08.06.2020 15:42

PARTİ KURUCULARIMIZDAN 'KARAKOÇ, MEZARI BAŞINDA YAD EDİLDİ'

Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent İspir, Hikmet Karaca, Gökhan Tezcan ve Hakan Çelen ve beraberinde bulunan partililer, Öğle vakti namazını Bağlum Merkez Camii'nde kıldıktan sonra, 8 yıl önce hayatını kaybeden şair Abdürrahim Karakoç'u ölüm yıldönümünde yad etmek üzere kabri başında hazır bulundu.

Hakk'a yürüyüşünün 8.seneyi devriyesinde,

'Cenab-ı Allah'tan rahmet niyazıyla
'Bir Güzel Ülkünün' YILDIZI; Abdurrahim Karakoç ağabeyimiz Kabri başında Kur'an Tilavetleriyle 'Niyaz ve Tazarrularla' yâd edildi.

ABDURRAHİM KARAKOÇ'U YAD ETTİK..

Abdurrahim Karakoç üstadımız için, bugün saat:14.00'te, Keçiören Bağlum Mezarlığı'nda Yasin-i Şerifler ve dualar yapıldı.. hakk'a yürüyüşünün 8.yılında rahmet ve ihtiram, izzetli ruhuna hediye edildi.

BBP MKYK Üyeleri, ailesi ve sevenleri Abdürrahim Karakoç'u mezarı başında andı.

Büyük Birlik Partisi'nin kuruluşunda aktif rol alan gazeteci-şair Abdürrahim Karakoç, ölümünün 8. yılında Ankara'daki mezarı başında yad edildi.

Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent İspir, Hikmet Karaca, Gökhan Tezcan ve Hakan Çelen, Zonguldak İl Başkanı Ahmet Çolak ile beraberinde bulunan partililer, Öğle vakti namazını Bağlum Merkez Camii'nde kıldıktan sonra, 8 yıl önce hayatını kaybeden şair Abdürrahim Karakoç'u ölüm yıldönümünde anmak üzere kabrini ziyaret etti.

Anma törenine Karakoç ailesi, yakınları, Büyük Birlik Partisi parti yöneticileri katıldı.

MKYK üyesi Bülent İspir, Karakoç'un sadece iyi bir yazar ve şair değil, aynı zamanda Türk-İslam fikir ve davasının yılmaz bir neferi olduğunu söyledi.

İspir şöyle konuştu: "O bir fikir ve dava adamıydı. Aynı zamanda iyi bir yazardı, iyi bir şairdi. Onun yazılarına, şiirlerine de baktığınız zaman hem toplumun bütün dertlerini, Anadolu insanının bütün dertlerini şiirlerinde dile getiriyordu. Aynı zamanda da Türk- İslam davasını, Türk - İslam ülküsünün de yılmaz bir neferiydi. Yani esir Türklerden tutun da, Balkanlara kadar, Ortadoğu'ya kadar nerede bir mazlum millet varsa, onların sesi soluğu olmaya çalıştı. Bize de bu anlamda hep bir yol gösterici oldu, hep bir rehber oldu. Ben kendisini bir kere daha rahmetle anıyorum. Bizler onun şiirleriyle yolumuza yürümeye devam ediyoruz, davamızı sürdürmeye devam ediyoruz. Abdürrahim ağabey aynı zamanda çok da iyi bir arkadaştı. Yolculuk yaptığınızda, sohbet ettiğinizde, oturduğunuzda, inanılmaz derecede insana keyif verirdi, mutluluk verirdi. Onunla belli bir vakit geçirmek hepimiz için büyük bir kazanç olmuştu. Bize de Allah nasip etti, onunla birlikte sohbet etmeyi, hemhal olmayı. 8'nci yılında özlüyoruz tabii ama takdiri ilahi."

İspir ve diğer MKYK üyeleri ayrıca, Esseyyid Abdülhakim Arvasi Hazretleri'nin türbesini ziyaret ederek, dua okudu.

1995 yılında Nizam-ı Alem Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ferhat Tüysüz'ününde mezarını ziyaret eden heyet daha sonra dağıldı.

Dualarımız;
Bir güzel ülkü uğruna ömür vermiş başta Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberinde suikast sonucu şehit edilen yol arkadaşlarına, Bağlum mezarlığında medfun bulunan Seyyid #AbdulhakimArvasi Hz'leri, #Horasan erlerine, Eski Nizam-ı Alem Ocakları Genel Başkan Yardımcısı (ömrü yusufiyelerde geçmiş) #FerhatTüysüz ülküdaşımıza vede tüm Tevhid ehli insanlarımıza ithaf edildi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN