlik Partisi’nde görev alan tüm dava arkadaşlarımız, hassasiyetlerimize sıkı sıkıya bağlı kalarak yaptıkları hizmetlerle, vatandaşlarımızın teveccühlerine mazhar oldular.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine de bu bilinç, sorumluluk ve şuurla hazırlanıyoruz. Yerel yönetimlerde vatandaşlarımıza layık olan, değişen çağ ve koşullara uyum sağlayan, şeffaf, akılcı, tutumlu ve çevreyle barışık belediyeler hedefimizi gerçekleştireceğiz.

Belediye kaynakları kullanılırken, kuruşu kuruşuna hesap verildiği, vatandaşlarımızın tüm harcamaları an be an takip edebildikleri bir sistem meydana getireceğiz.

Şanlı tarihimizin bizlere bıraktığı mirasa, geleneklerimize sahip çıkan, bu mirası her türlü olumsuz etkiden koruyan, Türk-İslam kültürel izlerinin silinmesine fırsat vermeyen  belediyeciliği etkin kılacak bir anlayışı hayata geçireceğiz.

Bu sebeple;

Büyük Birlik Partisi olarak,

Türk Milleti’nin hizmetlerin en kalitesine ve en güzeline layık olduğu düsturu,

“Özümüz millet, Sözümüz Hizmet” şiarıyla,

Tarafsız, adil, hakkaniyetli bir şekilde, milletimizi hak ettiği hizmetlerle buluşturmak için canla başla çalışacak ve güzel ülkemizi yepyeni bir belediyecilik anlayışıyla tanıştıracağız.

Kıymetli vatandaşlarım,

Yerel seçimler, milletin yaşadığı  şehir üzerinde söz sahibi olması anlamında önemli bir süreçtir.

Parti kimliklerinden ziyade adayların kişiliklerinin ve projelerinin yarıştığı bir demokrasi zeminidir.

Hızlı göç ile büyüyen kentlerin sosyal ve kültürel dokusu, ekonomik haritası ve demografik yapısı da değişim geçirmektedir.

Eğitim ve gelir seviyesi ya da alışkanlıkları ve beklentileri çok farklı insanlar aynı şehirde buluşmuştur. Bu insanların hepsini anlayabilmek, hepsine seslenebilmek ve dahası hepsinin taleplerine cevap verebilmek gerekmektedir.

Aksi halde, toplumsal fay hatlarını kendi ellerinizle inşa edersiniz.

Aynı şehir içinde bir yanda doğru dürüst asfaltı olmayan, suyu bile akmayan , okulsuz,  derme çatma gecekondu mahalleler ve  salkım saçak otobüslerde, dolmuşlarda yola koyulan yığınlar diğer yanda her türlü hizmetin ayaklarına götürüldüğü , lüks rezidanslarda yaşayan kitleler ortaya çıkar .

Belediyelerin misyonu kentin değerlerini, insanlarını ve imkanlarını birbirlerine yaklaştırabilmek, aradaki makasın açılmasını mümkün olduğu ölçüde önlemektir.

 Büyük Birlik Partisi belediyeciliğinin temelini, şehri ve insanları bir bütün olarak kuşatan, kucaklayan bu yaklaşım oluşturmaktadır.

Yani hizmetlerin dengeli şekilde dağıldığı, en fazla ihtiyaç duyulan bölgelere en çok kaynağın aktarıldığı , böylece mümkün olduğunca adaletin tesis edildiği bir belediyecilik hedefliyoruz.

İşte bu belediyecilik anlayışımızın temel ilkelerini 15 başlıkta topluyoruz.

Bunların ilki problem çözen belediyeciliktir. Yani; alt yapı, temizlik, ulaştırma, çevre hizmetlerinde sıfır sorun ilkesiyle hareket edilecektir. Sokağını aydınlatamayan insanını aydınlatamaz, yürüyecek kaldırımı yapamayan medeniyet kuramaz, kurduğu medeniyeti yaşatamaz.

İkincisi istişare belediyeciliğidir. Milletin rızası alınmadan iş yapılmayacak, yapılacak işlerde milletin ihtiyaç, önem ve öncelik sırasına bakılacak. Eğitim, sağlık gibi belediyenin görevi olmayan alanlarda da meselenin takipçisi olunacaktır.

Üçüncüsü planlı belediyecilik. Bakınız herkes plan yapar. Siz hiç ulaşım master planı olmayan bir belediye duydunuz mu? Ama bir de bakıyorsunuz, trafiğin zaten çok yoğun olduğu bir noktada özel imar veriliyor. Bir başka anlatımla, belediye bir yandan yapmak isterken bir yandan bozuyor. Kendi planını kendi çiğniyor. Biz buna asla fırsat vermeyeceğiz

Dördüncüsü örnek ve kenti markalaştıran bir belediyeciliktir. Bunun için kente özgü yerel ürünlerin dünyaya pazarlanmasını sağlayacak olan kanalları açacak, eserleri tanıtacak çalışmalara destek verilecektir. Şehrin ünlü simaları ya da yetiştirdiği önemli isimlerden de fayda sağlamak için girişimler yapılacak. Bu yolla şehirlerimizin her birini kendi tarihine, kültürüne, coğrafi özelliklerine ve ürettiklerine uygun olarak markalaştıracağız.

Beşincisi üreten, üretimi destekleyen ve denetleyen belediyecilik. Esnaftan, KOBİ'ye, çiftçiden, sanayiciye üretimin tüm unsurları desteklenecektir. Sadece desteklenmekle kalmayacak tüketicilerin korunması için aynı zamanda bütün süreçler denetlenecektir. Vatandaşların ihtiyacı olan temel gıda ve tüketim maddelerini en kolay ve en ucuz şekilde alabileceği satış merkezleri oluşturulacaktır. Bu sayede üretici malını değerinden satacak tüketici de bütçesine uygun alışveriş yapabilecektir.

Altıncısı sosyal belediyeciliktir. Gerçek ihtiyaç sahiplerine verilen sosyal yardımların bütçe içindeki payı 2 katına çıkarılacaktır. Çocuklar için eğitim yardımı, erzak ve ulaştırma destekleri hayata geçirilecektir. Aç ve açıkta kimse kalmayacaktır. Su kullanım bedelleri yarı yarıya azaltılacaktır.

Yedincisi sportif belediyeciliktir. Sporu milletin hayat biçimi haline getirecek yatırımlar yapılacak. Bu kapsamda her belediye en az bir yüzme havuzu bir spor salonu inşa edecektir. Parklarda parkurlar, yürüyüş yolları olacak, amatör kulüpler desteklenecektir.

Sekizincisi ulaşımda öncü belediyeciliktir. Toplu ulaşımın vatandaşın bütçesi üzerindeki yükünü azaltmak için kapsamlı bir teşvik sistemi oluşturulacaktır. Ulaşım sistemleri entegrasyonu en üst seviyeye çıkarılacak, akıllı otoparklar inşa edilecek ve trafiği rahatlatacak projelerden asla taviz verilmeyecek, ulaşımda %20 indirim yapılacaktır.

Dokuzuncusu pozitif belediyeciliktir. Çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar, yoksullar hizmet listesinin öncelikli grupları olarak öne çıkarılacaklardır. Her grup için hayatlarını kolaylaştıracak, üretime katılmalarını sağlayacak, daha iyi eğitim imkanları dahil pek çok proje gerçekleştirilecektir. Geleceğimizin umudu çocuklar, bayrağı devralmaya hazırlanan gençler, ahlaklı toplumun mimarı kadınlar, mazimiz, hayat tecrübemiz , örf adetimiz ,  baş tacımız yaşlılar , inancımızın imanımızın imtihanı olan öksüz ve yetimler daima yanında yer alacağımız kesimler olacaktır.

Onuncusu Engelsiz belediyeciliktir. Pozitif ayrım yaptığımız engellilerimizi ayrı bir noktaya koyuyoruz. Onların yanında olmak, hayata, üretime katılmalarını, mutlu olmalarını sağlamak konusunu çok önemsiyoruz. Her projemizde mutlaka onların varlığını göz önüne alacağız. Türkiye'de ilk defa her belediyemiz kendi engelli çalışan sayısının 2 katı kadar arkadaşımızı istihdam edecek ve böylece bir nebze de olsun adaleti tesis etmeye çalışacaktır.

On birincisi çevreci belediyeciliktir. Çevrecilik lüks değildir. Köyümüze, kentimize ve esasen gezegenimize sahip çıkmak insan olmanın gereğidir. Kişi başına yeşil alan miktarında hedefimiz dünya standartlarını yakalamaktır. Atıkların geri dönüşümüne azami özen gösterilecek, kent estetiğine dikkat edilecek, insanlığın ortak malı olan su ve enerji tüketiminde tasarruf teşvik edilecektir. Hayvanlara , bitkilere , kısaca tüm canlılara saygı temel prensibimiz olacaktır.

On ikincisi, dürüst ve doğru belediyeciliktir. Bizler vatandaşımıza karşı samimi olacağız. Her harcama sadece hukuki değil aynı zamanda ahlaki ve vicdani çerçevede yapılacaktır. İhaleleri milletimizin gözü önünde yapmak ,  hesap vermek bu anlayışımızın tezahürü olacaktır. Kaynaklar çarçur edilmeyecektir.Belediyenin tüm imkanları en üst düzeyde halkın hizmetine sunulacaktır.

On üçüncüsü güven veren ve güvenliği tam manasıyla sağlayan belediyeciliktir. Güvenlik güçlerimizle koordinasyon içinde çalışılacak , yapacağımız projelerle güvenli parklar, güvenli mahalleler ve güvenli şehirler inşa edilecektir.

On dördüncüsü kalkınmacı belediyeciliktir. Bizler, yerel kalkınmanın belediyeler üzerinden hayata geçirileceği bir modeli uygulamaya koyacağız. Esnafın, işadamının önündeki engelleri kaldırmakla kalmayacak, işlerini büyütmeleri noktasında destek vereceğiz. Daha da önemlisi hayata geçireceğimiz her proje ticareti geliştirecek, milletin evi ve arsası dolaylı olarak değer kazanacaktır

On beşincisi ahlakçı ve eğitimi önceleyen belediyeciliktir. Büyük Birlik Partisi çocukların ve gençlerin hayallerine ortak olacak, onları hayallerine ulaştıracak eğitim destekleri sağlayacaktır. Milli ve manevi şuura sahip , mutlu ve üretken bireyler ve aileler oluşturmak için programlar yapılacaktır. Toplumda artan şikayetlerden birisi de gayri ahlaki davranışların çoğalmasıdır. Büyük Birlik Partili belediyeler Müslüman Türk toplumunun ahlakını bozacak her türlü girişime karşı çalışma yürütecektir. Ahlaklı ve temiz bir topluma ulaşmak öncelikli hedefimiz olacaktır.

Saygıdeğer Arkadaşlarım,

Biz dersimize çalıştık. Mahalle mahalle, sokak sokak, tüm meselelere hakim ve bunları çözmek için kendini millete adayan bir anlayışla milletimizin önüne çıkıyoruz.

Ancak bunlar kadar önemli olan bir başka hususa daha dikkatinizi çekmek istiyorum.

Türkiye, son dönemde darbe girişimleriyle ekonomik manipülasyonlarla karşı karşıya kaldı.

Ülkemizde istikrarsızlık yaratmak, Türkiye’yi güçsüz kılmak, içine kapanmasını sağlamak hatta seçilmiş meşru iktidarı demokrasi dışı yöntemlerle değiştirmek isteyenler yeniden sahne aldı.

Bu gelişmelere Türkiye'nin milli unsurlarının cevabı Cumhur İttifakı çatısı altında bir araya gelmek oldu. Biz de o çatının altında yerimizi aldık. Bu aslında memleket meselelerine bakışın tezahürüdür. Bu yaklaşım halen güçlü bir şekilde sürmektedir.

31 Mart yerel seçimlerinde de pazarlık olmadan, memleket ve millet sevgisiyle, tabanımızın destek ve iradesiyle tercihlerimiz aynı doğrultuda şekillenmiştir.

Büyük Birlik Partisi'nin önceliği vatandır, bayraktır, ezandır, devlettir, millettir. Hiçbir makam ve mevkii bu değerlerin üzerinde değildir, olmayacaktır.

Saygıdeğer Hanımefendiler,

Saygıdeğer beyefendiler,

Basınımızın değerli temsilcileri,

Fedakâr ve cefakâr değerli dava arkadaşlarım, belediye başkanlarım, başkan adaylarım,

Kıymetli vatandaşlarımız,

Bu duygu ve düşüncelerle 31 Mart yerel seçim sürecinin bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesini, ülkemize, milletimize ve seçime katılan siyasi parti adaylarına hayırlar getirmesini temenni ediyor, başta kendi adaylarımız olmak üzere Cumhur İttifakı paydaşlarının tüm adaylarına başarılar diliyorum

Rabbim bu ülkeye, millete zeval vermesin .Bizlere bu aziz milletin hadimi , hizmetkarı olmayı nasip etsin.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN