04.10.2020 18:21

"PARTİMİZİN 11. OLAĞAN KONGRESİ 18 EKİM'DE YAPILACAK"

Genel Başkanımız Mustafa Destici, partimizin 11. Olağan Kongresinin 18 Ekim'de yapılacağını bildirdi.

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Partimizin, Ataköşk Otel'de düzenlenen İl Başkanları Toplantısına katıldı.

Konuşmasına, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarını kınayarak başlayan Genel Başkanımız Destici, "Özellikle sivillere yönelik saldırıların artırıldığını görüyoruz. Başından beri Ermenistan, kahraman Azerbaycan Ordusuna saldıramıyor, tamamen sivillere saldırıyor. 1900'lü yılların başında da Karabağ'ı işgal ederken de Hocalı Katliamında da bugün de aynısını yapıyor." diyerek başladı.

Azerbaycan Ordusunun sadece Ermeni saldırılarını önlemek için değil Karabağ'da esaret altındaki bütün toprakları da kurtarmak için karşı taaruza geçtiğini anımsatan Destici, bu hedef gerçekleşene kadar Azerbaycan Ordusunun harekatına kararlılıkla devam edeceğine inandığını belirtti.

Ayrıca 6-8 Ekim Olayları soruşturmasında gözaltına alınan hakında da açıklamada bulunan Destici, şöyle devam etti:
"CHP Genel Başkanı başta olmak üzere Millet İttifakını oluşturan partilerin genel başkanları ve sözcüleri, bunu haksızlık olarak değerlendiriyor, bir kısmı da zamanlama vurgusu yapıyor. Eğer burada bir haktan hukuktan bahsedilecekse 37 masum insanın canı var, hakkı var. Eğer haktan hukuktan bahsedilecekse bir kere onların hakkını savunun. 700'den fazla yaralanan insan var, malı gasp edilen, dükkana yağmalanan, yakılan ve yıkılan var. Kamu zararı var.
Zamanlamadan bahsediliyor, daha sonra deliller ortaya çıkmışsa daha geniş çaplı bir soruşturma yapılmışsa niye bundan rahatsız oluyorsunuz? Zaten suçu yoksa bir şey olmaz suçu varsa elbette ki Adalet gecikmeden gereğini yapmalıdır ama gecikti diye de ucunu bırakacak değildir. Ne zaman yakalamışsa ne zaman tutmuşsa elbette gereğini yapacaktır ve bize göre de yapmalıdır. Biz CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin derdini anlıyoruz. HDP'nin oyuna göz dikmiş. HDP'ye oy veren seçmenlere bir sözümüz yok. HDP terör örgütünün uzantısıdır. Esas sözümüz bizatihi HDP'nin üst kadrosuna, il ve ilçelerdeki yapılanmasınadır.
"

- 11. Olağan Kongre
Partimizin 11. Olağan Kongresinin 18 Ekim'de Taha Akgül Spor Kompleksinde yapılacağını belirten Destici, "Allah nasip ederse 11. Olağan Kongremizi 18 Ekim Pazar günü Ankara'da, Taha Akgül Spor Salonunda gerçekleştireceğiz. Pandemi şartlarından dolayı sadece Kurultay delegelerimizin katılımıyla bu kongreye gerçekleştireceğiz." dedi.

İl Başkanları toplantısı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN